rabljen VW Sharan / Seat Alhambra

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne. Gre na silo, če se pelje kakšna šlank punca, za normalne pa ne. Problem je v tem, da sta preveč poudarjena dva sedeža in otroški zic, tudi če ni na Isofixu, "potegne" proti sredini. Dva se zadaj peljeta ZELO komot, če hočeš dodati tretjega, pa vse pokvariš. Lažje je, če so samo jahači. Če se nar rabi peljat pet, gremo raje z ženinim Scenicom, kjer so sedeži sicer tipa "kemični WC", a ima vsaj vsak svoj zic in normalno sedi. Enako je v večini karavanov tega razreda. Kakšna Astra z bolj ploščato klopjo zna biti za te zadeve bolj uporabna.

1546266192569.png
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj pa Citroen C4 Grand Picasso (Tourer)? A ni to ranga Sharana/ Alhambre? al pa Opel Zafira?
Kaj tema dvema manjka?
 
Nazadnje urejeno:

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Hvala vsem za konstruktivno debato :))


Grand Picasso, Zafira in podobni so, kolikor vem, manjši od Sharana. Alternativa in konkurenca bi mu bila Galaxy (ki ima celo več prostora, nima pa drsnih vrat) in Espace (ki pa je bolj futuristično oblikovan). Letniki 2014/2015 teh vozil so glede na ceno primerljivi +/- kakega tisočaka.

Cena ponujenega vozila mi je načeloma OK, avto ima nenazadnje najzmogljivejši dizelski motor, DSG in še nekaj dodatne opreme, ne vem, če so bili taki res po 32.000 EUR, kot navaja softi, bolj verjetno kakega tisočaka več. Poleg tega ima ogledano vozilo še garancijo, kar tudi nekaj doda k ceni.

In to da bremze primejo kasneje zaradi fix-a: prosim te no. Po moje sem imel blizu jurja avtov v rokah s fiksom, pa mi tudi en ni potožil o tem. So mi pa potožili o ostalih zadevah, ki si jih navedel. Če bi sam imel tak avto, vem kaj bi naredil.

To je tudi edini resni minus, ki ga vidim pri vozilu. Je še EURO 5 motor in ima popravek zaradi Dieselgata. Posledično me malo skrbi, kaj bo s prepovedjo vožnje po mestih v prihodnosti, popravek pa naj bi tudi imel nekaj slabosti, čeprav naj bi bilo teh pri 130 kw verziji manj. mtl: te smem vprašati, kaj bi naredil? Programska odstranitev popravka? Ali se to doseže že z optimizacijo motorja? koga bi priporočal za popravek in koga za optimizacijo (RSR)? Malo me je strah zaradi garancije...

Se pa mtl verjetno oglasim zaradi nadgradnje nekaterih funkcijonalnosti ;) Verjetno bi izklopil Start/Stop, omogočil daljinsko odpiranje stranskih ogledal, pa še kaj bi se našlo. Če ti pošljem na PM VIN, lahko pogledaš, kaj se pri tem letniku/opremi vklopi?

Toyota Hiace je tudi meni simpatično vozilo, vendar so zaenkrat še predragi, več kot sem v tem trenutku pripravljen dati za avto. Pa tudi pri ostalih članih družine bi težko dosegel konsenz :)) Mislim, da bo za 5 člansko družino (in občasno prevažanje tašče :))) Sharan kar ustrezen kompromis...

LP U
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
se pravi nisi še kupil avta?

140KM so bili za 32500, pa se je dalo stisnit proti 30.

ali ima garancijo VW, ali jamstvo, al car garantie oz kaj podobnega?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
hvala. bi se skoraj opravičil in že celo popoldne me žre, da sem popljuval tvojo odločitev, ko si jo že realiziral. tako mi je prijatelj mtl razložil. sedaj vidim, da sem pravilno razumel in avta še nimaš.

cargarantie itd ima lahko vsak avto z manj kot 200 tisoč in x let. cena iste se spreminja. kritje pa je daleč od garancije. ne mešat tega in raje prej fino preberi.

srečno vožnjo, karkoli se že odločiš.
 

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Hej, ni si treba gnat k srcu, sej je sam forum in je namenjen izmenjavi mnenj. Odlocitev je na koncu moja, so pa izkusnje forumasev seveda dobrodosle

Hvala za lepe zelje in vsem vse dobro v 2019, u
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Hill holder zagrabu. Zamerim jim pa to, da to ni bilo prvic, da je v preteklosti spustil, da sem bil zaradi tega 2x pri veitu pa nismo prisli "skupaj" kljub temu da je ze v prvo rekel da bo treba menjat servo ojacevalnik zavor. Na uro pa res ne.mislim hoditi gledat na servis. Ce se fordu ne da na lep nacin povedat za garancijsko popravilo, naj pa ga nakladajo. Sreco so.imel da je bilo to na dvoriscu pa prazen kombi. Na AC pa tono zeleza zadaj.....
 

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Uff, tale Espace je pa mene tudi potegnil, samo priznam, da imam pred temi avti neko mero strahu. Ok, motor je zdaj že široko razširjen (tudi v Mercedesih), ostalo je pa še vedno rizično. Ali se morda motim?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ni nekih težav,motor in menjalnik sta OK, problematičen menjalnik je pri 1.6 200 tce. R-link je precej nepregledna zadeva, drugače pa dober v primerjavi z espace/sharan ekstravaganten avto, če te ne moti pomanjkanje prostora v primerjavi s predhodnikom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
prjatu..na 55k nima kaj crknt..dejte nehat zagovarjat jetra, ki do 100k imajo kaj več servisa od olja in bremz. prosim.

btw
a v superba gresta dva sedeža in tretja oseba vmes?
Ah dej, lepo te prosim. Sem ti že napisal, da je vsaka generacija slabša in to konkretno. VSI avti crkujejo.
Zato se pa, če je le možno, malo počaka z nakupom čisto nove tehnologije.

Ja, gre vmes, ampak bo trpela.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
mtl: te smem vprašati, kaj bi naredil? Programska odstranitev popravka? Ali se to doseže že z optimizacijo motorja? koga bi priporočal za popravek in koga za optimizacijo (RSR)? Malo me je strah zaradi garancije...

Se pa mtl verjetno oglasim zaradi nadgradnje nekaterih funkcijonalnosti ;) Verjetno bi izklopil Start/Stop, omogočil daljinsko odpiranje stranskih ogledal, pa še kaj bi se našlo. Če ti pošljem na PM VIN, lahko pogledaš, kaj se pri tem letniku/opremi vklopi?

LP U
Javi se mi na zasebno ali pa na mail.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ni nekih težav,motor in menjalnik sta OK, problematičen menjalnik je pri 1.6 200 tce. R-link je precej nepregledna zadeva, drugače pa dober v primerjavi z espace/sharan ekstravaganten avto, če te ne moti pomanjkanje prostora v primerjavi s predhodnikom.
2016 ou novejši mora bit in so odpravljene vse porodne težave in težave nedonošenčkov, čeprav so ga pacal 10 let skup.