program za avtomatsko brisanje

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ali za winse oz explorerja obstaja kakšen program, da bi mi v mapci, kjer se mi avtomatsko shranjujejo backupi, po določenem času izbrisali. Oziroma, mogoče celo opcijsko - po neki preseženi velikosti mape, da se ti izbriše pač tisti prvi itd.

Edit:
Vidim, da je v winsih opcija, da ti po določenem času zbriše neuporabljene file. Mislim, da bo tudi to ok za moj primer. Čeprav bi mi še vseeno bilo bolje, da bi lahko določil max velikost folderja in da briše po tem kriteriju.
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Oba navedena sta freeware tudi za komercialno uporabo (vsaj včasih bila).
Namen je različen pa (sem uporabljal oba): freefilesync je klasične replikator - torej če hočeš na dveh mestih imeti enake datoteke (prepozna novejše), je to Freefilesync - torej sinhronizator.
Cobian Backup je klasičen backup: nastaviš kaj naj arhivira, shranjuje v arhiv, npr. ZIP, nastaviš da npr. vsakih 7 dni naredi poln backup, vmes pa dnevno samo spremembe (incremental backup), pa določiš lahko koliko polnih zadnjih backupov ti ohranja (npr. zadnje tri), starejše briše. Skratka zna skoraj vse kar rabiš za normalen backup.