PS4 VR - ima kdo, izkušnje ?

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Zanima me nakup čelade in kamere - ima kdo, kako se obnese ?
Aktivno igranje ali bolj stoji v omari ?
Primerno za šoloobvezne otroke ?

Hvala

T
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Obnese se super. Velika pozitivna stran je v tem, da za igranje ne potrebuješ (več) TV. Igraš lahko tudi 2D igre, pač imaš pred seboj ogromen display :) Igre, ki 3D podpirajo, se seveda igrajo preko očal (Resident Evil, Trackmania, Borderlands, Ace Combat).

Pozor! Ob igranju zelo dinamičnih iger pride hitro do slabosti! Sicer se s časom navadiš, ampak na začetku zna bit kar kruto. Jaz nikoli nisem imel morske bolezni ali nasploh bil občutljiv, po prvem krogu v Trackmaniji sem moral nehat.

Za otroke ne vem, moj je še premali, ampak ne vidim razloga, zakaj nebi bilo za njih primerno...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ne bo primerno zaradi IPD ja. Otroci imajo oči bolj skupaj in bojo težko dobili dobro sliko. Sem precej prepričan, da PSVR tega nima mehansko nastavljivega, kot npr. Valve Index. Definitivno preveri kakšen range podpira PS VR in kako daleč narazen imajo tvoji otroci oči. Sam sem se s tem zajebal pri nakupu Rift S a.

Je pa drugače zadeva glede na ceno top nakup. Precej dobro se obnese tudi za Sim Racing na PC ju, če že ni druge.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Obnese se super. Velika pozitivna stran je v tem, da za igranje ne potrebuješ (več) TV. Igraš lahko tudi 2D igre, pač imaš pred seboj ogromen display :) Igre, ki 3D podpirajo, se seveda igrajo preko očal (Resident Evil, Trackmania, Borderlands, Ace Combat).

Pozor! Ob igranju zelo dinamičnih iger pride hitro do slabosti! Sicer se s časom navadiš, ampak na začetku zna bit kar kruto. Jaz nikoli nisem imel morske bolezni ali nasploh bil občutljiv, po prvem krogu v Trackmaniji sem moral nehat.

Za otroke ne vem, moj je še premali, ampak ne vidim razloga, zakaj nebi bilo za njih primerno...
Za manjše otroke absolutno ni priporočljiva uporaba očal, tako kot za gledanje 3D televizije z očali zelo odsvetujejo otrokom, ker baje lahko povzroči tudi epileptične napade. Tako vsaj pravijo navodila.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Za razdaljo med očmi lahko v nastavitvah preko kamere zmeriš in ti potem prilagodi. Jaz sem imel zelo problem nastaviti očala, da bi bila slika lepa. Ob robovih je bilo vedno megleno. Resolucija ekrana je preslaba. Full se vidio pixli. Slabost je resen problem. Po dveh krogih v Grand turizmo mi je postalo tako slabo, da sem šel za vsak slučaj na WC.

Jaz sem vse skupaj z PS4 vred prodal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.318
9.059
113
Navodila so 12+ po letih za VR... mene pač mal moti kablovje, pa da bi nekak rabil svoj plac za to, drugač ezanimiva zadeva, igramo pa nič. (ravno zaradi nepraktičnosti tega kablovja, kamere, itd. Pač mal mora biti podrejeno temu.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Meni dalec najboljsa igra za PS VR je Astro Bot rescue mission. Prav z veseljem sem jo preigral do konca, nekatere stopnje celo veckrat, da sem odkril/resil vse kameleona/robotke.
Sedaj obcasno, z uporabo "aim controller-ja", igram Farpoint in Firewall. Je zanimivo, ampak kot navdusenec za FPS igre sem pricakoval vec.
Preigral tudi veliko dirkacin, predvsem Xbox (PGR, Forza,...), ampak Gran turismo je s temi ocali nemogoce igrat, vsaj meni je klasicen nacin edino kar se da igrat.
Kot ze omenjeno, kabli so zelo moteci.