Pri Razdrtem: trčilo od 30 do 40 vozil

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ja, takole se voziš dan za dnem, na tunelu za brezveze utripa rumena, omejitev 60, pametnega razloga itak nobenega. In počasi postaneš imun na ta obvestila in jih začneš ignorirat.

Potem pa eno zgodnje jutro, tema, dež, na tunelu utripa rumena, jaz to veselo ignoriram in kar naenkrat se pred mano v temi že po izhodu iz tunela na prehitevalnem pasu pojavi skantan avto, obrnjen v kontra smer. Seveda brez vseh luči, ker jih je stolkel. Kako sem se mu izognil in kako nisem zbil še tistega, ki sem ga ravno prehiteval, še sedaj ne vem.

Od takrat imam oči veliko bolj na pecljih in nogo veliko bolj lahko v takih primerih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Čeprav grem dnevno skozi predore in velikokrat ne vem, zakaj je omejitev, jemljem ta opozorila zadnja leta resno. Včasih je tudi kak predmet na kakem voznem pasu, pozimi je že bilo zaradi resne poledice ob vstopu / izstopu iz predora in podobno. Poledice na tistih 20-ih metrih niti ne opaziš, če prav tam ne menjaš voznega pasa ali zaviraš.
Meglo na regionalki pa sem že doživel tako, da nisem prav videl črt, nasproti vozeči, pa so bili samo brljivke. K sreči je bilo samo kakih 50 metrov, cesta poznana in povsem naravnost. Delovalo pa je, kot da je megla "umetna" oziroma umetno povzročena. Izredno gosta, kratek odsek in potem jasno jutro naprej. Če bi bilo v tistem belem sranju kaj stoječega ali počasi vozečega (traktor), ne bi šlo brez trka. Zaradi vozil nekje zadaj na polno bremzati tudi nisem upal.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ravno včeraj sem imel situacijo, ko sem se dobesedno zaletel v gosto meglo - na vipavski avtocesti, v bistvu že na vrhu, pred razcepom Nanos - na srečo, ker še nisem toliko vajen, odkar so odprli po podiranju cestninskih hišk, nisem imel toliko hitrosti, a vseeno je bil občutek zelo neprijeten, ker kakšnega slabo osvetljenega tovornjaka ne bi videl nikakor. je pa bil pas megle dobesedno samo tam čez, ko sem zapeljal na uvoz na primorsko ac proti Ljubljani sledi o megli ni bilo več ...

seveda pred tem ni bilo nobenega opozorila, ker od takrat, ko se je ta nesreča zgodila zaradi megle, še tiste iz Grosupljega, sem ob znakih za meglo precej bolj previden ...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Zanimivo...slabo osvetljenega tovornjaka ne bi videl, nove avte, ki se pa brez zadnjih prižganih luči vozijo, bi pa opazil takoj...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Nikjer ne piše, da si se zvečer vozil...
Sem pa že videl specijalce, ki so se ponoči z dnevnimi ledikami spredaj vozili, zadaj pa tema...
In ja...tudi ponoči se kdaj pa kdaj peljem...
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
Ene tri leta nazaj pozimi: pripičim mimo izvoza/uvoza Postojna proti Razdrtem začnem prehitevat kamion pred mano, naenkrat sunek vetra in celotna cesta in pogled naprej v snežnem oblaku - v takem primeru bi bilo opozarjanje na to možnost dobrodošlo.

ja sej zarad tega je bla nesreča pred štirim leti na izvozu postojna. potem so zasadli neka drevesa. dejansko ne vidiš niti pol metra.