Primeren trenutek za izstop iz EU in NATO?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ne vem, če bi bilo pametno. Potem bi morali žabarji v jeseni glisirati s pasuši..
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj pravite?
Da se losamo kapitalističnih diktatorjev.

Jaz sem za izstop, dajmo na referendum, bo Pepe zbiral podpise

Pa če bi se raje Štajerska odcepila. Win - win situacija. Vi se znebite EU in NATO-a, mi se znebimo vas in beguncev
evil.gif

Na Štajerskem se vedno vse začne, tudi osamosvojitev se je začela v Pekrah
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Švica je v EU in NATO? pa leži sredi Evrope.

Ti misliš, da če zapustiš EU, da država ne more imeti bilateralnih pogodb? ali celo pogodbe z EU...

EU je čisti nateg, žal.

ne moreš švice primerjati s slovenijo
država je samostojna že cca 700 let in so se skozi zgodovino marsikaj naučili
pri nas še se zmeraj gremo rdeče in črne, v zunanji politki nas vsak scat pelje
industrije nimamo nobene pametne, visoko tehnoloških podjetij praktično ni, kar je bilo se je prodalo, uničilo ali pa se dela intenzivno na tem
banke so v qrcu, nekih resnih zavarovalnic nimamo
turizem je bolj za šalo kot za res
itd
v EU še nekak guramo, ker delamo pol proizvode in je delovna sila poceni ( +cca 50k dnevnih migrantov v sosednje eu države ). Potem pa bi EU na naše polizdelke uvedla carine, naša nenasitna država bi tudi takoj uvedla carine na vse kar bi prišlo od kjerkoli in bi spet bilo tako kot je bilo v sfrj
naši slavni meneđerji bi trobili kako je naš tolar precenjen, kako ne moremo s tako monetarno politiko nič narediti, cene bi šle v nebo, standard v qrac
Iz nata gremo veliko lažje. Tudi avstrija ni v natu , napadel nas ne bi noben, ker nas itak noben noče , pa še v eu smo enako kot sosedji
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi: Švica je v EU in NATO? pa leži sredi Evrope.
Genialno je primerjati Švico in Slovenijo. To sta dve enako razviti državi in imata enako dolgo podpisane sporazume z ostalimi državami. Genialno...
Ko bi izstopili, bi začeli na začetku. Pri hitrosti naše diplomacije bi to pomenilo dva tri, sporazume na leto. Čez 25 let bi že prišli do sporazuma od brezcarinskem sodelovanju z EU na področju industrije.
Resno, za primerjavo moraš zmeraj vzeti nekoga približno enako razvitega. Na primer Belorusijo, ki smo ji precej bližje po BDP kot Švici.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zamisli si našo državo brez pastirja. Zdaj vsaj vemo kaj je treba počet in kako, pod diktaturo bruslja. Če pa bi bili sami pa bi bili zgubljeni.

Pač ni političnega kadra, ki bi znal vodit državo, zato menim da nam je bolje pod nekom. Vseeno pa boljše Bruselj kot pa Beograd ali pa ne vem, kakšna Moskva, kot so mokre sanje marsikoga
wink-1.gif

Bo vodil mariborski 'doktor' snecer...in potem se še kdo čudi,da ima mb faks tak ugled, kot ga ima ob tako briljantnih idejah...

sicer pa snecer samo provocira, ker uziva ob pozornosti in odzivih na svoje provokacije...za takšno osebnost obstaja tudi strokovne izraz, pa se ga žel trenutno ne morem domisliti...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj pravite?
Da se losamo kapitalističnih diktatorjev.

