Program za razvrščanje fotk in filmčkov

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
Prosim za pomoč, ali nasvet. Naredil sem veliko neumnost in pomotoma sformatiral zunanji disk na katerem je bilo æez 300gb družinskih fotografij in filmčkov od leta 2001. Na televizorju sem imel priklopljena dva 500gb zunanja diska, enega za snemanje tv programa, drugega pa s fotkami in filmčki s fotoaparata, ter filmi. In tako sem enkrat hotel dat snemat neko oddajo, pa me je tv opozoril, da moram sformatirat disk, da bo lahko snemalo, jaz pa sem mislil, da je tisti disk pač poln, ker je bilo gor veliko oddaj in sem kar potrdil in si mislil - super, naj kar vse pobriše, da bo disk prazen. Problem pa je bil, da tisti disk za snemanje ni bil v redu priklopljen in mi je lepo sformatiralo drugi disk z praktično vsemi fotkami in filmi za 15 let. Imel se tudi lepo sortirane po letih in nato po temah, pa še posebej slike in filmčke. Ko sem dojel, kaj sem naredil, me je skoraj kap. Nato mi je kolega kar veliko teh rešil, sedaj pa imam več tisoč posnetkov nametanih v 10 mapah. Rad bi to sortiral predvsem glede na datum posnetka, imam win7, fotoaparati pa so bili 4 sonyji in panasonik, če je to pomembno Hvala za pomoč
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
picasa je zastonj, v njej imaš možnost iskanja po datumu in uri (zgoraj v iskalni vrstici), potem pa si ustvariš mape in premikaš noter. Pa v slovenščini je.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.275
113
Jap, datum.
Vsaka slika ima kar nekaj datimov. Poglej,, kateri se ustrezno spreminja. Mogoče ime datoteke - zaporedno številčenje, tip odvisen od fotota.
Malo se poigraj z programi tila raziskovalec - tam zgoraj, kjer so imena stolpcev, kjer so dodatno podatki kot tip, datum, klikni desni klik - natančen položaj kurzorja miške - se ti odpre možnost prikaza dodatnih lastnosti za datoteko. Mogoče le najdeš
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
po mojem je pomemben samo datum slikanja, vse ostalo je lahko spremenljivka. Pa to lahko vse v Picasi dela, ne potrebuje še raziskovalca. Da ne omenjam označevanja obrazov v Picasi, zakon možnost
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
hvala, bom jutri probal. Kaj pa za filmčke se isto da naredit s tem programom?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
po mojem je pomemben samo datum slikanja, vse ostalo je lahko spremenljivka. Pa to lahko vse v Picasi dela, ne potrebuje še raziskovalca. Da ne omenjam označevanja obrazov v Picasi, zakon možnost

Ali ni Google ukinil Picaso?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
po mojem je pomemben samo datum slikanja, vse ostalo je lahko spremenljivka. Pa to lahko vse v Picasi dela, ne potrebuje še raziskovalca. Da ne omenjam označevanja obrazov v Picasi, zakon možnost

Ali ni Google ukinil Picaso?
Je, spletno storitev, program se pa se vedno dobi in dela BP.