[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Eno vprašanje. Naročil sem si predplačniško Mastercard. Normalno sem jo connectal s Paypalom. Sedaj pa na Ebayu želim plačat nekaj v vrednosti 92EUR, pa me ne spusti skozi. Tale error mi napiše: "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-****. This happened because it has been denied by the card issuer."

Na spletni banki mi glede kartice zgleda vse normalno:
Vrsta kartice: Imetniška kartica
Tip kartice: Predplačilna kartica Activa-MasterCard
Status: AKTIVNA
Blokacija: Ne
Mesečni limit porabe: neomejen
Dnevni limit za nakupe: 1.500,00 EUR
Dnevni limit za internetne nakupe: 1.500,00 EUR
Dnevni limit za dvige gotovine: 500,00 EUR

Kaj mi je storiti?


To, da sem se zafrknil in vzel NLB predplačniško Mastercard sem vam že tako pisal --- enako odsvetujem tudi vsem ostalim !!
(zakaj ? ne omogoča brezplačnega nakazovanja v kliku, poleg 10€ / 2 leti ti zaračunajo še za vsak mesec 0,50€. Ne omogoča dvostranskega prometa med paypalom, itn..))

Tako da če že potrebujete neko predplačniško in če vam je Mastercard ok, me zanima kaj bi bilo narobe z REVOLUT.COM ?
Je res popolnoma brezplačna, enako nakazujem prek UPN kot če imam od NLB kartico... kaj so slabe strani Revoluta, še posebej v povezavi s paypalom.... namreč čudi me, kako NLBju sploh uspe prodajati predplačniški Mastercard, če ti ne nudijo ama ništa ugodnosti !!?

...se priporočam za kakšne namige za novopečene paypalovce, ker brskati po 4 let starih forum zapisih verjetno sploh ni več 100%
pravilno, ker so se kakšne stvari spremenile....
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

simpl k pasulj: na a banki vzames viso electron (ni potrebe imeti tam kaksen drug racun). 1.5 eur na mesec. deluje v obe smeri, drugih stroskov ni. pred prvo uporabo vam bo pp vzel 1 eur (za potrdilo podatkov v navezi z vaso banko), .... da se ne boste razburjali za ta euro - vrnejo vam ga. dobite potrdilo da vse klapa in veselo nakupujete. (lahko traja ves ta postopek tudi do tri dni, vendar je po navadi baje drugi dan vse koncano). visa electron ni kreditna, zatorej pred nakupom morate poloziti €€€ na banko. nakup ni mozen na obroke. uporabljate jo lahko v navezi z vsemi www trgovinami (ter nekaterimi fizicnimi). ...... dobronamerni nasvet: podatki na pp morajo biti pravi (ne boslo z random imeni, to ni tor
wink-1.gif
. ne klikajte na fejk emaille, kao: mi pp vi preveriti, pp vas vedno kontaktira z vasim pravim imenom. mogoce se to: v primeru tezav jih lahko tudi poklicete (irska), in ce (ja vem) vam bi bil strosek klica predrag: jim omenite in poklicejo vas takoj nazaj (bp). nikomur ne placajte cesarkoli preko pp z funkcijo family ----> v primeru tezav bo (skoraj) nemogoce dobiti denar nazaj. ce te se kaj konkretnega zanima ........
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik smt pravi:
simpl k pasulj: na a banki vzames viso electron (ni potrebe imeti tam kaksen drug racun). 1.5 eur na mesec. deluje v obe smeri, drugih stroskov ni. pred prvo uporabo vam bo pp vzel 1 eur (za potrdilo podatkov v navezi z vaso banko), .... da se ne boste razburjali za ta euro - vrnejo vam ga. dobite potrdilo da vse klapa in veselo nakupujete. (lahko traja ves ta postopek tudi do tri dni, vendar je po navadi baje drugi dan vse koncano). visa electron ni kreditna, zatorej pred nakupom morate poloziti €€€ na banko. nakup ni mozen na obroke. uporabljate jo lahko v navezi z vsemi www trgovinami (ter nekaterimi fizicnimi). ...... dobronamerni nasvet: podatki na pp morajo biti pravi (ne boslo z random imeni, to ni tor
wink-1.gif
. ne klikajte na fejk emaille, kao: mi pp vi preveriti, pp vas vedno kontaktira z vasim pravim imenom. mogoce se to: v primeru tezav jih lahko tudi poklicete (irska), in ce (ja vem) vam bi bil strosek klica predrag: jim omenite in poklicejo vas takoj nazaj (bp). nikomur ne placajte cesarkoli preko pp z funkcijo family ----> v primeru tezav bo (skoraj) nemogoce dobiti denar nazaj. ce te se kaj konkretnega zanima ........

