Prijava dohodka iz oddajanja nepr. -rok 15.1. !!

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Vsi fevdalci, ki imate v lasti nepremičnino katero oddajate v najem NE POZABITE, da je potrebno do 15.1. oddati Napoved za odmero dohodnine od dohodka iz oddajanja premoženja v najem .


Postavil pa bi vprašanje glede tega. Preko eDavkov sem ravnokar oddal vso dokumentacijo glede oddaje nepremičnine. Zanima me ali je ta oddaja preko eDavki dovolj oz. ali moram oddati še kaj drugega, poleg DURSu tudi GURSu?


GURSu sem prijavo najemnikov oddal že v juliju. Ne vem pa ali moram zdaj oddati še kaj?
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
..ksz .. a je treba še kakšne vloge do 15.01.2015 kam poslat če imaš nepremičnino in jo oddajaš ali je samo to to ... npr poročanje o najemnem pravnem poslu ?
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
..ksz .. a je treba še kakšne vloge do 15.01.2015 kam poslat če imaš nepremičnino in jo oddajaš ali je samo to to ... npr poročanje o najemnem pravnem poslu ?

Ko oddaš nepremičnino moraš:

- v roku 1 meseca, najkasneje do naslednjega 15. v mesecu javiti GURSu, da si jo oddal v najem
- do 15.1. prijaviti dohodek iz oddajanja v najem DURSu

To je to kar jaz vem. Če je še kaj pa ne vem.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kako lahko to oddam preko edavkov, ne najem obrazca?!

1- prijaviš se v eDavke kot fizična oseba.
2- klikneš "Izberi obrazec za oddajo novega dokumenta"
3- poiščeš obrazec spodaj na sliki spodaj
4- izbereš vrsto dokumenta O - original


Če si kaj dosti vlagal v stanovanje (sem štejejo tudi popravila, obnova iz naslova rezervnega sklada, obračun ti izda upravitelj) se ti mogoče bolj izplača uveljavljati te stroške kakor pa "10% normiranih stroškov" . Seveda moraš predložiti račune, jaz sem jih poskeniral v pdf.
2150145-Capture.JPG
 

Priponke

  • 2150145-Capture.JPG
    2150145-Capture.JPG
    86,3 KB · Ogledi: 209

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.175
2.273
113
Hvala sem že našel... fora je bila v tem da sem se hotel prijaviti v edavke kot fizična oseba, sistem pa me je avtomatsko vrgel v edavke kot zastopnika za eno firmo in pri firmah ni bilo tega obrazca vmes...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
zakaj bi človek to sploh prijavljal?
noter živijo moji prijatelji in mi plačujejo stroške. najemnino pa na roko vsaki mesec.
zakaj dati državi, ki si itak že vzame preveč.
(samo sprašujem, nič ne oddajam)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.175
2.273
113
Hja lej vsak se odloči sam in vzame "riziko". Lahko se tudi vprašaš zakaj si sploh zaposlen in plačuješ prispevke in ne delaš na črno saj tako ali tako ne bo penzij? Zakaj ne ropaš Pošt, saj te tako ali tako ne bodo dobili? In še milijardo podobnih vprašanj.... Pač vsak se sam odloči kje bo jemal rizike in kje ne... Je pa tako, da slej kot prej začne pri najemninah in stroških štekat in potem pride do spora, ko pa je enkat spor pa je prva stvar ki jo bo najemnik storil da te bo prijavil FURS-u v kolikor najema nisi prijavil, potem pa bo veselica.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.954
762
113
Kaj pa ce nekomu dovolim, da zastonj uporablja stanovanje, placuje pa samo stroske. ? Jaz mam tako situacijo. Ker stanovanja nocem prodat, imam nekoga noter zastonj (znanca).
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.175
2.273
113
Poglej si neprofitni najem kakšni so kriteriji... pomojem nekako more it, kot sem rekel problem nastane samo če res kasiraš najemnino in je ne plača in ti mogoče nardi še stroške....
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
mtl, ali kaj veš kdaj se plača ta davek? Zdaj počakam kakšno odločbo in kdaj naj bi prišla?