Program za izdelavo družinskega drevesa

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Živjo!

Je že kdo delal kako družinsko drevo s kakim programom? Kaj se priporoča? Online zadeve mi nekako ne dišijo.

Lp, Tuši
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Sem naložil in je zelo enostaven. Edino na živce mi gre, ker so deli programa plačljivi.
Ima tudi slovenske menije, ampak z bazo sem pa opazil, da se ni za igrat in vmes prestavljat jezilk.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Tale je najboljši...
famtree.jpg
[/img]
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
A je kaj novega na tem področju.
a je ta heritage še kar zanesljiv, ali je to samo priročen način izraelske tajne službe za zbiranje podatkov?
Sicer poleg rojstnih (in smrti, poroke) datumov in eventuelno naslovov ne bi dajal v njih, ampak...

Potem raje v wordu naredim
evil.gif
pa na koncu čez ploter pošljem
 
Nazadnje urejeno:

elektron12

Pripravnik
23. apr 2016
134
0
16
Jaz sem naredil v temle:
http://www.familyecho.com
Je čisto enostaven za uporabo...
S klikom na določeno osebo se ti spremeni pogled ostalega drevesa in prikaže torej žlahto z njegove pespektive.
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Prazen A4/A3 list in pisalo.


Opažam da ljudje začeli komplicirati na vseh področjih.

Znate še kaj narediti brez elektrike in interneta ?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Tale heritage je super, samo je problem, ker si v free accountu omejen s številom vnosov (250), za več moraš pa plačevati svinjsko drago naročnino...

Od istega lastnika je tudi geni.com, ki nima omejitve velikosti, njegova ključna slabost za moje pojme je pa da nima pametne android aplikacije. Jaz sem namreč več kot polovico prednikov vnesel kar preko telefona na kakih obiskih ter na pokopališču za 1. november, ko je bilo pol žlahte tam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Začetek sem naredil na A3. (nepopoln, zajel pet generacij). Ko bom hodil na oglede maticnih knjig bom najverjetneje tudi tja vpisoval podatke, tako da back up na papirju bo vedno.
V e obliki lepo dodas scan fotografije , druge podrobnosti... Na A4 list to bolj tezko stlacis. Bo pa na koncu ta e oblika šla najbrz na ploter in med dve stekli ter na steno. Ali pa ce bi naredil foto tapeto ali kaj podobnega.
Jbg, je morala nas iskati sorodnica 4 dni po okolici, pa nas ni naslaz, potem sem jo jaz preko emaila zadnji dan pred letom v ZDA spravil na zeljeno lokacijo (morala se je vrniti iz Budimpešte ). Zaenkrat mi je to dovolj velika motivacija, da naredim to drevo. (o katerem sanjam ze kako leto ali dve, in moram narediti čimprej , dokler ne umre se ena generacija). Z vsakim ki umre, se izgubi tudi kaksna podrobnost.
Rad pa bi čim vec teh podrobnosti o posamezniku spravil na papir. Ker mocno dvomim da bo ze cez desetletje se karkoli od te e oblike zivo in dosegljivo avtorju. Kaj sele stoletje.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Tale heritage je super, samo je problem, ker si v free accountu omejen s številom vnosov (250), za več moraš pa plačevati svinjsko drago naročnino...

Od istega lastnika je tudi geni.com, ki nima omejitve velikosti, njegova ključna slabost za moje pojme je pa da nima pametne android aplikacije. Jaz sem namreč več kot polovico prednikov vnesel kar preko telefona na kakih obiskih ter na pokopališču za 1. november, ko je bilo pol žlahte tam.

Sem zastavil s heritage. Če bom vnesel 250 oseb bom zelo vesel. Trenutno me ne zanimajo otroci, s katerimi smo imeli skupne starše pred 5 generacijami. To pa zato ker jih niti ne poznam.
Še vedno pa lahko naredim dva drevesa (pod dvema uporabniškima imenoma). Enega po očetovi strani, drugega po materini strani. Zaenkrat me bolj mika materina stran. Po očetovi strani je pred leti sorodstvo že zbralo nekaj osnovnih podatkov. Se mi pa tam bolj "mudi" ker so tete in strici starejši kot po materini strani. Pa tudi več žlahte bi imel tam kot po materi. Že pred desetletjem se nas je sorodnikov po očetovih starših (sinovi/moji strici tete) , vnuki, pravnuki) očeta zbralo preko 70...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Prazen A4/A3 list in pisalo.


Opažam da ljudje začeli komplicirati na vseh področjih.

Znate še kaj narediti brez elektrike in interneta ?
Predvsem zato, ko greš malo globlje vidiš, da so se ljudje čudno poročali, ločevali ipd in naenkrat nimaš več prostora kam pisat ali pa postanejo nivoji nejasni. Jaz sem se že pri tretjem kolenu izgubil
smile-1.gif
V elektronski obliki se pa lepo sproti razporeja. Zakaj bi se mučil, če so lahko stvari tako enostavne.

Druga prednost je prilaganje slik ali kakih drugih podatkov (pri ljudeh, ki so umrli že daleč nazaj je vsak podatek ki ga uspeš dobiti vreden ohranitve).

Zame velika prednost MyHeritage je tudi, da lahko ostalim sorodnikom dovoliš, da vpisujejo podatke in pomagajo širit drevo. In potem ugotoviš kake čudne sorodstvene povezave za katere prej nisi vedel
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glede na to, da je to "drevo" živa zadeva, bi blo najboljš kr en tv obesit, pa se ti potem skos posodablja
tongue-1.gif


pri fototapeti je vprašanje glede kavlitete tiska. bi moral prej vprašat pa jim pokazat kaj imaš. Ker z 2m razdalje mariskej zgleda ok. Če pa imaš kak tekst, je pa potem problem.