Jaz sem za izstop, dajmo na referendum, bo Pepe zbiral podpise

Pa če bi se raje Štajerska odcepila. Win - win situacija. Vi se znebite EU in NATO-a, mi se znebimo vas in beguncev
evil.gif

Na Štajerskem se vedno vse začne, tudi osamosvojitev se je začela v Pekrah

hysterical-1.gif


Pa tudi Maribor je edino okupirano mesto, ki je navdušeno pozdravljalo adolfa
aplauz.gif
Še v gdansku niso bili tako navdušeni, pa je bil 'njihov'
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
No, ti si svojo 'strokovnost' pokazal že pri stranskih učinkih antidepresivov, tako da...a te bo spet mamca prišla branit?
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj pravite?
Da se losamo kapitalističnih diktatorjev.

Jaz sem za izstop, dajmo na referendum, bo Pepe zbiral podpise

Pa če bi se raje Štajerska odcepila. Win - win situacija. Vi se znebite EU in NATO-a, mi se znebimo vas in beguncev
evil.gif

Na Štajerskem se vedno vse začne, tudi osamosvojitev se je začela v Pekrah

hysterical-1.gif


Pa tudi Maribor je edino okupirano mesto, ki je navdušeno pozdravljalo adolfa
aplauz.gif
Še v gdansku niso bili tako navdušeni, pa je bil 'njihov'

V Ljubljani pa so mu, kov v edinem mestu, prisegali na stadionu, pa še Bogu poleg...

Moraš vedet, da je bil Maribor nemško mesto in zato je bilo pozdravljanje sonarodnjaka povsem običajna zadeva.

Kako ti je spet uspelo stlačit v to temo 2. svetovno vojno
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
No, ti si svojo 'strokovnost' pokazal že pri stranskih učinkih antidepresivov, tako da...a te bo spet mamca prišla branit?
confused-1.gif

Dobro pustimo individualne kvalitete, tudi tvoje poznavanje zgodovine in vojske ni na nekem nivoju
priden.gif


Koga pa mamca rešuje, pa tudi raje ne bi
evil.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Snecer, največja polomija stoletja je bil razpad jugoslavije, ni bilo vse tako slabo da še danes nebi to funkcioniralo --izjeme-- da bi se rešili europe, ne, to bi pustilo večje posledice kot sedaj vendar pa bi morala imeti nemčija manjši vpliv na odločitve tudi o beguncih, večji del krivim Merklovo ki je zjebala celo europo z povabilom beguncev v nemčijo, erdogan ji je lepo zabrusil ko je ponudila 3 miljarde eur pomoči turčiji da zaustavi priliv:: to je mlenkost v primerjavi s tistim kar bo nas stalo --seveda eurov. Torej zapreti zunanje meje in zadržati izbeglice, če je to še mogoče, kar je prišlo vrnit nazaj in bo zopet evropa kot na začetku ...seveda so to želje, po mojem bo evropa razpadla v nekaj letih in meje bojo ponovno vzpostavljene, imeli bomo združeno europo..ameriški sistem !!!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.330
9.065
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Švica je v EU in NATO? pa leži sredi Evrope.

Ti misliš, da če zapustiš EU, da država ne more imeti bilateralnih pogodb? ali celo pogodbe z EU...

EU je čisti nateg, žal.

Kaj sem prav prebral, da si Švico (banke, visokotehnološka podjetja, turizem,pošljihtana uprava, najvišji standard in red itd) direktno primerjal s SLO?

Verjetno sem slabo prebral, ker tako tumast ne moreš biti, ali?
evil.gif
 

dzoni2k2

Pripravnik
3. avg 2013
62
1
8
Ne ga biksat, kje bi pa levakarji zaposlil vse svoje odsluzene kadre, ce ne v EU in NATO. V .si namrec hitr zmankuje fikusov, ki so potrebni zalivanja.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
Ne ga biksat, kje bi pa levakarji zaposlil vse svoje odsluzene kadre, ce ne v EU in NATO. V .si namrec hitr zmankuje fikusov, ki so potrebni zalivanja.
Od Janše sin je levakar?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Švica je v EU in NATO? pa leži sredi Evrope.

