Proklet tehnični

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ok segreje motor in ga ugasne....kaj pa katalizator?

A ni načina da brikneš hibrida v ICE način (samo na bencin)....valda je!

Pa CVT pogon sigurno lahko zakleneš v "prestavi nižje"..... In zgoniš avto en krog po obvoznici na obratih...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
saj to je to. polovico avtov so "prilagodili" meritev ali je ne opravili. Zdaj če pa mislijo to nadzorovat bo jeba za marsikateri mestni avto.
Jaz isto na Grandetu, dokler je delal dnevno 50-60km nikoli težav. Zdaj jih dela 5 v eno smer. zadnja 4 leta na eno oko gleda pline.

kameleon vidim da nimaš niti osnov kako deluje hsd tak da ne pametuj več dokler si ne prebereš. Nemoreš briknit v ice način, zato je tisti posebn postopek na tehničnem, ker drugače motor ne laufa ko ni potrebe. In ne moreš zaklenit cvt pogona v prestavi nižje. Ker maš lahko pri 2400 obratih na ice vse od 40kmh to 130kmh. tule si lahko pogledaš zakaj ne http://eahart.com/prius/psd/
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
saj to je to. polovico avtov so "prilagodili" meritev ali je ne opravili. Zdaj če pa mislijo to nadzorovat bo jeba za marsikateri mestni avto.
Jaz isto na Grandetu, dokler je delal dnevno 50-60km nikoli težav. Zdaj jih dela 5 v eno smer. zadnja 4 leta na eno oko gleda pline.
Zakaj ga pa pred tehničnim ne ogreješ in zgoniš v tretji prestavi blizu blokade 10km?
Jaz sem vozil kar nekaj teh mestnih jajc, pa pregledniku nikoli ni bilo potrebno pogledati skozi eno oko na tehničnem in mašit izpuh? Je pa res, da je pri motorju vse ''cvrčalo'', ko sem prišel do tehničnega :).
Mama dela 5 jurjev letno, pa ga sama pelje na tehnični in glede na njeno vožnjo dvomim, da ga tera do tja. 11 let stara gara bp šla čez tehničnega. Je pa do tehničnega 15km, tako da se kat prav ogreje do takrat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Glej večina vas sploh nima pojma, da so meritve prilagajali. Al si zraven stal in mu gledal čez ramo ko je delal meritve? Saj ti ni prišo rečt alo ded tu smo malo popetrigali, da si naredo. Tiho je bil in te spustil ker se je zavedal realnosti, če je bil avto drugače vidno vzdrževan in BP.
Zato pa sem že zdnjič napisal kolko se je pizdarij dogajalo in je čisto prav, da so jih pohpsali. Samo glede izpuhov nas bo pa večina zdaj v dreku če bojo 100% po pravilih. Mater čez tehnične so prišli avti ko so meli most v rjo zašraufan, ki so meli most tak rjav da si šraufnciger skozi pikno. Taki avti ko si kolo iz kabine čez blatnik videl, avti ko tehničnega še od blizu niso vidli, itd.
in kaj res misliš, da tega se pa še nisem spomnil, da bi avto pred tehničnim ogrel?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Imaš prav. Jaz nisem nikoli na tehničnem zraven in nikoli ne gledam, kaj preglednik dela in se vmes še kaj pomenim z njim.
Ravno tako tudi nikoli ne gledam v tisti njegov kontejnerček, kjer je en tak zaslon, ki pri meritvah kaže neko zeleno območje.
Mene je preglednik vedno, ker sem smaltalkal z njim, pač vedno ''spustil'' čez, se je prav nalašč potrudil, da je prišel cagar izven zelenega območja, da me je lahko potem spustil čez. Hvala, da si mi razčistil in sedaj vem, kakšen naivnež sem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Imaš prav. Jaz nisem nikoli na tehničnem zraven in nikoli ne gledam, kaj preglednik dela in se vmes še kaj pomenim z njim.
Ravno tako tudi nikoli ne gledam v tisti njegov kontejnerček, kjer je en tak zaslon, ki pri meritvah kaže neko zeleno območje.
Mene je preglednik vedno, ker sem smaltalkal z njim, pač vedno ''spustil'' čez, se je prav nalašč potrudil, da je prišel cagar izven zelenega območja, da me je lahko potem spustil čez. Hvala, da si mi razčistil in sedaj vem, kakšen naivnež sem.

Tudi niso imeli nobenega, ki bi te računalniške sisteme vzdrževal. In bil prisoten pri več pregledih če zadeva dobro in kako deluje. Vmes pa še malo poklepetal z tehnikom, ki je to delal.

Na očeh smo namreč imeli zavezo, čez uhe pa smo dobili slušalke z sprostitveno glasbo :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Imaš prav. Jaz nisem nikoli na tehničnem zraven in nikoli ne gledam, kaj preglednik dela in se vmes še kaj pomenim z njim.
Ravno tako tudi nikoli ne gledam v tisti njegov kontejnerček, kjer je en tak zaslon, ki pri meritvah kaže neko zeleno območje.
Mene je preglednik vedno, ker sem smaltalkal z njim, pač vedno ''spustil'' čez, se je prav nalašč potrudil, da je prišel cagar izven zelenega območja, da me je lahko potem spustil čez. Hvala, da si mi razčistil in sedaj vem, kakšen naivnež sem.
saj se lahko norca delaš, samo da ne boš pol prvi ko boš jokal ker plini nebojo štimali na naslednem tehničnem pri mami.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
neja reči, res? Si se vprašal da lahko kdaj s kakim trikom pride do zelene?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Aja, zato je zamašil izpuh s cunjo, mdtem ko je drugi gas pritiskal...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.105
860
113
Komi cakam da bo Toyota odrasla za tehnicni, me prav zanima kaksne fore bojo izvajal. Sam kaj k je se skori 4 leta do tja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jaz ga imam čez par mesecev, če preživimo tole korona apokalipso.
Javim, če bo kaj drugače kot pred štirimi leti, ko so po 10ih minutah preprosto obupali nad testom izpuhov na leksuznem hibridu. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Meni so ga na C-HR naredili pred par dnevi. Pa se res ne spomnim, a so havbo odprli ali ne oz kaj so delali. Je pa na izpisku rezultat za pline (na vseh postavkah) ena okrogla 0.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
A registracija preko euprave dela ali ne.

Ali se da registrirat avto, ki je na firmo preko euprave.

Tehničnega ni, polica je pa permanentna.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A registracija preko euprave dela ali ne.

Ali se da registrirat avto, ki je na firmo preko euprave.

Tehničnega ni, polica je pa permanentna.
Zaenkrat vlogo preko euprave še vedno obravnava oseba, ki sicer dela na šalterju upravne enote. Ko bo to obravnaval in pošiljal strankam robot oz. računalnik sam, bo pa delalo tudi v takih cajtih.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
ksz

Tale avto je registriran v dojćland; kaj vse bi pri nas bilo potrebno storiti da pride čez tehnični ?
Avto je med drugim dvignjen za 40mm, ima 16" gume in dodatno razsvetljavo.
P924.jpg