Pri kasku vrednost vozila 4k visja od lani

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Pomoje ni normalna praksa. Gledam police od naših vozil in je osnovna cena vedno ista, prav tako cena dodatne opreme. Sploh pa, kako lahko prilagodijo ceno, če je ta lahko drugačna zaradi osnovne opreme, ki je bila prej dodatna? Vsako modelno leto vozilo prinese nekaj novega/drugačnega. Pomoje imaš ti problem zaradi agenta ali pa zaradi Porsche zavarovanja. Daj preveri pri kakšni drugi zavarovalnici ali pa kontaktiraj Slovensko zavarovalno združenje.

Prilagoditev opreme je predvsem v tvojo prid, da je res vse navedeno, kajti v zavarovalništvu velja, da je zavarovano le tisto, kar je navedeno na zavarovalni polici,
in če ima predmet zavarovanja več opreme kot jo je navedene na polici, tisti več ni krit. Temu lahko rečeš 1. pravilo zavarovalništva.
Največja težava je pri vozilih iz uvoza, kjer se deželna oprema ne pokriva z paketi ki so v našem eurotax ceniku, in potem izpade kakšen senzor za dež, kakšen asistenčni sistem, za katerega stranka sploh nima pojma da ga ima, pa pride do poškodbe tega in potem ni krit.

V zadnjem letu, so zavarovalnice uvedle tudi opcijo zavarovanja opreme po pavšalu, kar olajša te težave z opremo katero stranke sploh ne vejo da imajo,
lahko pa se pojavi problem pri totalnih škodah (pri nekaterih zavarovalnicah).
Stranka kora poznati svoj avto in vedeti kaj ima od opreme, predno podpiše zavarovalno polico, preveriti ali je navedena vsa oprema na polici in potem podpisti.

Verjetno si gledal avte, ki so stari že več let in točno isti avto po isto kodo ni več nov dobavljiv, tam je običajno sprememb manj, ista koda avta z enako osnovno opremo običajno traja 3-5 let, in v tem obdobju, če pride do povišanja cene pri distributerju, se to povišanje prenese tudi eurotax cenik.
Pri starejših avtih se to ne dela več, razen mogoče nekaj indeksacije...


"kontaktiraj Slovensko zavarovalno združenje" :valjamse:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Smešno ravno ni, zato, ker vozilo od Ynosa je eno leto staro in v bistvu obnavlja polico pri drugi zavarovalnici. Kot vem je vozilo kupljeno v Sloveniji, novo. Čudno je, da je agent vpisal VIN številko vozila in mu je vrglo ceno za 4k gor.

Kaj je narobe z GIZ. Meni so že dostikrat pomagali. Niso vzvod, da bodo prislili zavarovalnice v bilokaj, se pa da pridobiti kakšno koristno informacijo. Lahko mu pa ti pomagaš s kakšnim pametnim nasvetom. Biti cinik ni tako težko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Grawe kasko elite 0.5 odbitne franšize
Se mi je zdelo da je to... če nimaš nobene škode, je ceneje kot klasičen polni kasko, čim imaš pa vsaj eno škodo,
pa je dražje kot kot klasični "polni kasko" kjer so vključene tudi delno kasko kombinacije.

To ni kasko zavarovanje za tiste, ki bodo šli popravljati bunke ki ti jih povzročijo drugi ki odpirajo avto in butnejo tvojega,
tukaj veš, da boš popravljal samo večje poškodbe, ali max eno manjšo na leto, pa si potem na istem kot če bi imeli še delni kasko vključen.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Smešno ravno ni, zato, ker vozilo od Ynosa je eno leto staro in v bistvu obnavlja polico pri drugi zavarovalnici. Kot vem je vozilo kupljeno v Sloveniji, novo. Čudno je, da je agent vpisal VIN številko vozila in mu je vrglo ceno za 4k gor.

Kaj je narobe z GIZ. Meni so že dostikrat pomagali. Niso vzvod, da bodo prislili zavarovalnice v bilokaj, se pa da pridobiti kakšno koristno informacijo. Lahko mu pa ti pomagaš s kakšnim pametnim nasvetom. Biti cinik ni tako težko.
Saj si je že sam odgovoril in tudi jaz sem mu še vse dodatno razložil, pač vmes se je podražila moka za 50% in je zato kruh dražji 4%!
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Odvisno je tudi od dodatne opreme. Premija za spodnje vozilo je 950 EUR. Obseg zavarovanje bi rekel, da je ful kasko z vsemi kombinacijami. Osnova je skoraj 75.000 pa je vozilo že skoraj 5 let staro. Tako pač to je.

Primer:

Poglej priponko 52128

Poglej priponko 52129

Katera zavarovalnica je to?
Za mojga V60 z enakim motorjem in menjalnikom je izracun za dobrih 100 eur vecji, pa je nekje 15k manjsa celotna vrednost.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Katera zavarovalnica je to?
Za mojga V60 z enakim motorjem in menjalnikom je izracun za dobrih 100 eur vecji, pa je nekje 15k manjsa celotna vrednost.

Gre se za Savo, vendar moraš vedeti, da na premijo vpliva cel kup dejavnikov. Pri nas je Sava hišni zavarovalec, imamo vsa vozila, nepremičnine, življenjsko, turistično itd. Potem je tukaj še starost voznika, premijski razred, lokacija prebivališča, letno prevoženi kilometri, varnostna oprema v avtu, beri alarm itd.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Da. Pri Savi. Ob nakupu februarja 2021 je bil po ceniku 38. Konec leta 2021 pa je bil po ceniiku zaradi podražitev vseh vozili in nedobavljivosti res cca 42k.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Kakšen je bil odgovor, ko si pokazal račun? Si bral splošne pogoje? Zgleda se boš moral zakopat in raziskat. Je pa vprašanje kakšna je razlika v premiji in ali se ti splača zaparavljati čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Odgovor zastopnika je bil, da tko je pač pokazalo zavarovalnici pri izvozu iz sistema. In mi tudi poslal screenshot. Zgleda se enostavno za Superb 2019 naprej pogleda trenutno ceno te konfiguracije.

Plačal še nisem kaska. Razlika v premiji, ne vem točno. V vrednosti vozila je 10%. :)
 

Priponke

  • 1642665797678.png
    1642665797678.png
    219,1 KB · Ogledi: 131

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Kakšen je bil odgovor, ko si pokazal račun? Si bral splošne pogoje? Zgleda se boš moral zakopat in raziskat. Je pa vprašanje kakšna je razlika v premiji in ali se ti splača zaparavljati čas.
ooo JFK...
Bi rad da ga kap?

Temu se reče prilagodljivost..namesto da bi premijo dvignili (ker se vse podraži), jel e ta enaka a so dvignili vrednost novega vozila za 10 % :fredi:
Ceno vozila ni dvignila zavarovalnica, ampak jo je dvignil distributer za SLO in ceno tega vozila je v svoj cenik novih vozil
preneslo podjetje eurotax, ki zbira te podatke in jih posreduje/prodaja vsem zavarovalnicam v SLO.