Prostornina tanka za gorivo

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Kako lahko v Renault Espace za katerega v specifikacijah piše, da ima prostornino tanka za gorivo 83L, natočim 84L? In to samo 15km po tem, ko se je vklopila rezervna lučka. Natankal sem pa skoraj do "čepa".

Mi zna kdo razložiti kaj hudiča pomeni, če mi napišejo, da je tank za gorivo velik 83L? Je to prostornina brez rezerve? Ker če ja, potem mi je vse skupaj smiselno. V nasprotnem primeru me pa malo "skrbi".
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Nekaj gre v cev za tankanje...

"nekaj", se pravi 10 litrov gre v cev za tankanje ??
hysterical-1.gif


Avtorju; jaz bi na tvojem mestu šel do vodje pumpe in ti naj ON razloži. Če se ne boš strinjal z njegovo razlago ( ti že sedaj povem, da se ne boš), gasa na štab bencinskega servisa.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Zanimivo. Pri Astri H, ki naj bi imela 52 litrski tank še nikoli nisem natankal več kot 48l bencina, pa ni lučka za bencin samo gorela, temveč je samo še utripala, BC pa je tudi že prenehal kazati preostale kilometre (pri ene preostalih 35km se pojavi zgolj še - - -
evil.gif
)
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Romuni to obvladajo, zadnjič je majstr še vsaj 10minut po tem ko je avtomatika nehala, pipkal po pištoli in tresel avto.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Na ta način gre veliko v ekspanzijsko posodo zato pokaže več kot je velik tank...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Nekaj gre v cev za tankanje...

"nekaj", se pravi 10 litrov gre v cev za tankanje ??
hysterical-1.gif


Avtorju; jaz bi na tvojem mestu šel do vodje pumpe in ti naj ON razloži. Če se ne boš strinjal z njegovo razlago ( ti že sedaj povem, da se ne boš), gasa na štab bencinskega servisa.

Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Kako lahko v Renault Espace za katerega v specifikacijah piše, da ima prostornino tanka za gorivo 83L, natočim 84L? In to samo 15km po tem, ko se je vklopila rezervna lučka. Natankal sem pa skoraj do "čepa".

Mi zna kdo razložiti kaj hudiča pomeni, če mi napišejo, da je tank za gorivo velik 83L? Je to prostornina brez rezerve? Ker če ja, potem mi je vse skupaj smiselno. V nasprotnem primeru me pa malo "skrbi".

84-83=1 (ena)

Kot cev za tankanje sem imel v mislih tisto reč od pokrovčka rezervoarja do samega rezervoarja.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
84-83=1 (ena)

Ampak... (84+rezerva) - 83 ≠ 1

To je pomojem hotel povedat.
 
Nazadnje urejeno:

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Kot cev za tankanje sem imel v mislih tisto reč od pokrovčka rezervoarja do samega rezervoarja.

Ampak lučka se je šele prižgala in po prevoženih 15km sem natankal 84L. Torej 83L je osnovnih, potem pa še rezerva?
Res pa je da sem natankal dokler ni avtomatika zaustavila in počakal malo da se je nafta nehala penit in dolil še 2-3L.

Vidim pa da nisem edini ki je spravil tako litražo v avto.

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/328342.html
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/114381.html
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=7741


Mogoče kdo ve ali je res, da so pri Espacu samo trije litri rezerve? nekje sem to zasledil...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Nekaj gre v cev za tankanje...

"nekaj", se pravi 10 litrov gre v cev za tankanje ??
hysterical-1.gif


Avtorju; jaz bi na tvojem mestu šel do vodje pumpe in ti naj ON razloži. Če se ne boš strinjal z njegovo razlago ( ti že sedaj povem, da se ne boš), gasa na štab bencinskega servisa.

Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Kako lahko v Renault Espace za katerega v specifikacijah piše, da ima prostornino tanka za gorivo 83L, natočim 84L? In to samo 15km po tem, ko se je vklopila rezervna lučka. Natankal sem pa skoraj do "čepa".

Mi zna kdo razložiti kaj hudiča pomeni, če mi napišejo, da je tank za gorivo velik 83L? Je to prostornina brez rezerve? Ker če ja, potem mi je vse skupaj smiselno. V nasprotnem primeru me pa malo "skrbi".

84-83=1 (ena)

Kot cev za tankanje sem imel v mislih tisto reč od pokrovčka rezervoarja do samega rezervoarja.

Vem, kaj si imel v mislih, vendar si pozabil vračunati v enačbo, da se mu je prižgala lučka za gorivo, kar pomeni cca 10l še v tanku.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Zakaj conspiration theory, saj je Petrol ful lepo opisal na priloženem linku. Pa še - po mojem mnenju - je res...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V starega sharana se je dalo natankati dobrih 10 litrov več, če si si malo potelovadil z ročko. Tako kot je napisano na petrolovi strani.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
"Ventilček" jaz redno uporabljam, saj namesto deklariranih 55l v rezervoar nabašem 65l. Je pa treba vedet, da ni priporočljivo tega uporabit, če potem parkiraš avto.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za bencinarje.

Polnjenje preko dovoljene meje ima za posledico to da ti gre gorivo v EVAP sistem in ti ga posledično uniči. Avti so namreč že precej časa "eko omejeni" z emisijami hlapov iz goriva in naj ti nikoli nebi prišli v ozračje. Ker se zradi raztezanja goriva nekam mora spravit odvečne hlape se jih fura v t.i. EVAP sisteme ki hlape držijo, delno utekočinijo in pošiljajo med delovanjem v motor (ali pač nazaj v rezervoar če se spet skrči). Cevka za hlape pride na vrhu tanka, če ti filaš "dok ide" s pomočjo ventilčka nafilaš gorivo v EVAP sistem in ga uspešno uničiš (so what, ampak ker je del "eko" elementov vozila se zna vključit lučka s katero avto ne bo več tehnično brezhiben).

Sicer ventili ki nadzirajo sistem uspešno preprečijo da bi po nesreči "zalil" otor, ampak ker gre za nek obskuren eko element na vozilu delovanja teh ventilov po 15h letih ne bo noben preverjal. Posledično če kaj ne dela dejansko lahko gorivo mehansko spraviš tudi v motor kjer ne bo učinkovalo ravno blagodejno.

Pri dizlih klasičnega EVAPA kolikor vem ni tako da če se preveč natanka goriva bo ob prevelikem pritisku samo pometalo višek ven.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Jaz sem pri polotu, ki je imel 38l tank, natankal 48 (al je bilo celo 52, se ne spomnim ,ker je že par let tega).
Pa me je na OMWju sam prodajalec prašal, če mi tank pušča...
grin1.gif