Problem konfiguracije Mikrotik Grove A-52HPn

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Ok problem je sledeč.
Modem imam nastavljen kot Router tako, da se sam poveže preko PPPoE, nato sem na mikrotiku nastavil pod quick set WISP AP ter dal kar automatic in se mi je seveda povezal.
Mikrotik mi pinga navzven spletne strani, problem je ker Wi-Fi ne dela. Povezava je kot je razvidno iz slike je povezana 1 naprava na njega vendar iz te naprave internet ne deluje (omejen dostop). Kaj delam narobe? Pri Wifi-ju sem dal "Mode" tudi na station vendar potem sploh ni delalo nič tako da imam sedaj na ap bridge.
http://postimg.org/image/5veu7pqdz/
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kam ti kaže DNS na klientu?
Kam ti kaže privzeti prehod na klientu?
Iz slike je razvidno da sta LAN adapter ruterja in WiFija na različnih subnetih (192.168.1.0/24) in 192.168.88.0/24
Če vmes ni rutinga povezava ne dela. Če dela iz WiFija PING po IPju, po imenu pa ne imaš na DHCPju narobe nastavljen DNS. Če PING ne dela ni rutinga.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Ok problem je sledeč.
Modem imam nastavljen kot Router tako, da se sam poveže preko PPPoE, nato sem na mikrotiku nastavil pod quick set WISP AP ter dal kar automatic in se mi je seveda povezal.
Mikrotik mi pinga navzven spletne strani, problem je ker Wi-Fi ne dela. Povezava je kot je razvidno iz slike je povezana 1 naprava na njega vendar iz te naprave internet ne deluje (omejen dostop). Kaj delam narobe? Pri Wifi-ju sem dal "Mode" tudi na station vendar potem sploh ni delalo nič tako da imam sedaj na ap bridge.
http://postimg.org/image/5veu7pqdz/

Meni na vseh mikrotikih ne dela wifi, če poklikam quick set
wink-1.gif
.

Jernej
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Stvar sem povezal kar tako, da imam za modemom en mikrotik in za njim še tale mikrotik ojačevalec če bi se tako lahko mu reklo čeprav je router tudi sam. Prvi je kot PPPoE povezan drugi pa je kar v bridge in dela stvar normalno. Zakaj dva mikrotika? Zato ker iz Siolovega modema se ne morem drgači povezat na zadnji mikrotik kateri ima le en port, preko prvega mikrotika gre pa brez problemov.
Kako mi priporočate za javno omrežje nastavit požarni zid in seje pa glede torrentov da se ne bi dalo prenašat?

Lp