prodaja - zavarovanje

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
torej - prodal sem avto, pustil tablice gor sedaj pa že 3 tedne ne prikličem novega lastnika za vrnitev kopije njegove police - verjetno še avta ni zavaroval.

sedaj mi konec tedna zavarovalnica direktno bremeni trr za obrok - kaj lahko storim (fora je v tem da je na isti dan plača in mi bodo neposredno odtegnili)

res brezveze, nikoli več ne pustim tablic gor oz. odjavim vozilo

lahko kaj storim?sem klical na zavarovalnico pa so rekli da kao nič ne gre brez kopije police ali odjave. se pravi naj še naprej plačujem obroke do poteka zavarovanja ki še traja 10 mesecev??
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Žal bo temu res tako dokler ne dobiš ali številke nove police ali pa kopije. Lahko se pozanimaš tudi na upravni enoti, če je bil narejen prepis, drugače pa visi na telefonu in upaj, da se ne bo zakantal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
nikoli več ne pustim tablic gor oz. odjavim vozilo
V bodoče ni treba biti tako restrektiven, ampak zgolj previden. Kupcu predaš avtomobil, še le ko se prikaže z urejenim zavarovanjem. Lahko mu tudi vnaprej pošlješ kopijo prometnega dovoljenja, da si uredi zavarovanje, če se slučajno dobita v času "nedelovanja" zavarovalnic ... oziroma, itak ima že vsako selo svojega zastopnika, tako da najbrž ni problem dobiti tudi koga za v nedeljo zvečer.
tongue-1.gif


Zate je zgoraj navedeno že prepozno. Če ga jutri ne prikličeš se s kupoprodajno pogodbo odpravi na upravno enoto. Če avta še ni prepisal nase, ga bodo obvestili da to nemudoma stori, ali pa vrne tablice, ti pa dobiš potrdilo, da vozilo ni več v tvoji lasti (prodano). Upam, da imaš vsaj svojo original polico zavarovanja ... potem bo to potrdilo upravne enote zadostovalo za prekinitev zavarovanja.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ja svojo polico imam. sicer sem govoril in bi mi naj v sredo celo dostavil.
torej mi mora dati samo kopijo svoje nove zavarovalne police?ali še kaj drugega?

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
ja svojo polico imam. sicer sem govoril in bi mi naj v sredo celo dostavil.
torej mi mora dati samo kopijo svoje nove zavarovalne police?ali še kaj drugega?

lp
Od lastnika dobi ali kopijo njegove zavarovalne police ali pa kopijo odjavljene prometne. Le to rabiš od novega lastnika avta. Če ne dobiš nič od tega, rešuješ na upravni enoti.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne, tablice ne ostanejo staremu lastniku (razen posebne tablice) in jih ali zadrži nov lastnik ali pa gredo v uničenje.