Ma, ta 1,50€ na mesec je kar velik, kajne ? A nima NKBM samo 10€ / 4 leta. A potem je NKBM za prepaid VISO še tudi dodatno kaj mesečne naročnine zaračunava, kot NLB ?

Teh 1€ ki ti iz kartice pobere... se vrne na kartico ali na paypal ? A dokler se ne vrne račun paypal še ni čisto validiran ?
Ti lahko kdo že vmes večje vsote nakazuje (v območju osnovnih 2500€ limita / leto), ali moraš opravit do konca to validacijo ?

Kje pa izbereš Family ? če sta dva iz različnih držav, sploh lahko izbereš familiy ? in pod "family" predvidevam da potem pomeni brez feeja ?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 3287

nkbm nimam pojma. nlb? good one. jaz imam viso e pri a banki. dokler ni potrjen pp racun z navezo pri tvoji banki (kartica) ne bo slo nic skozi. 1 eur pride nazaj na kartico. za family lahko izberes tudi princa iz sudana, brez problema. ampak, ko ti princ ne poslje diamantov, ne mores jokati, da ti pp vrne denar. ja, princu pa das denar brez fee (provizije). vendar, kupec placa vedno brez provizije. to "placa" prodajalec.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Tudi pri family&friends je fee, razen če imaš denar direkt na paypalu (ga ne črpa iz vise) in je hkrati tisti, kateremu pošiljaš v enaki regiji.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

mozno. za regijo ne bom trdil ...in ja, govorimo o denarju na pp. nikoli pa nisem poslal denar prek f&f na pp, tako, da je cisto mozno. so dolocene "fore" pri pp na katere je treba biti pozoren.... recimo menjava valute. ta ni ravno prijazna uporabniku. pri stari www si to nasel (recimo) hitro, pri tej novi pa ....
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Že drugič mi je paypal avtomatsko spremenil, da mi sami delajo pretvorbo valute, grrr. Dobro, da takoj opazim
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

V spletni trgovini bo ena izmed možnosti plačil tudi plačilo s PayPal ter kreditnimi in debetnimi karticami preko paypal sistema.
Vsako transakcijo bi naj bilo potrebno v PayPal administraciji potrdit. A kdo ve, kje se nastavi, da se transakcija izvede avtomatsko (izn Authorization v Purchase)?

Uporabljam modul PayPal Pro spletna plačila

Hvala
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
ksz...

Prodajam dražjo elektroniko v Singapur, kupec me je prosil, če mu lahko pošljem račun prek paypala. ("Can you invoice me with paypal")?

Kako to poteka?

In bolj pomembno vprašanje, sem lahko kako nategnjen? Ker se ne gre za prodajo prek ebaya, predvidevam, da denar lahko takoj dvignem (in ni "zadržan" XY dni kot je bilo v primerih, ko sem prodajal prek Ebaya)?
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Že to mi je čudno, da nekdo kupuje elektroniko pri nas iz Singapurja, brez posrednika pri poslu - ebay mi je pa sploh no-go.
ne-ne-1.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ne pocni tega. Bos ostal na koncu brez elektronike in brez kesa. Malce poglej po forumu, je bilo ze napisano. V temi o bolhi.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Oglas ni bil na ebayu/bolhi, ampak na specifični strani za ožji del tehnične opreme (foto/video oprema) na Facebooku.

Paket poslan, denar že prenesen iz Paypal na moj TRR račun
cheer.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Kar ne pomeni nic. Se vedno je kupec zasciten, razen ce ti je poslal kot frendu.