Računsko sodišče

masevc

Majstr
2. sep 2007
2.619
310
83
Kaj si pa Vesel gre?

se ja z vesolja vidi, kam rine.

a je kaj dolžan?

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.309
1.569
113
Ljubljana
hmpg.net
Koliko časa pa oseba, ki je zaposlena na RS in sodeluje pri delu le tega, potrebuje za pregled poročila?

Glede na tole "Podpisana sva v zadnjih treh letih vodila raziskovalni projekt, ki je preučeval svetovni nazor oziroma ideologijo slovenskih ustavnih sodnikov. " (Tri leta za projekt dveh doktorjev, da raziskujeta svetovni nazor 38 ljudi.) Očtno lahko pričakujemo poročilo leta 2027. KEr prej se ga ne da kvalitetno pregledati ;)

bizi

Guru
21. nov 2007
17.749
2.258
113
Kočevska
Kaj si pa Vesel gre?

se ja z vesolja vidi, kam rine.

a je kaj dolžan?

Janša je gotovo besen, ker Vesela ne more kar tako zamenjati. Zato je treba nanj usmeriti topove z greznico. Sicer pa ne vem, zakaj se tega poročila tako bojijo, če imajo vsi tako čisto vest. Saj so ja reševali življenja. :cool:

• Všeč mi je
Reactions: zakon in wilburxxx

kajpace

Guru
6. nov 2018
2.770
1.277
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Janša je gotovo besen, ker Vesela ne more kar tako zamenjati. Zato je treba nanj usmeriti topove z greznico. Sicer pa ne vem, zakaj se tega poročila tako bojijo, če imajo vsi tako čisto vest. Saj so ja reševali življenja. :cool:

OK, :valjamse: , pač, kaj naj, smejem se temu, kar si napisal: "imajo vsi tako čisto vest". :valjamse::valjamse:
Saj vem, in vem zakaj, pa vem tudi, da jih za življenja boli k****...
Kot vse, ki niso ljudje... Ups? Kdo pa je človek? Če ne veš, nisi... ;)
Sam sem Človek... Pika in klicaj... :cool:

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
Naj me kdo popravi, prosim. TEŠ 8 let, banke 10let. Racunsko sodisce.

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.309
1.569
113
Ljubljana
hmpg.net
Pa te popravim;
Objavljeno 05. februar 2014 18.48
Računsko sodišče je uvedlo revizijo smotrnosti poslovanja Slovenske odškodninske družbe (Sod) in Holdinga Slovenske elektrarne (HSE) v povezavi z investicijo v šesti blok Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6)

Objavljeno 19. avgust 2015 18.02
Računsko sodišče bo danes predstavilo ugotovitve svoje revizije investicije v Teš 6, »ene najdražjih naložb v Sloveniji.«

Bank ni revidiralo - to je naloga komercialnih revizij in BSja
Je pa revidiralo izvajanje nadzorstvenih funkcij Banke Slovenije
Sklep o revidiranju je bil sprejet 23.12019 (kaj misliš zakaj tako pozno, pod aktero vlado to ni šlo :) )
Poročilo je bilo izdano 9.12.2020, vendar se jim je nekaj toner pokvaril in je veliko črnega:

• Všeč mi je
Reactions: cappy

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
Pa ne da se ti tudi treseš, kaj bo pisalo v poročilu? :fredi:
saj je jasno kaj bo pisalo - neracionalen nakup, previsoke cene. no shit.

zanimivo da si odgovoril nisi pa pokomentiral politizacijo sodišča. očitno je to OK če je za naše.
no pa saj nisem presenečen nad tabo.

• Všeč mi je
Reactions: BuDi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
2.671
981
113
Edina ustanova katera je zadnje čase izgubila kredibilnost in verodostojnost je vlada.
Nedokončana zgodba z grenkim okusom brez epiloga, kot Patria.

bizi

Guru
21. nov 2007
17.749
2.258
113
Kočevska
saj je jasno kaj bo pisalo - neracionalen nakup, previsoke cene. no shit.

zanimivo da si odgovoril nisi pa pokomentiral politizacijo sodišča. očitno je to OK če je za naše.
no pa saj nisem presenečen nad tabo.
Jaz nisem opazil nobene politizacije, kvečjemu išče nek namestnik kariero nekje drugje. Če pa misliš, da je negativna revizija, za katero še nihče ne ve, kakšna bo, znak kake politizacije, je pa tvoj problem.

• Haha
Reactions: cappy

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
34.096
2.972
113

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
Jaz nisem opazil nobene politizacije, kvečjemu išče nek namestnik kariero nekje drugje. Če pa misliš, da je negativna revizija, za katero še nihče ne ve, kakšna bo, znak kake politizacije, je pa tvoj problem.
Saj je nikoli ne ce gre za nase. ce se caka toliko mesecev ni problema se en tedn pocakat... razen ce so druge stvari v ozadju katerih pa ti seveda ne vidis. Ocala pa vitamincki, mogoce ti bo pomagalo (dvomim)

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
2.671
981
113
Timing revizije je kakršn je, ali se objava prilagaja dogodkom ali pa obratno me niti ne zanima. Če je bilo karkoli narobe naj se objavi.

Tolk samozavestni kot so, se tolk usajajo sedaj na to revizijo, očitno tudi sami vedo, kaj so počeli, zato pa taki odzivi na revizijo, ki je sploh še ni v javnosti.

Zgleda da se bo spet ponavljala zgodba z Patrio in zastraranjem.

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
siol... dej nehi to je od jančiča (btw zadnje čase med boljšimi novičarskimi portali).

ups.

kredibilnost pa samo pada in pada.

ferdo

Guru
3. sep 2007
6.309
1.569
113
Ljubljana
hmpg.net
Siol živi od pretelklosti. povzema stare novice:

23.09.2016 - 17:55 Uhr
Zürich (dpa) - Ein früherer Job des FIFA-Chefaufsehers Tomaz Vesel sorgt für weitere Zweifel an dessen Unabhängigkeit vom neuen UEFA-Präsidenten Aleksander Ceferin.

Bild je to pisal 2016. Misliš, da je to še vedno aktualno? In da Siol tega ni vedel, ko je ponovno potegnil na plan?

Včasih se mi zdi, da so okoli mene sami kreteni, ki ne znajo pogledati ven iz riti v kateri jim je priejtno toplo.

Je tako težko pregledati vir Cappy - šeoriginalen link si dal?

Čigava kredibilnost pada, če se s člankom 2016 hoče decembra 2020 kompromitirati poročilo za leto 2020?

• Všeč mi je
Reactions: luciano in bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
17.749
2.258
113
Kočevska
Res smešno, kako je treba na vsak način diskreditirati Vesela, kot da je revizijo delal osebno, pri tem se pa še sploh ne ve, kaj v reviziji piše. :nigladek: Očitno nekateri slutijo in zato je treba njen pomen na vsak način zmanjšati. Nič novega pod rumenim soncem na modrem nebu. :bonk: