Privat zemlja in podivjani kolesarji.

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Sicer se zelo redko vozim s kolesom po gozdu, sploh ne downhill, ker imam klasicnega spredaj vzmetenega, ampak da bi se enkrat zapel v neko tako zajlo, polomim vse prašiče, ki na kakrsen koli nacin zagovarjajo postavitev tega. Krivca se s casoma lahko najde, lovec bi se sam posnel na namensko kamero za divjad, malo alkohola pa tudi razveze jezike, se posebaj, ce zraven zagovarjas postavitev teh zajl... Ne rabim to uradno peljati, obe roki in obe nogi v gipsu bi bile dovolj za razmislek...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Se strinjam z napisanim. Bi pa vseeno poudaril, da bi morali sprehajalci, kolesarji in ostali prišleki spoštovati tujo lastnino. Vsi tile sprehajalci in kolesarji se lepo obdajo s škarpami, Bog ne da bi kdo tam stopil na njihovo sveto travo, sami pa hodijo in se vozijo po regionalnih in vaških cestah, travnikih, gozdovih kot teleta, pse pa spuščajo na pravkar pokošeno travo katero bo kmet siliral in pospravil. Upam da si strikten tudi do takih in jih bi prav tako polomil.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
pa krucefiks če ti gredo 3 v štric jih drugače ne moreš
Se 90% vozim sam, isto je. Motoristi, avtomobilisti, kamioni...
Če pogledaš iz varnostnega vidika je morda celo bolj varno peljat 3 vštric ker potem mora avto res dat nogo dol z gasa pa malo bolj pogledat če je varno peljat.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Se 90% vozim sam, isto je. Motoristi, avtomobilisti, kamioni...
Če pogledaš iz varnostnega vidika je morda celo bolj varno peljat 3 vštric ker potem mora avto res dat nogo dol z gasa pa malo bolj pogledat če je varno peljat.
93. člen
(pogoji za udeležbo koles v cestnem prometu)
(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.
(2) Vozniki koles morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva vzporedno, če širina poti to omogoča.

če se voziš sam ti pa želim varno vožnjo in čem več kvalitetnih kilometrov
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Sicer hvala tako za kopiranje zakona kot za varno vožnjo vendar dojemljiv pa nisi najbolj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Se strinjam z napisanim. Bi pa vseeno poudaril, da bi morali sprehajalci, kolesarji in ostali prišleki spoštovati tujo lastnino. Vsi tile sprehajalci in kolesarji se lepo obdajo s škarpami, Bog ne da bi kdo tam stopil na njihovo sveto travo, sami pa hodijo in se vozijo po regionalnih in vaških cestah, travnikih, gozdovih kot teleta, pse pa spuščajo na pravkar pokošeno travo katero bo kmet siliral in pospravil. Upam da si strikten tudi do takih in jih bi prav tako polomil.

pa smo spet na začetku, na tem da pri nas pač preprosto noben nikoli ni pripravljen sprejet odgovornosti za svoja dejanja, ker pač nikoli ni blo treba
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Sicer hvala tako za kopiranje zakona kot za varno vožnjo vendar dojemljiv pa nisi najbolj.
a ti pa si? kako kurca je skupina bolj varna? enkrat se bo enmu spipalo ko jebeni kolsarji vozijo po skupinah po ozkih cestah in kažejo fakiče ko jim piskaš naj se umaknejo in jih bo enostavno zgazil ker jih ne bo mogel prehiteti.
kolesarji bi morali eden po eden dva do trije v koloni da jih normalno prehitiš ne pa da ti zaserjejo celo cesto kot da so sami na svetu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no ja, jest tud mislim, ce je skupina, da ni nic narobe ce so cez cel pas. tko jih je treba vsaj konkkretno prehitet, ker 1 ali 2 se vcasih tako prehiteva da je strah mene k samo gledam... pac nimajo obcutka za sirino, globino in hitrost... in pol prehiteva kolesarja v skarje v ovinku...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
a ti pa si? kako kurca je skupina bolj varna? enkrat se bo enmu spipalo ko jebeni kolsarji vozijo po skupinah po ozkih cestah in kažejo fakiče ko jim piskaš naj se umaknejo in jih bo enostavno zgazil ker jih ne bo mogel prehiteti.
kolesarji bi morali eden po eden dva do trije v koloni da jih normalno prehitiš ne pa da ti zaserjejo celo cesto kot da so sami na svetu.

