Prevoz piva iz Kalifornije

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Ima kdo kake izkušnje transportiranja piva/alkohola iz Amerike v Slovenijo?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Ali ni en dobavitelj piva na lokaciji/ bližni poslovne stavbe Mercator za Bezigradom vogalno pritličje.
Baje morja piva iz tujine!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
tisti ki ima kaj pojma o pivu, zagotovo
Saj ne misliš resno?

Tisto riževo pivo da bi pil, ko pa imamo v Nemčiji, Češki Belgiji in Angliji izvrstne zvarke.

Drugače pa pokliči špediterja, naloži v konteiner stane cca 2000 USD, počakaj kakšna 2 meseca, pol prijaviš carini in plačaš trošarine (mogoče rabiš kak certifikat koliko alkohola vsebuje) in pivo je tukaj.

No kakšne deklaracije boš še rabil.

Pa odgovarjaš če je komu po pitju tega zvarka slabo, saj si ti tisti ki daješ to na trg.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Kot kaže imava v mislih dva različna pojma:
- ti govoriš najbrž o njihovih multinacionalkah (cors, budlight...) za katere se strinjam da je vse skupaj ena žalost

- si pa vse to posplošil še na izjemen kraft segment, kjer so Američani najmočnejši, konec koncev so tudi oni začeli kraft revolucijo. Gre za izjemna piva, sicer dražja, vendar vredna svojega denarja par primerov: (Sierra nevada, dogfish head, samuel adams, Stone...)
Počasi tudi mi cepljamo za njimi, tako da tudi pri nas ne bo več samo Union, laško ;)
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Kot kaže imava v mislih dva različna pojma:
- ti govoriš najbrž o njihovih multinacionalkah (cors, budlight...) za katere se strinjam da je vse skupaj ena žalost

- si pa vse to posplošil še na izjemen kraft segment, kjer so Američani najmočnejši, konec koncev so tudi oni začeli kraft revolucijo. Gre za izjemna piva, sicer dražja, vendar vredna svojega denarja par primerov: (Sierra nevada, dogfish head, samuel adams, Stone...)
Počasi tudi mi cepljamo za njimi, tako da tudi pri nas ne bo več samo Union, laško ;)

Vse drži.

In s kraft revolucijo so začeli prav iz potrebe, ker njihove multinacionalke ponujajo zadeve, ki so ene najslabših možnih.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Pa ja težko vzamem nekaj ful velik ker je craft res drag. Sam njihova kolekcija je vidit naravnost fantastična. Oni sami prodajajo samo lokalnim trgovinam v Kaliforniji.
Mene bolj zanima a lahko jaz to spravim na letalo? Ene 5 pločevink.
Lahko gre to na pošto?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
Lahko ga spraviš na letalo, samo ne v carry-on kovček...

EDIT: preveri pa, kakšno količino lahko prepelješ, da nimaš kakšnih problemov na meji. Pa preveri še pri letalskem prevozniku, če ma kakšne posebne fore za chekirano prtljago
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Tam mora na carino nest. Tako kot tukaj. Dvomim, da se mu spalča.
Smo kakšen prjatu, tak k so tle na Alterju. Letalo je prtljaga 20kg(?). 6 pack je tam 3kg. Mislim da bi šlo.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Pa ja težko vzamem nekaj ful velik ker je craft res drag. Sam njihova kolekcija je vidit naravnost fantastična. Oni sami prodajajo samo lokalnim trgovinam v Kaliforniji.
Mene bolj zanima a lahko jaz to spravim na letalo? Ene 5 pločevink.
Lahko gre to na pošto?
5 piksn pa res lahk das v kufr. Katero pivo isces?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Pa ja težko vzamem nekaj ful velik ker je craft res drag. Sam njihova kolekcija je vidit naravnost fantastična. Oni sami prodajajo samo lokalnim trgovinam v Kaliforniji.
Mene bolj zanima a lahko jaz to spravim na letalo? Ene 5 pločevink.
Lahko gre to na pošto?

zdaj si v prekmurju, tam se pije veki špricer
ti pa kao neki prekmurc, bi rad kupo 5 piksn piva z amerike?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Dve leti nazaj sem pripeljal dva 6-packa normalno z letalom, v pritlikavi spodaj v letalu. Sicer ne he bilo strah da glede ne počnejo. Za večjo količino pa na žalost ne vem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch