Pri kasku vrednost vozila 4k visja od lani

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Dajmo kako primerjavo s tujino. Nemci majo recimo 2x naše plače. najbrž so zavarovanja 2x dražja?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Če ima Cayene gre itak za kak mutne posle tako da ni relevatnno kakšne so to podmizne ponudbe. Jaz govorim za normalne uporabnike vozil.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Jaz sem dal letos cca.430€ namesto cca.880€....



...ker sem spremenil (zmanjšal) kritja po polici + zamenjal zavarovalnico. Point - samo cena od lani in za letos ti ne pove nič oz. definitivno premalo. Podražitve so se zgodile, kakšen vpliv pa imajo na posameznika ter njegovo skupno sliko oz. celotno dogajanje je pa že druga stvar.
Point je, da govorim za enake police.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Ironično se kasko splača tistim, ki so brez denarja. Namreč ti živijo iz dneva v dan, tudi če ne bi imeli kaska, bi ta denar drugje zagonili in so tako vedno brez denarja. In ko mogoče pride 1x v 15-20 letih škoda par jurjev, je konec, so pahnjeni čez rob in tega se najbolj bojijo...

Jst ne jebem sistema, že 15 let plačujem pod 100€, pač osnovno za avto v vrednosti cca 10k. Letos je prišlo celo 69€. Sem jih pa dobil po pi..., ko mi je toča pobuškala avto in razbila sprednjo šipo. Dal 300€ ta šipo in vozim pobuškan avto naprej. Sedaj ima vsaj nekaj karakterja :)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če ima Cayene gre itak za kak mutne posle tako da ni relevatnno kakšne so to podmizne ponudbe. Jaz govorim za normalne uporabnike vozil.
Imajo lahko zavarovalne police tudi 10% odbitne franšize in cel kup izključitev. Ja, potem dajo zavarovalnice reči poceni. V minusu na dolgi rok, ne bodo nikoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Vsake toliko gremo v podobne debate :)

Saj je zelo simpl.. Ce imaš toliko na strani, da greš takoj po primerljiv avto, zavarovanja zanj ne potrebujes.
Ce imas na zalogi za novo nepremicnino, tudi tukaj ne rabis zavarovati.
Ce imas na strani dovolj, da za teboj poplacajo kredite in da otroci gor zrastejo, ni potrebe po življencu..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.313
113
A začnemo zbirati prispevke za zavarovalnice, da bodo preživele? :cool:
Zakaj? Ni nobene potrebe po tem saj imajo več kot dovolj profita iz naslova osebnih zavarovanj pa v kolikor imajo kaj sreče in več let ni kakšnih večjih neurij, imajo profit tudi iz naslova premoženjskih zavarovanj oz. zavarovanj nepremičnin & opreme (ampak žal nimajo te sreče, neurij je namreč vedno več pa še vedno bolj močna so).

Pri avtomobilskih zavarovanjih se stanje vrti bolj kot ne okoli pozitivne nule saj ti vse pobrane (relativno nizke) premije iz naslova avtomobilske odgovornosti in kaska v velikem številu prinesejo ravno nekako dovolj sredstev, da se pokrije vse (relativno visoke) škode v manjšem številu iz naslova avtomobilske odgovornosti in kaska. Če začneš malo razmišljati o podrobnostih ti bo logika hitro dala vedeti da so povprečne škode v primerjavi s povprečnimi premijami veliko višje kot slednje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Bla, bla. Vse zavarovalnice poslujejo z lepimi profiti. Dve leti smo imeli korono, ko je bilo število prevoženih kilometrov in avtomobilskih škod konkretno nižje. Letos, ko je inflacija, so pa itak vsi začeli dvigovat cene zavarovanj.
Za zavarovalnico je vedno vzgib prodaje zavarovanja dolgoročni profit. Za zavarovance pa pač mitigacija rizika in dopolnilne storitve, kot je asistenca.
Isto kot bogatun tudi če razsuje novo Mečko lahko takoj skešira novo, še vedno plačuje zavarovanje in luksuzno asistenco. Ker ko razsuje Mečko, želi, da mu na telefonski klic staro odpeljejo in pripeljejo nadomestno. In ja, tudi taka zavarovanja imajo v zahodnih državah. Ko sredi Balkana pripeljejo novo nadomestno top of the line Mečko, za vmesni čas pa za potnike zrihtajo hotel z petimi zvezdicami in limuzino s šoferjem. Pa se ni za bat, da bi tuja zavarovalnica zaradi takega zavarovanja propadla, si že vse zaračunajo, nič bat. Model pač letno potegne tisto platinasto Master Card in je ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Seveda nobena zavarovalnica ne dela minusa. Ti podatki so javno dostopni.

Kar ti je pa Matey hotel povedati je, da nobena slo zav. v poslovni vertikali avto zavarovanj ne dela nič drugega kot pozitivno ničlo. Tudi ti podatki so javno dostopni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Seveda pri tem modro pozabijo povedat, koliko ta premoženjska zavarovanja doprinesejo k osebnim zavarovanjem? :evil: Stvari se legalno da prikazat na različne načine.
Me pa zanima nekaj? A so naše zavarovalnice dejansko nesposobne ali nekaj mutijo. Namreč tukaj berem, da se splača it avto zavarovat na tuje zavarovalnice, da je premija konkretno nižja. Tukaj nekaj ne štima, ker popravilo mojega avta v Sloveniji bo ob IDENTIČNIH kritjih stalo enako tujo ali slovensko zavarovalnico.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Mogoče je razlika v porabi pokasiranega denarja?
Sponzorstva, državno lastništvo, preveč zaposlenih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: GStar

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Zavarovalnice imajo zaradi avtomobilskih zavarovanj veliko infrastrukturo, veliko dostopov do potencialnih strank za druga zavarovanja in podobne bombončke. Če bi bilo avtomobilsko zavarovanje slab posel, bi kar "tekmovale", katera ga zapusti. Ampak so stranske koristi ogromne in presegajo neposredne finančne koristi.