Malo razmisli, saj ti bo uspelo. Sicer pa sem napisal MORDA je tako bolj varno, nikjer ne pišem da to delam ali da menim da bi tako moralo bit.

Deluješ zelo nestrpen in se sploh ne čudim da imaš take izkušnje oziroma pišeš o takih izkušnjah kot da so del vsakdana. Pa ne trdim da sem sam pa zelo potrpežljiv človek, ker nisem, ampak cesta je cesta. Malo manj razburjanja pa bo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Malo razmisli, saj ti bo uspelo. Sicer pa sem napisal MORDA je tako bolj varno, nikjer ne pišem da to delam ali da menim da bi tako moralo bit.

Deluješ zelo nestrpen in se sploh ne čudim da imaš take izkušnje oziroma pišeš o takih izkušnjah kot da so del vsakdana. Pa ne trdim da sem sam pa zelo potrpežljiv človek, ker nisem, ampak cesta je cesta. Malo manj razburjanja pa bo.
take izkušnje SO del vsakadana. samo če po žabariji ni makaronarjev ki oserjejo celo cesto ne pomeni da jih nikjer ni.
ne znam razmišljat daj mi bolj objasni
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
no ja, jest tud mislim, ce je skupina, da ni nic narobe ce so cez cel pas. tko jih je treba vsaj konkkretno prehitet, ker 1 ali 2 se vcasih tako prehiteva da je strah mene k samo gledam... pac nimajo obcutka za sirino, globino in hitrost... in pol prehiteva kolesarja v skarje v ovinku...
skupina mora biti v spremstvu drugače pa lepo po dva do trije skupaj maksimalno
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No na srečo obstajajo države kot je Kanada, kjer je kolesarskih prog po divjem gozdu kot listja in trave. Ne pa pri nas ko vsak znori, ker se po vlaki pelješ
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja tudi pri nas bi se lahko drzava zrtvovala in dala svoje gozdobe v uporabo kolesarjem. ali pa cerkev seveda... tako mislim da bi bilo dovolj povrsin za vso slovensko mtb sceno...

prej seveda zakonsko dolocit, da je vse na svojo odgovornost...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
A kateri gorski kolesar pomisli, da s svojim divjanjem po naravnem okolju najbolj moti živali, ki so v gozdu doma? To je približno tako, kot da bi nam divje živali prihajale v dnevno sobo, spalnico, kopalnico, kuhinjo, .... kot bi se jim to zahotelo. Že tako ali tako preveč posegamo v naravno okolje in motimo avtohtone prebivalce zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.158
3.170
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A kateri gorski kolesar pomisli, da s svojim divjanjem po naravnem okolju najbolj moti živali, ki so v gozdu doma? To je približno tako, kot da bi nam divje živali prihajale v dnevno sobo, spalnico, kopalnico, kuhinjo, .... kot bi se jim to zahotelo. Že tako ali tako preveč posegamo v naravno okolje in motimo avtohtone prebivalce zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.

Ja, se strinjam, če divjajo...
Kaj pa jaz? Grem vsake tol'ko po vlaki, pa po gozdni cesti, peljem pa mogoče 15 km/h. Ker gledam okoli, pa se vstavljam, pa kaj poslikam, pa kako gobo poberem, pa...
A sem jaz tudi "nezaželen?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
A kateri gorski kolesar pomisli, da s svojim divjanjem po naravnem okolju najbolj moti živali, ki so v gozdu doma? To je približno tako, kot da bi nam divje živali prihajale v dnevno sobo, spalnico, kopalnico, kuhinjo, .... kot bi se jim to zahotelo. Že tako ali tako preveč posegamo v naravno okolje in motimo avtohtone prebivalce zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.

Nekaj je zanimivo, pred cca 10 leti, ko sem se imel quad, in se z njim obcasno zapeljal na testno voznjo skozi gozd, sem obcasno opazil srne... Sedaj pa zanimiv del:ropot motorja jih zacuda ni preplasil... Ko pa sem zaprl plin, pa je obcasno vsekalo nazaj, kot bi nekdo ustrelil... Takrat pa srna v beg... In ti se kar mislis, da so za divjad problem kolesarji?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
A zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.

LoL...huda...jaz bi pa tebi zdravstvene prispevke nabil ker igle kadiš :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko