Problema - zasedenost C: in word

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
1. problem

Kar naenkrat mi je začelo javljat, da imam "low disk space" na C:. Imel sem okoli 2GB prostora, zdaj ga imam samo še 250MB! Zanimivo je, da sem pri internet options počistil cookies in ostale stvari in sem prišel na 650MB prostora. Ampak še vedno do 2GB manjka kar nekaj.

Eden izmed razlogov je lahko tudi system restore, kjer imam rezerviranega 1GB prostora. Ampak če me spomin ne vara, imam tako že od nekdaj nastavljeno. Nisem pa 100%... Ali bi to lahko bil razlog in če je, na koliko naj zmanjšam to vrednost? Ali je lahko razlog za zmanjšanje prostora tudi druge narave?

2. problem

V wordu imam shranjenega kar nekaj materiala za izpite. Po približno 1 mesecu sem odprl neke vaje, kjer je ogromno enačb narejenih z equation editor. Problem je v tem, da so zdaj vse enačbe v sivem okvirčku. Ko enačbo editiram, je normalno - črno na belem. Tudi če editiram kot sliko, vedno piše "no fill", tako da sploh ne morem odpraviti tega sivega okvirčka/podlage...
Kakšna ideja?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
1 preveri disk s scandiskom ali kakim drugim programom za diagnostiko diska. včasih v FAT kaj zmeša in potem napačno javlja prostor na disku

2 naloži si mathtype, ki je neke vrste zmoglivejša nadgradnja equation editorja, mogoče bo to rešilo problem. če ne bo pomagalo, odpri dokumente na kakem drugem računalniku, da boš videl, ali je problem v dokumentih, ali v wordu
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala za odgovor. Bom poskusil jutri
cool-1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
mogoče bi bilo potrebno izprazniti temp direktorij??

pot: C:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\Temp

l.p
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če imaš xp-je, pobriši vsebino:
C:/documents and settings/USERNAME/local settings/temp in temporary internet files. Če imaš že IE7 tega direktorija ne boš videl in moraš omogočit pogled (polek skriti datotek) tudi sistemskih (te bo opozoril, da ni varno etc), tako da se ti pokaže. Potem ko pobrišeš vsebino lahko nazaj skriješ vse, če na rabiš...

lp
Peter