Prosim za pomoč NAVIGON 5100/5110

Alix

Zelenc'
6. feb 2012
21
0
1
Nazarje
Pozdravljeni!

Imam eno težave in sicer NUJNO bi rabil slovenski govor za omenjeno navigacijo.
Včeraj smo se vozili v Avstrijo,pred tem sem pa mami kupil rabljeno navigacijo ki je naložena sam ima ANGLEŠKI govor.
Mat je čist POP***LA,in začela komplicirat da ona to ne razume,da je to jajc,sosed ima nekega kitajčka ki zna slovensko,itd itd
jezen.gif
...
Skratka,prosim lepo če mi lahko kdo pomaga,spodaj sem napisal podatke ki sem jih tazbral iz navigacije tako da je vsakakršna pomoč zelo dobrodošla.Vnaprej hvala za vse odgovore.

NAVIGON 5100/5110
VERZIJA: 6.1-BUILD-350
R06.3.0605
PROGRAM:070821-1155
2006 NAVIGON AG
2005/2006 NAVTEQ
TMC-FR(C)V-TRAFFIC2007
TMCUK(C)TRAFFICMASTER2007
REALITYVIEW(C) ZENRIN
EUROPE GMBH 2007

A je kakšen novejši ROM,mape,ipd-čeprav ni nujno najbolj važen je slo jezik.
Lep pozdrav
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja, na napravi imaš še star sistem MN6, ki ima drugačno strukturo fajlov in tudi drugačen format kart, kot novejši sistemi Navigonov (MN7). Kolikor vem, tudi update ne obstaja, ki bi ti upgrejdal software v verzijo MN7. Kakorkoli, probaj, če ti bo delal TALE slo voice, ki sem ga vzel iz verzije MN7. File skopiraj v mapo SOUNDS.

Sicer pa mimogrede, dobijo se tudi najnovejši zemljevidi evrope za MN6 (Q4 2011)
 

Alix

Zelenc'
6. feb 2012
21
0
1
Nazarje
Ne dela...Na žalost v Sound Foderju so bile neke 3 datoteke ki sem jih zbrisal pa dam tole not zdj ne dela sploh zvok...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Nikoli se takih datotek ne briše, vedno se prej naredi kopijo!!! Upaj, da so kje v kakšnem košu za smeti, če se spomniš imena, jo probaj poiskati in dati nazaj.

Kolikor jaz vem, slovenskega vodenja za MN6 ni, nisem pa siguren. Datoteke pri MN7 imajo končnico *.nfs ali *tts.sar, pri MN6 pa *.sfs, kar pomeni, da ne gredo skupaj.

Če bi malo pobrskal, bi na Alterju našel staro temo s petimi stranmi o Slovenščini na MN6.
 

Alix

Zelenc'
6. feb 2012
21
0
1
Nazarje
Noben ne ve za slovensko vodenje.Vsaj kokr sem prebral.Saj je to stara zadeva in zastarela,sam lej za mamo je to odlično za par destinacij ki jih naredi-njej odgovarja.Sam jamra ker nima slovenščine,zdaj je pa še angleščino izgubila po moji zaslugi.Nič hudega,če bi se kdo najdel s kako rešitvijo ali konvertanjem bi bil zelo,zelo hvaležen za pomoč.Pa fajn bodte v teh mrzlih dneh.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Nisi probal uporabit iskanje? Fileji nekje so, samo poišči jih. Drugače pa na net in išči, sigurno boš nekje našel Angleško in nemško verzijo.