Prevzel drazji artikel kot placan

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Potrebujem mnenje. V trgovini sem placal artikel po xx ceni. Artikel sem sel prevzeti v skladisce, kjer so mi ga nalozili v vozilo. Doma med razstavljanjem sem ugotovil, da so mi dali napacen artikel, ki je vreden xx x6 (3mestna stevilka).

Ali sem dolzan artikel vrniti trgovini (pustimo moralne norme ob strani)? Ali me lahko trgovina terja za vracilo artikla (koliko casa po nakupu)?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
hja, dolžan nisi-je pa pošteno :) lahko te pa tudi pokličejo, če so ti dali napačni artikel in se jim lahko spet zlažeš seveda. a verjetno je zadeva posneta na kamero...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
zaj, če je to gajba piva al pa sod vina in si že pol rukno, ne rabiš nič vračat. načeloma ni tvoja napaka, če so oni naložili narobe.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja na kameri se pa res vidi Ean številka.
Itaq ne bodo obubožali.

Če te pa vest peče, pa jih pokliči naj ti pripeljejo pravi artikel tega pa odpeljejo.
Si ne boš z tem še stroškov delal
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Hvala za odgovore, na zivce mi gre, ker sem imel poti in komplikacije zaradi njihovega salabajzerstva.

Bolj pa me zanima kako je s pravno podlago, v njihovih splosnih pogojih itak nic ne pise na to temo.

Ne gre pa se za potrosni material.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Hvala za odgovore, na zivce mi gre, ker sem imel poti in komplikacije zaradi njihovega salabajzerstva.

Bolj pa me zanima kako je s pravno podlago, v njihovih splosnih pogojih itak nic ne pise na to temo.

Ne gre pa se za potrosni material.

Evo:

(1) Kdor je bil brez pravnega temelja obogaten na škodo drugega, je prejeto dolžan vrniti, če je to mogoče, sicer pa nadomestiti vrednost dosežene koristi.


(2) Z obogatitvijo je mišljena tudi pridobitev koristi s storitvijo.


(3) Obveznost vrnitve oziroma nadomestitve vrednosti nastane tudi, če kdo nekaj prejme glede na podlago, ki se ni uresničila ali je pozneje odpadla.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Potrebujem mnenje. V trgovini sem placal artikel po xx ceni. Artikel sem sel prevzeti v skladisce, kjer so mi ga nalozili v vozilo. Doma med razstavljanjem sem ugotovil, da so mi dali napacen artikel, ki je vreden xx x6 (3mestna stevilka).

Ali sem dolzan artikel vrniti trgovini (pustimo moralne norme ob strani)? Ali me lahko trgovina terja za vracilo artikla (koliko casa po nakupu)?

ce ti blazno ne koristi, zadevo vrni. na koncu bo nafuk.al skladiscnik ki je itak na 120%...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Potrebujem mnenje. V trgovini sem placal artikel po xx ceni. Artikel sem sel prevzeti v skladisce, kjer so mi ga nalozili v vozilo. Doma med razstavljanjem sem ugotovil, da so mi dali napacen artikel, ki je vreden xx x6 (3mestna stevilka).

Ali sem dolzan artikel vrniti trgovini (pustimo moralne norme ob strani)? Ali me lahko trgovina terja za vracilo artikla (koliko casa po nakupu)?

da, vrnit

ker ga nisi kupil

gre za neupravičeno obogatitev
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Če je tvoje poštenje naprodaj za <=(XXX-XX)€, obdrži.

Če je vredno več, jih pokliči in se zmeni da ti pridejo zamenjat oz. jim pelji nazaj. Simple as that.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Jaz nazaj jim sigurno nebi peljal. Povedal bi termin kdaj lahko pridejo zamenjat in je to to.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Javi jim, razlozi da ti si ne bos delal dodatnih stroskov in poti z voznjo zadeve nazaj. Pac ljudje delamo napake in verjetno je nekdo na izdaji naredil napako. Mozno, da bodo njega ali cel oddelek financno kaznovali zaradi tega, ne vem, jaz bi jim javil in naj oni zrihtajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Javi jim, razlozi da ti si ne bos delal dodatnih stroskov in poti z voznjo zadeve nazaj. Pac ljudje delamo napake in verjetno je nekdo na izdaji naredil napako. Mozno, da bodo njega ali cel oddelek financno kaznovali zaradi tega, ne vem, jaz bi jim javil in naj oni zrihtajo.
Ni možno, ampak bodo.

Je znanka/žena bogataša se enkrat na veliko hvalila, kako ji je trgovka vrnila par 10 EUR preveč. Vozi se z novim X5 okrog, tako da tisto ji je verjetno bilo dovolj ravno za en koktajlček.
Ko sem jo vprašal, če se zaveda, da bo trgovka ob slabo desetino mesečne plače, me je samo čukasto gledala in ji tudi na pamet ni prišlo, da bi šla tja in vrnila. Eh, jaz se poščijem na take ljudi.

Meni je na banki enkrat pomotoma napisala prevelik polog in sem to šele doma videl naslednji dan zjutraj. Ko sem se oglasil mimo, se je zaposlena na banki skoraj zjokala od sreče. Čeprav sem prepričan, da bi slej kot prej prišli do mene, saj imajo vse pod kamerami in na tistem računalničku/printerju iz 70ih :). Če pa bi imeli zakonsko pravico terjat popravek pa ne vem, ker ne rabim zakona zato, da naredim tisto, kar je prav. Pa se zjutraj brez težav pogledam v ogledalo.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
čeprav mislim, da večina ljudi še vedno tako deluje. pusti asocialce, ki pretirano ždijo za kompjuterjem in se tu učijo življenja, dejanske medčloveške veščine so jim pa tuje. načeloma v RL imam več izkušenj, da so ljudje pošteni, kot pa to, kar se tu na alterji pojavlja, ko reče: a moram, če zanemarimo moralni vidik? inštitucije se sicer folklorno obrača, sočloveka, ki mu v oči gledaš pa ne. ampak kot rečeno, za kaj takega je treba med ljudi kdaj iti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
čeprav mislim, da večina ljudi še vedno tako deluje. pusti asocialce, ki pretirano ždijo za kompjuterjem in se tu učijo življenja, dejanske medčloveške veščine so jim pa tuje. načeloma v RL imam več izkušenj, da so ljudje pošteni, kot pa to, kar se tu na alterji pojavlja, ko reče: a moram, če zanemarimo moralni vidik? inštitucije se sicer folklorno obrača, sočloveka, ki mu v oči gledaš pa ne. ampak kot rečeno, za kaj takega je treba med ljudi kdaj iti.
Kaksno vezo pa ima to z asocialci?