Privaten ali privatni?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Fu.ck that sheet

Poglej priponko 32429


Vse skupaj si je nekdo namislil ali smo se mi učili narobe v OŠ in se je zdaj pač slovenščina spremenila zaradi česa že? na kozlanje mi gre ob branju tem novodobnem fdvjevskem prilagajanju, kar bi sam označil za kaznivo, ker na silo spreminja našo zgodovino jezika. Na srečo še obstaja nekaj ljudi, ki pišejo "Izvejte več". Beri še enkrat prvi stavek.
Si že kdaj slišal, da je jezik živa stvar?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor vem se jezik "spremlja" na ZRC SAZU in na Filozofski ne pa na FDV. ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Daj preberi si kakšne samo 40 let stare časopisne članke Pisali so jih (takrat še šolani) novinarji, ki so bolj ali manj znali z jezikom. Potem pa še enkrat razmisli če bi res rad danes govoril takšen jezik.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Fu.ck that sheet

Poglej priponko 32429


Vse skupaj si je nekdo namislil ali smo se mi učili narobe v OŠ in se je zdaj pač slovenščina spremenila zaradi česa že? na kozlanje mi gre ob branju tem novodobnem fdvjevskem prilagajanju, kar bi sam označil za kaznivo, ker na silo spreminja našo zgodovino jezika. Na srečo še obstaja nekaj ljudi, ki pišejo "Izvejte več". Beri še enkrat prvi stavek.
In kaj ti ni jasno v tej tabeli? Meni je čisto logično zakaj so prečrtane besede.

Če dodam malo heca, mogoče pa ste se pri vas v šoli v tvojih časih učili bolj narečno slovenščino in manj knjižne ;)
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Daj preberi si kakšne samo 40 let stare časopisne članke Pisali so jih (takrat še šolani) novinarji, ki so bolj ali manj znali z jezikom. Potem pa še enkrat razmisli če bi res rad danes govoril takšen jezik.
Jaz berem 100+ let stare casopise, tam je se kronika napisana tako, da je direkt smesno...saj je prav, ampak to kar delajo nasi je bolj neko afnanje..