PROMETNE INFORMACIJE

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
KSZ

Ok, vem da že od začetka informacije niso delovali bogvekaj oz. sploh pa vseeno...
A slučajno še kdo uporablja tole prek tistega kabla za napajanje in antene, pa a mu sploh kaže ikonco na displeju (več ali manj je vedno bila zelena, pa čeprav si stal v koloni)?
Spomladi ko sem ga rabil je še "delovalo" oz prikazovalo, zadnjič pa ko sem priklopil navigacijo pa ne duha ne sluha o ikonci. A so tole ukinili, pokopali in zavrgli ali je lahko zgolj pri meni kakšna napaka.
Karte so original (če je pomembno), naprava pa nuvi 265 (ja vem, stara, predpotopna, ampak še vedno dela).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
A se res še kdo z Garmini in v avtomobile naloženo navigacijo staro več kot kako leto ubada?

Za vsakdan je čist soliden Google Maps pa naložena AMZS aplikacija. Aja Google vam pa že ne bo sledil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Meni dela....oz imam ikonco....sem v zamudi z zadnjimi kartami (imam novejše sam časa ni :))
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Pozdravljeni,

dne 08.04.2022 sem zapisal pod rubriko CITYNAVIGATOR 2020.30 NTU da sem opazil da mi ne delujejo prometne informacije in to samo v SLO v sosednji AUT pa so mi delovale brez problema, kako je danes nisem preverjal, bom ob prvi priložnosti preveril in tudi poročam kako je pri meni.

Danes sem opazil da mi ne dela TMC in to samo v SLO, sem bil danes v sosednji Avstriji pa mi je TMC delal normalno. Imam GARMIN NÜVI 3790 in TrafficProviders version 5.1. Ima mogoče še kdo drug tudi težave?

Lp.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
A se res še kdo z Garmini in v avtomobile naloženo navigacijo staro več kot kako leto ubada?

Za vsakdan je čist soliden Google Maps pa naložena AMZS aplikacija. Aja Google vam pa že ne bo sledil...
Nisem paranoik, sledijo mi toliko kolikor jim dopuščam pa še malo zraven.
Za to rabiš verjetno vklopljene mobilne podatke na telefonu? Jaz imam tak paket (ker telefon več ali manj uporabljam za klice, oz. preko wifija) da se mi kaj takega ne splača, vsak MB plačam 4 cente. Moji računi za mobilni so več ali manj vedno tam 20-30 centov, lahko tudi 0, torej nisem kakšen čvekamož. Če bi nujno potreboval ne rečem, da bi pa samo zato da mi sveti na poti pa ne mislim. Zato sem skoraj 14 let nazaj nabavil tale garmin, in zraven je prišel ta kabel z antenco ki naj bi podpiral informacije o prometu. Je bilo tukaj že oh in sploh napisano kako je bilo to ažurno, tako da ne bom spet o tem.
Je pa tudi naprava, GTM25 (kabel) registriran, pa tudi rds traffic subscription Slovenia imam aktiven. Zakaj pa ni ikonce pa se mi ne sanja. Verjetno grem v četrtek zopet malo po "kokoški" pa bom spet priklopil da vidim a bo kaj ali ne.
Pa hvala vsem za odgovore.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Obema nad mano....

Rabita generirat novo kodo za TMC za slovenijo....očitno.

Tudi sam sem hackal 2x....ker je ena zgenerirana vmes nehala delovat.....oz mislim da se je "lastništvo" TMCja vmes spremenilo.....mi.....mađari....?

JetMouse pa take fore.....pol rabiš pa PID kodo (al neki) ki je za vsakega providerja druga....
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Ok da nadaljujem
imam naročnino Radio SI/TrafficNav (SI) dosmrtna naročnina. Mislim da je bilo takrat možno prijavit napravo in so aktivirali. Imam samodejno iskanje, sem pa dal še na ročno iskanje, samo če mi je kaj našlo mi ni izpisalo, mi je pa ponudilo možnost za pridobitev naročnine.
Če grem pa na Garmin support pa ne najde niti moje naprave, očitno prestara.
Zdaj bom pa kar direkten, kje lahko najdem program da si zgeneriram novo kodo, dajte mi kar prek ZS link, da ne bo kakšnih pripetljajev. Ker očitno uradno se ne da, ali pa jaz ne znam. Ker tam mi ponudi nek garmin naslov za kodo za naročnine, ko ga vpišem pa stran ne obstaja.
 

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Imam isti problem. Sem že generiral novo kodo in ni nobenega učinka, še vedno ne deluje.
Sem pa videl, da naj bi bil vzpostavljen javni TMC servis, ki deluje na prvem programu in valu 202.
Sedaj pa ne vem niti ali TrafficNav TMC na Radiu SI sploh še deluje ?
Je morda kdo vzpostavil sprejem TMC informacij preko javnega servisa na Garmin napravah ?
To bi bilo zanimivo, ker so informacije s promet.si, kjer je stvar precej ažurna.