program za arhiviranje NAS -> NAS

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.961
855
113
Torej imam en NAS, na katerem je en shared folder, full access za več uporabnikov.
In uporabniki na tem folderju pišejo, spreminjajo,... datoteke.

Zdaj bi pa ta shared foler rad arhiviral na ISTI NAS v eno drugo mapo, do katere navaden uporabnik nima dostopa.
Za dostop potrebuje user:pass.

S katerim backup programom lahko to naredim?
NAS ne omogoča arhiviranja ene mape v drugo mapo na ISTEM NASu.

Z vgrajenim v win10 ne morem izbrati \\server\share\ kot izvora.
Prav tako Veeam free ne omogoča, da izberem mrežni disk kot izvor za arhiviranje.

Kak drug predlog?
Program bi tekel na delovni postaji, mora pa omogočat arhiviranje IZ mrežnega diska NA mrežni disk (v drugo mapo) z drugim uporabnniškim imenom.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Zakaj bi delal arhiviranje preko mreže z drugega računalnika, če pa je source in target isti. Zadeva je počasna, saj po nepotrebnem 2x prenašaš podatke po mreži.

Zakaj enostavno ne zaženeš komande na NAS-u, ki bo kopirala en folder v drugega. Uporabiš "cp -a" ali "rsync", pravice za dostop z drugim uporabnikom pa lahko spremeniš naknadno s "chown" (oz. v primeru rsync tudi v času samega kopiranja).

Kakšen OS imaš na NASu in kakšen dostop imaš do njega (SSH, web vmesnik ipd.)?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.961
855
113
NAS je Linkstation 420D .

Načeloma sem administrato na škatli, tako da če poveš, kako izvedem te ukaze, se bom že znašel.
Je pa želja, da se ta ukaz izvede vsako noč.
Se pa na linux spoznam ko svinja na boben. Nazadnje sem ga inštaliral leta 1995.
Lahko tudi kaka skripta, ki se bo na PCju zagnala ponoči, pa sprožila proces na NASu.

Če ne bom pa uporabil
Koda:
  wbadmin start backup
na windows mašini, pa naj switch trpi.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.961
855
113
redface-1.gif

Vem, sem uporabljal kar ene stare folderje, ki pa niso imeli obkljukane opcije backup.
Zato mi ni pokazalo destinacije.