QR koda na poloznici odprta na telefonu

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Najprej se oproscam ker sploh ne vem kako bi naslovil topic in je kot je…

zdaj pa….poloznice odprem na telefonu in ima qr kodo…je kaka moznost da iz telefona to poskeniram in mi jo vrze v mobilno banko?

namrec sedaj praviloma odprem poloznice ki jih dobim na mail ali dolocen portal odprem na prenosniku potem pa s telefonom v online banki skeniram in placam…

hvala
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.993
-1.289
113
Najprej se oproscam ker sploh ne vem kako bi naslovil topic in je kot je…

zdaj pa….poloznice odprem na telefonu in ima qr kodo…je kaka moznost da iz telefona to poskeniram in mi jo vrze v mobilno banko?

namrec sedaj praviloma odprem poloznice ki jih dobim na mail ali dolocen portal odprem na prenosniku potem pa s telefonom v online banki skeniram in placam…

hvala
Katero mobilno banko pa imaš?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Najprej se oproscam ker sploh ne vem kako bi naslovil topic in je kot je…

zdaj pa….poloznice odprem na telefonu in ima qr kodo…je kaka moznost da iz telefona to poskeniram in mi jo vrze v mobilno banko?

namrec sedaj praviloma odprem poloznice ki jih dobim na mail ali dolocen portal odprem na prenosniku potem pa s telefonom v online banki skeniram in placam…

hvala
nlb klikin?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.275
219
113
Najprej se oproscam ker sploh ne vem kako bi naslovil topic in je kot je…

zdaj pa….poloznice odprem na telefonu in ima qr kodo…je kaka moznost da iz telefona to poskeniram in mi jo vrze v mobilno banko?

namrec sedaj praviloma odprem poloznice ki jih dobim na mail ali dolocen portal odprem na prenosniku potem pa s telefonom v online banki skeniram in placam…

hvala

z izdajateljem poloznice se dogovori, da ti posiljajo direktno v banko, eracun.

ampak, jest sm to hotu zanc s telekomom narest, pa ce oznacis eracun, potem ni vec poloznice po posti... kaksen papir je pa vseeno fajn imet. tko bi si mogu sam printat te poloznice, kar se mi pa tud ne dela...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.957
801
113
Mam unicredit na telefonu.. racun ki ga dobim po mailu odprem na racunalniku pa z ujicredit banko “slikam” qr kodo na ekranu..
Niti ni tolk zamudno - mogoce se da screenshot qr kode iz telefona uvozit v banko - nisem probal

edit - unicredit banka ima “uvozi qr iz galerije”
 

Priponke

  • 4338A01F-3295-4F6F-9529-5D2E1005DE8B.png
    4338A01F-3295-4F6F-9529-5D2E1005DE8B.png
    3,3 MB · Ogledi: 196

atomc

Pripravnik
3. sep 2007
39
1
8
Ciao, uporabljam intesa novo mobilno, račun odpreš s pdf "viewer-jem" ali s katero drugo aplikacijo, narediš sceenshot in iz mobilne banke, če omogoča "slikaš-uvoziš" qr kodo
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Druzba…hvala za odgovore…tko nekako pod crto delam….sem mislil da je kaka elegantnejsa opcija :)

ja v e banko zgodbo poznam. Samo tega nocm :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.223
-1.960
113
Kočevska
Pri NLB imam nekaj e-računov, ki jih plačujem s trajnikom. Pa mi je žal, da sem jih odprl, ker v mobilni aplikaciji Klikin nad njimi nimam nadzora. V Klik pa samo zaradi njih ne bom hodil, ker vse druge stvari lahko opravim v Klikinu.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.551
934
113
Jaz ne maram E-računa, ker banke kar naprej spreminjajo pogoje in cene in pač želim položnico na mail in jo lahko plačam kjer trenutno želim. Žal pa ne moreš imeti oboje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Hvala bogu za trajnike.
Mi na kraj pameti ne pride, da bi imel več bank na voljo in potem vsak mesec izbiral kje in kako bi plačeval redne mesečne obveznosti. Raje srfam po alterju tisti čas.
Spravim pa si mesečne izpiske(sprintane) iz banke za eventuelno kakšno reševanje reklamacij in podobno v prihodnosti.
Razmišljam pa da bi si odprl email račun samo za prejemanje računov in podobnih "finančnih" zadev.
Gmail račun je pač precej zaseden, že nekajkrat sem ga moral "pucat" ker je bil poln.
Vem da se nabere veliko smeti v njem, ampak ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.324
685
113
Nisem poskusil, kako deluje.. ampak če razumem, QR kodo izrežeš kao snapshot od položnice in shraniš nekam kot jpeg oz pdf pa deluje?

Ali pa pobrskaš po google search za podobnimi programi.

Jaz sem natipkal " scan QR code on phone screen"