Ti misliš, da če zapustiš EU, da država ne more imeti bilateralnih pogodb? ali celo pogodbe z EU...

EU je čisti nateg, žal.

Kaj sem prav prebral, da si Švico (banke, visokotehnološka podjetja, turizem,pošljihtana uprava, najvišji standard in red itd) direktno primerjal s SLO?

Verjetno sem slabo prebral, ker tako tumast ne moreš biti, ali?
evil.gif

Vse kar omenjaš imamo
-zafurane banke
-diplome in doktorati za džabe
-uprava, kjer se uživa
-standar Katarja, tolko ko je pr nas premium vozil, jih ni nikjer (na lizing
evil.gif
)

temelje imamo
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik dzoni2k2 pravi:
Ne ga biksat, kje bi pa levakarji zaposlil vse svoje odsluzene kadre, ce ne v EU in NATO. V .si namrec hitr zmankuje fikusov, ki so potrebni zalivanja.
Od Janše sin je levakar?

Ne samo on, je jajo več tega spravil na položaje.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.636
3.870
113
Mudelu se ne sanja, kako v slabem stanju je naša vojska.

Praktično denarja ne dobivajo niti za vzdževanje, kaj šele za investicije. Kader odhaja (sposoben).
Pustimo filozofa da blebeta naprej.

2%BDP naj bi se pa namenilo za vojsko. Medtem pa imamo kaj... Nek kader na minimilaki, ki vsi vrebajo, kam bodo šli.

Smo lahko srečni da nas niso žje odjebali, saj ne izpolnujemo niti minimalnih obvez, ki smo se jih zadali v članstvu. Še več za tuje misije se vojaki grebejo, ker le tam dobijo dostojno plačo, da lahko preživijo svojo plačo...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Mudelu se ne sanja, kako v slabem stanju je naša vojska.

Praktično denarja ne dobivajo niti za vzdževanje, kaj šele za investicije. Kader odhaja (sposoben).
Pustimo filozofa da blebeta naprej.

2%BDP naj bi se pa namenilo za vojsko. Medtem pa imamo kaj... Nek kader na minimilaki, ki vsi vrebajo, kam bodo šli.

Smo lahko srečni da nas niso žje odjebali, saj ne izpolnujemo niti minimalnih obvez, ki smo se jih zadali v članstvu. Še več za tuje misije se vojaki grebejo, ker le tam dobijo dostojno plačo, da lahko preživijo svojo plačo...
Bi prej rekel, da imamo smolo, da nas niso že odjebali.
In komu v žep gre potem tistih 500 miljonov oziroma 1% BDP, ki jih res namenimo za vojsko? Za plače vojakov?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.636
3.870
113
Nažalost so finacne pri nas po komunajzersko zavite v celofan.. Primer denar od registracije motornih vozil naj bi šel za ceste. Od 700 miljonov jih namenijo slabih 7 miljovnov z ceste. Ostalo gre večinoma železnicam.

Naša vojska pri tej količini denarja in pri takih plačah je brezveze da je. Nato pa je danes žal edini podatek, da se nekatere samovoljne države ne odločijo, da te napadejo.

Tega se hudo zavedajo Baltske države. Obstajajo pa še danes druge nevarnosti, za katero se splača ostati v članstvu. Pa pustimo filozofiranje za druge.

Še enkrat žep naše vlade je skrivnosten, seveda se tudi iz teh miljonu pretakajo iz vojaškega proračuna, naši komunajzerski veljaki nam pravijo rebalans proračuna...

Plačujemo pa razne kazni, artbitražne, bančne, eu sodišča.......... ter se prelivajo na razna ministrstva.

Vojaki pa so mizerno plačani, še slabše kot policaji. Vendar po zankonu ne smejo stavkati. Ni skrivnost, da s SV sooča z velikim problemi pridobivanja kadra ter z hudo fluktuacijo, predvsem izobraženega kadra.