Problemi in težave s sadnimi drevesi

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Da naredim otvoritev tega podforuma
grin1.gif


Firbec me matra, kaj lahko povzroča zvite, rumeno-zelene liste pri jablani? Na enem drvescu imam trenutno 3 vejice s takimi listi, stanje pa je tako že kakšen mesec.
(to da so obžrti je drug hec in nima veze s tem)


 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Listne uši so po drugih listih, ki so lepo zeleni in nič zviti. Ozeroma jih ni več, biokil na delu
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Če bi vedel, ne bi vprašal
smirk-1.gif

Jasno pa je, da NISO uši, tako da ni potrebno najedati s tem
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Ja samo kje pa je?
Vse hecne liste sem si podrobno ogledal in ni nič na njih.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Možno (slika je ko iz navodil za zatiranje), ampak kje je potem žerka? Sicer je v tem času kot pravi jest lahko že zaključila svojo aktivnost in šla v "južne kraje" ...
confused-1.gif


Če bi stavil, bi rekel pepelovka, ampak tudi za njo niso tipični znaki.

Kakorkoli, jaz bi prizadete poganjke izrezal in v ogenj z njimi. Normalni ne bodo več, predstavljajo pa potencialno žarišče ...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Si že slišal za listnate uši?? Jas sem letoš škropil že nekajkrat nazadne z močljivim žveplom, imaš pa tudi tole škropivo,;
http://www.bodieko.si/kako-se-znebiti-listnih-usi

http://www.naravni-koticek.si/ekolosko-skropivo-za-vrt/
to niso listne uši in tudi nič kaj dramatičnega ni, če so samo 3-je listi takšni.
Močljivo žveplo je za pepelovko in ni dovolj samo to. Dodati moraš še nekaj za škrlup. Vse ostalo je pa tako, da sam presojaš kolko boš nametal strupa v sadež.

Bi pa rekel, da je po slikah sodeč to "hržica". Utrgaj te tri liste stran in jih vrži stran od drevesa. (se lahko zabubi v tla)
Pomagal bi verjetno kakšen insekticid. Ampak, samo za tri liste ni potrebe. Raje počakaj, če se pojavijo listne uši in potem pošrropiš. Pa jaz ne bi preveč pozno z insekticidi, ko sadeži dozorevajo (to še ni zdaj). Strup ostane in takšen sadeš dobiš tud v trgovskih centrih
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
hysterical-1.gif

Znova... Na teh listih ni uši. Ni. A bo šlo?

Mislim, da imaš prav. Pravkar gledal v mojem nasadu in so listi upognjeni na NOTER, če so uši. Sem poškropil.