Problem z zaslonom na prenosniku

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Mam asusa, starega skoraj dve leti in imam probleme z zaslonom. Obnašat se začne kot da bi imel "epileptični napad" (zelo hitro prižiganje in ugašanje osvetlitve), potem postane črn in včasih se pokaže samo nekakšna sivina. Pomaga samo če zaslon zaprem in spet odprem. Po 5 min spet isto. Včasih se to zgodi takoj ko prižgem računalnik, včasih pa po 5 min ali kasneje. Opazil sem da je vse skupaj bolj pogosto če je računalnik izključen iz napajanja.
No, pred kratkim so se mi pojavile še dve vertikalni črti rdeče in zelene barve.
Kaj bi to bilo? Grafična, morda kakšen kabel.....?

PS: računalnik je še v garanciji, pa me zanima če garancija velja kljub temu da nimam licenčnih oken gor (iz licenčne Viste, sem da piratsko 7-ko gor).
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dej ga takoj na servis in ne prčkaj po njemu ,dokler je garancija ,najbrž je tisti kabel ki povezuje display z ploščo ,nahaja se pod tipkovnico .
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.848
3.868
113
Sedaj ugibat na pamet se ne da, če zaslon crkne po nekem času je ponavadi krivda na grafični ali pa na samem vezju zaslona.

Glede na to da je v garanciji sploh nima smisla ugibat, nesi pa naj popravijo kakor vejo in znajo. To da imaš nelegalne windowse gor je kaznivo, ampak servisa to ne zanima, koneckoncev se garancija tiče HW in ne SW.