Quick Setting Cement ali beton

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Pozdravljeni
Zanima me kakšen ekvavilent bi dobil v slo za Quick Setting Cement... mešanica mora biti čim bolj tekoča, brez nekih velikih delcev v njej, mora imeti visoko trdnost itd, pa idealno bi bilo da se ga lahko da v tubo in ptem stisneš ven kot silikon. Obsataja kaj takega? Lahko je tudi beton. Pa da vsaj 20-30min maš cajt da ne zategne, naprimer v tubi.
Uporabil bi ga namesto mase za sidranje, edina slabost je pač da moreš počakat 1 mesec da se strdi.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Saj ne rabi bit taka ko zategne takoj. A tale malta cementna ko se strdi je isto kot beton, držat mora min 2500kg oz nekaj v rangu sikadura 31? Pa če je fajn tekoča?
Vidim da ima 1mm zrnavosti kar se mi zdi veliko... Primer za kaj rabim je M10 navojno palico 10 do 15cm globoko dam v 12mm luknjo in jo zasidram.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.964
113
EU
Pri meni je mojster za ograje montiral stebre za dvoriščna vrata.
Skopal je luknjo v zemlji, postavil steber in v ajmar zamešal hidrozat tako, da je bil kot jogurt. Vlil v liknjo in čez deset minut je lahko na steber obesil vrata. Kolika je nosilnost mi ni znano. Ko delajo panelne ograje za večje firme, vse pritrdijo s tem Hidrozatom. Bil sem presenečen nad hitrostjo strjevanja, zato sem si zapomnil naziv. :cool:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Cement pa malo mivke da lažje zmešaš (da ne nastanejo kepice) + kakšen plastifikator za ustrezno viskoznost brez preveč vode. To bi moralo bit trše od betona, ker v teoriji karkoli ima več cementa kot sam beton bo "trše". Bolj je problem vezava oz. povezava tega na obstoječo podlago, če ni pravilno izvedeno, uporabljen ustrezen vmesni slo ipd. ti ne bo nič pomagalo pa če noter keramiko vliješ. Zato se danes uporabljajo ustrezne nemineralne (epoxy, poliester, pu) ali pa tudi mineralna mase (dodatki polimernih veziv), in kot si ugotovil dobiš to namensko zapakirano v obliki "mas za sidranje".

Če poveš še namen zakaj bi to rabil bi bilo sploh super da nebi ugibali.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Hilti masa je predraga :p, pa če že bi raje epoxy ki pa je še dražji...V skalo(apnenec, granit, lapor) bom dajal M10 A4/316L 10-15cm navojne palice ali pa lepljenec . Torej bo na vsaki strani 1mm fraj in more biti fajn tekoče. Gre se pa za ceno, ker tele mase nanesejo, držat pa more 2.5t
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
aaj plezalno steno boš delal....al boš delal grife za prenašanje skal? :D

kaj pa če kar sidra (TSA) noter zabiješ..sicer pa tale scena že obstaja, ne vem s čim sidrajo te natur stene.