Privatniki in kriza...

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Dela je veliko manj.....je pa res, da ne poznam enega mojstra, ki bi izdajal račun razen na izrecno zahtevo kupca.

Jaz ga vedno dam oz. hočem dati, pa so vse stranke čisto nesrečne pol.

Sploh ne razumem idiotov, ki delajo brez računa. Meni je najbolje z računom, potem dam vsaj lahko kaj v stroške.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
matematika

kupiš za 100
prodaš za 200
daš v stroške 100, v prihodek 200, 100 maš zaslužka, cca 20 vzame država, zaslužek 80
daš v stroške 0, v prihodke 0, maš 100 zaslužka
bi rad mel stroške, daš v njih 100, daš račun za 150, 50 spet v žep.

kaj ne razumem
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kupim za 100, prodam za 200, zaslužek je 116 ker sem dobil še ddv nazaj od nakupa materiala.
Ker sem v gradbeništvu na račun firmam ne rabim nabijati ddv - obrnjena obveznost.
Če je kupec fizična oseba je zaslužek 116+8,5
Če firme niso davčni zavezanci je zaslužek 116+20

Dodatni stroški niso problem, ker nimam po bosansko avta nase pisanega ampak na firmo, ker dejansko nekaj služim nanjo gre lahko v stroške.
Prav tako imam na firmo vse od pcja, telefonov in ostalega, kar je pa viška pa kupim material in prodam naprej za keš in je dobiček vedno enako nič.

Zato raje delam z računi, mi ostane od 20% več naprej, kar pomeni da rabim delati samo 6 mesecev na leto ali manj.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
men se pa bolj splača brez. mi ni jasen tvoj izračun

ampak na koncu ker je dobiček, kupuješ amterial in prodajaša brez računa..torej smo spet brez...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
ksz...

Vceraj je debata nanesla na temo gradnje pa je padla ideja o zaposlitvi enega, dveh treh "vegradovcev", jim das solidno placo in ti lepo harajo bajto. Ok, treba je najti pametne in pridne, ampak ideja pa ni svoh. Zakaj bi se jebal s firmami, ce bi bosancek (ne vzet slabsalno) verjetno raje delal za vec cekinov in se, predvidevam bolj potrudil?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nekateri so na tak način prav lepo hiše postavili, pa sploh ni treba da jih 'uradno' zaposliš.

Je pa treba že v naprej jim razjasniti nekatere stvari:
Dela se samo tvojo hišo in nič drugega
Dela se lepo od npr. 7:00-16:00 ne neke popoldanske zadeve
Medtem ko se dela pri tebi, se ne zgine kam drugam za teden ali dva
itd..

Pa kakšen med njimi se mora spoznati tudi na načrte, da se bo hiša zidala, ne pa snemala epizoda A je to

Vedno ko sem bil na kakem gradbišču kjer je bil Vegrad zraven, so me delavci spraševali če iščem koga...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Delo na crno je tko tko. Mu pade na glavo, pride 24 kur pa si ga najebal. Samo ideja res ni neumna, recimo optimisticno, da smo na koncu vsi zadovoljni.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tako je, zakaj bi delal na črno, če lahko legalno zaslužiš še več?
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jaz sem s emed gradnjo vozil s kanto, ne z audijem in nisem imel teh težav.

NI privatnika k se nebi fural z dobrim avtom, potem pa čivka, kako težko je, so tud izjeme.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja če bi hotel furat cliota, potem je vseeno če greš delat v fabriko in daš ob treh noge na kavč in možgane na off. Nekaj tudi moraš imeti od tega in za večino je to dober avto, balkanci pač.