Printer za doma?

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Tudi jaz sem takrat kupil Canona MG 5350, ko je bila mrzlica tu na Alterju. Pa imam tudi jaz probleme z črno kartušo. Neoriginalne mi dveh ni prebral, potem sem kupil pa originalno, pa je ravno tako ne. Pri nas se je tudi bolj malo rabil. In tudi jaz iščem alternativo do max 100 €, pa da je soliden skener poleg.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Ali še vedno velja, da če printaš zelo poredko, moraš obvezno vzeti laserja, saj se vse ostalo izsuši in ne deluje ko dejansko rabiš?
Tudi kakšen pljuvač na dolivanje (Epson L386) nima rešene glave kaj bolje?

Včasih rabim tiskat skoraj vsak dan kaj, včasih pa tudi več mesecev ne. Večkrat rabim skeniranje v datoteko, itd., zato kupujem en all in one tiskalnik, ampak se ne bi stegoval po zelo dragih barvnih laserjih.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
pri telih canonih glave crkujejo po tekočem traku,mam trenutno že tretjega doma z isto glavo,sicer novega ampak vem da bo četz 2 leti riknil,je.biga ampak so kartuše poceni in me še vedno pride ceneje kot kak HP če bi delal 20 let
 

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Ali še vedno velja, da če printaš zelo poredko, moraš obvezno vzeti laserja, saj se vse ostalo izsuši in ne deluje ko dejansko rabiš?
Tudi kakšen pljuvač na dolivanje (Epson L386) nima rešene glave kaj bolje?

Včasih rabim tiskat skoraj vsak dan kaj, včasih pa tudi več mesecev ne. Večkrat rabim skeniranje v datoteko, itd., zato kupujem en all in one tiskalnik, ampak se ne bi stegoval po zelo dragih barvnih laserjih.

Mi imamo na firmi dva hp 970cxi že nekje od leta 2000. Printa se max 5 x letno. Jih nikoli ne vgasnemo in kartuše se še nikoli niso posušile.
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
evo pa je pado epson l386. Upam da me ne razočara kot 2x samsung laser
smile-1.gif

Si zadovoljen s kakovostjo natisnjenih čb+barvnih strani? Si mogoče poskusil tiskati na fotopapir?

Izbiram med Epson L386 in Brother T500 in me jezi, ker se ne da v nobeni trgovini pogledati dejanskih printov
cry12bpy.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Print T500 na soncu precej hitro izgublja crnino. Zakaj do tega pride ne vem. Lahko ti pa nekaj listov ki so napacno natisnjeni posljem
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
barvne strani kaj se teksta tiče sem bolj zadovoljen kot prej z obema samsung laserjema. Tudi dela tišje in konec koncev prej natisne (če naprintaš recimo samo tri liste, je tu fertik predn je tisto sranje prej zmlelo vse tri barve plus črno)
Fotopapirja še nisem sprobal.

Kaj se mene tiče je edini minus to, da ga nisem že prej kupil.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz imam Canon MG6450, sicer zadovoljen, dela super, toda imam eno težavo. Pri vsakem tiskanju mi pokaže napako, da ni papirja. Potem samo pritisnem gumb OK in je v redu, včasih pa ga moram za mm poriniti naprej. A jaz delam kaj narobe ali je napaka v tiskalniku, Enkrat sem papir malo preveč izgleda porinil v napravo in sem imel celo štalo, da sem ga dobil ven, ker se je zagozdil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
A za HPja se pa noben ne odloči? Leta sem imel HPja, res so kartuše malo drage, sam vsaj zamenjaš kartušo in gasa naprej. Ko je shodil sem kupil tega Epsona all in one da so kartuše pol cenej so rekli. Ko se je enkrat zasušila glava je blo z njim gotovo. Nikakor ne rata spucat glav, če pa že rata, je pa zmer kaj narobe. Če ga kdo hoče, je njegov za en pir, mam še cel komplet novih kartuš na zalogi. Pri nas se printa enkrat tedensko kaj za šolo, slikce radi prfoksi naročajo po novem. No zdaj sem nabavil HPja 2600 serijo za nekih 60 EUR. V treh minutah je bil na mreži in to je to. Kartuše so pa po 15 EUR, bomo vidli. V glavnem prednost je, da če se zasuši ni tok težav, vsaj meni.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
To tudi mene zanima katero tehnologijo nabavit, da nimaš težav z zasušenimi glavami? Laserske barvne multifunkcijske naprave so dokaj drage, ostalo imam pa občutek, da se prej ali slej zasuši.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Doma imam eno Pixmo kjer so glave na kartušah, sta pa samo dve barvna in ČB. Ko se zasuši (pa se zelo redko, čeprav printam 1X na dva tedna) pač zamenjaš kartušo pa gasa naprej.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imam Epson L386 in dela odlično. Kupili smo ga v Leclercu za 125 eur (z dodatnimi flaškami črnila).
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A za HPja se pa noben ne odloči? Leta sem imel HPja, res so kartuše malo drage, sam vsaj zamenjaš kartušo in gasa naprej.

HP-ji crkujejo. Preveč. Zaenkrat hvala lepa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mater, gonmo HPje na šihtu nonstop, jest mam terenskega, pa vse neki dela brez težav, taszar je komi skupi stal, Epson je pa še ko nov, sam jebiga neče printat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Doma imam eno Pixmo kjer so glave na kartušah, sta pa samo dve barvna in ČB. Ko se zasuši (pa se zelo redko, čeprav printam 1X na dva tedna) pač zamenjaš kartušo pa gasa naprej.

To ja. Ali pa so lahko tudi 4 kartuše. Če imajo druge znamke tudi ne vem. Gre za princip. Meni se odpade. Printerjjnso poceni. Kartuše tudi, samo kako polno lahko kdaj stran vržeš. Bolje kot cel printer.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
HP-ji crkujejo. Preveč. Zaenkrat hvala lepa.

Da nisi ti malo zamešal z laptopi? Ker laptopi so tisti, ki crkujejo, med printerji je pa HP pravilna (edina?) izbira. Seveda pa ne v rangu 50€ -100€, ker tisto vse kmalu crkne ne glede na znamko.