Pruh ali kaj?

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Zadnjič me je neprijetno zabolelo v predelu kjer naj bi bil pruh, med tem ko sem nabijal obtežene trebušnjake.
Od tega je zdaj 3 dni in imam tam tak malo neprijeten občutek, ni ravno da boli, no le na momente.
Zdej pa me zanima, če se tole ne pomiri v kakšnem tednu, kakšni so simptomi, da imaš pruh, oziroma da si zrel za obisk dohtarja? Zagotovo pa ne gre za muskelfiber, ker občutek popolnoma drugačen, pa tudi sem začutil, ko se je to naredilo notri ravno v trenutku največje obremenitve.
bonk.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Moj frend je prišel takoj na vrsto, je pa moral potem mesec in več samo počivat.
Katunga, če ni hude bolečine, ti predlagam da počakaš še nekaj dni, ponavadi te stvari zginejo v enem tednu. Včasih si samo kakšno kito nategneš ali narediš neroden gib pa zna nekaj dni bolet oz. motit. Pazi pa da se v tem obdobju ne naprezaš.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
pruh je precej sirok pojem. tako da v kolikor je stvar samo "nenadna", bo precej naredil ze pocitek sam.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Good luck. Kakor vem so čakalne vrste fantastično dolge za morebitno operacijo.

Čakalna doba je odvisna od komplikacij - če ni komplikacij čakaš dolgo, če so si pa lahko še isti dan operiran. Ne posploševat
wink-1.gif


Brez komplikacij je pa okrog 6-8 mesecev.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Mene je tudi pred meseci, pri dviganju palete tako zapeklo, ampak potem je bolečina izginila. Pred dvema mesecema, pa sem občutil tudi bulico, zdravnik je pregledal kri in urin, pravi da ni nič in je s tem vse v redu, na ultrazvoku pa tudi ni blo nič nenavadnega. Tam mi je zdravnik pri pregledu rekel, da se pruh v času nastajanja morda ne vidi dobro, ker je še premajhen?

S temi izvidi še nisem šel k zdravnici, kakih hudih bolečin pa tud več ne čutim. Kaj bi pa pri meni lahko blo?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Good luck. Kakor vem so čakalne vrste fantastično dolge za morebitno operacijo.

Čakalna doba je odvisna od komplikacij - če ni komplikacij čakaš dolgo, če so si pa lahko še isti dan operiran. Ne posploševat
wink-1.gif


Brez komplikacij je pa okrog 6-8 mesecev.

Sem napisal potem, če so kake komplikacije prideš prej na vrsto
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Zakaj pa pride do pruha? Mislim, Katunga je verjetno že kdaj prej delal trebušnjake, zakaj je ravno sedaj dobil pri tej vaji pruh? Napačen gib? Ali kako gre to? Ali se to postopoma razvija?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
ker se zaradi napenjanja trebusnih misic in posledicno povecanega pritiska v trebusni votlini zgodi to da "trebusni ovoj prebije" trebusno steno, lahko so zraven tudi deli crevesa, ki se kasneje vklescijo.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
ker se zaradi napenjanja trebusnih misic in posledicno povecanega pritiska v trebusni votlini zgodi to da "trebusni ovoj prebije" trebusno steno, lahko so zraven tudi deli crevesa, ki se kasneje vklescijo.

Poleg tega s(m)o nekateri dedno hitreje s tem problemom. Tista zaščita naj bi bila pri nekaterih moških tanjša oziroma manj prožna, kar pomeni da hitreje fašemo pruh. Jaz sem že imel eno operacijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
če se ti bo voolici pimpeka začela pojavljati bula (v stoječem stanju)..potem si zrel za obisk zdravnika, da tid a napotnico za operacijo pruha.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
V KCLj so mi pred cca 8 leti rekli leto in pol čakalne dobe. Po pregledu v Kirurškem sanatoriju Rožma dolina sem bil na vrsti čez 14 dni. Na kartico, ne samoplačniško. En dan noter, drug dan dopoldne domov, teden dni bolniške.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Danes je že dobr mesec naokoli, pa me je tisti občutek do danes že počasi zapustil, vmes sem bil na pregledu pri splošni kohtarci, pa pravi, če ni bule, ni niti pruha! Ok, no danes sem delal vaje na nekem veslaškem trenažerju pa me je spet zabolelo na istem mestu.
confused-1.gif