Računalnik noče bootat Win 10 inštalcijskega cd-ja

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
upgradal sem en računalnik s ssd diskom. povežem na svoj sata port, svoje napajanje. seveda ker so winsi že zabasani, sem hotel narediti clean install na tanov ssd. Enostavno ne morem bootat ob start-up
v biosu stisnem F12 za boot selection
ampak karkoli dam, preskoči in se zaženejo Windowsi normalno. (od Hdd, cd - rom zip USB CD ROM...)

Sem mogoče kaj spregledal, ker včasih je zagnalo brez problema boot disk.

Probal sem z USB ključem in z DVD-jem, obs sneta z https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows10
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Za izdelavo boot diska ni boljšega orodja kot Rufus. Nanj naložiš ISO datoteko windowsow, v biosu določiš priority, in resetiraš... pri ponovnem zagonu ko zazna recimo USB ključek ali zunanji disk, na katerem j eboot, se za karatek čas prikaže opozorilo, da če želiš zagnati s teh medijev, pritisneš katerokoli tipko. Če jo ne pritisneš, se sistem normalno zažene.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
s starim diskom se pa normalno zbudi oziroma zažene? probaj drugi sata kabel. probaj na drugem sata slotu (prestavi ssd na sata 0 port). probaj brez drugega diska...
confused-1.gif
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Če imaš sedaj win10, potem je to jasno, ker oni preskočijo nekaj boot procedur. Zato moraš pripraviti usb ključ, nato WINDOWSE PONOVNO ZAGNATI - restart IN NE UGASNITI -shutdown. Tako boš dobil možnost priti v bios, ali zagnati boot menu.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Imam občutek, da tebe zahebava UEFI security boot. V BIOSU najprej izklopi security boot. Vsak ima malo drugače, zato si za tvoj model poišči na googlu.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Imam občutek, da tebe zahebava UEFI security boot. V BIOSU najprej izklopi security boot. Vsak ima malo drugače, zato si za tvoj model poišči na googlu.

ta plata je tolk stara da sploh nima pomoje UEFI