Prevoz na delo: mesecna karta in bolniska

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Pozdravljeni,

Imam eno cisto kratko vprasanje.
V sluzbi sem naprimer 18 dni od 23ih - 5 dni pa na bolniski.
Mi lahko delodajalec sorazumerno obracun znesek za mesecno karto ali pa mora vseeno placat 100% vrednost za mesecno vozovnico
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Pozdravljeni,

Imam eno cisto kratko vprasanje.
V sluzbi sem naprimer 18 dni od 23ih - 5 dni pa na bolniski.
Mi lahko delodajalec sorazumerno obracun znesek za mesecno karto ali pa mora vseeno placat 100% vrednost za mesecno vozovnico
Upošteva se najnižji strošek. Če pride vozovnica po dnevih prisotnosti ceneje kot mesečna, potem po dnevih, če ne, potem se povrne v znesku mesečne vozovnice. V tvojem primeru si na pamet upam trditi, da ostane znesek cele mesečne. Mesečna vozovnica je namreč nedeljiva.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
V moji prejšnji firmi smo imeli neko lestvico kolikšen del karte ti povrnejo glede na odsotnost. Npr. če si manjkal manj kot 3 dni si dobil 100% povrnjeno, med 4 in 7 dni 85% itd (to zdaj na pamet govorim te cifre). Tako je bilo določeno z internim aktom. Kakšna pa je zakonska podlaga ne vem. Kolegu so npr plačevali samo 80% tudi če je delal vse dni.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

V moji prejšnji firmi smo imeli neko lestvico kolikšen del karte ti povrnejo glede na odsotnost. Npr. če si manjkal manj kot 3 dni si dobil 100% povrnjeno, med 4 in 7 dni 85% itd (to zdaj na pamet govorim te cifre). Tako je bilo določeno z internim aktom. Kakšna pa je zakonska podlaga ne vem. Kolegu so npr plačevali samo 80% tudi če je delal vse dni.
Česa, mesečne, dnevne ali kilometrov?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
V moji prejšnji firmi smo imeli neko lestvico kolikšen del karte ti povrnejo glede na odsotnost. Npr. če si manjkal manj kot 3 dni si dobil 100% povrnjeno, med 4 in 7 dni 85% itd (to zdaj na pamet govorim te cifre). Tako je bilo določeno z internim aktom. Kakšna pa je zakonska podlaga ne vem. Kolegu so npr plačevali samo 80% tudi če je delal vse dni.

Po kateri "ideji" so kolegu plačevali 80%, če je delal vse dni?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Se vedno pa ne vem ali lahlo zmanjsajo znesek, ki ga dajo za mesecno karto, ce si odsoten par dni iz sluzbe zaradi bolniske ali dopusta.
Ce bi placevali individualne karte bi se vedno bilo drazje od mesecne
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Se vedno pa ne vem ali lahlo zmanjsajo znesek, ki ga dajo za mesecno karto, ce si odsoten par dni iz sluzbe zaradi bolniske ali dopusta.
Ce bi placevali individualne karte bi se vedno bilo drazje od mesecne

Zelo preprosto:
- ali plačajo individualne karte za vse dni, ko si bil v službi
- ali pa mesečno, če se jim zdi, da je to ceneje
To ti pripada...
Ne smejo pa procentualno zmanjšati mesečne karte - to je glavno.

Edit: vem iz prve roke, to občutil in dobil... Brez kreganja, so dali takoj...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
73. člen
(prevoz na delo in z dela)

(1)Delavec je upravičen do povračila stroškov za prevoz na delo in z dela za dneve prisotnosti na delu, od kraja, določenega v pogodbi o zaposlitvi, do sedeža delodajalca oziroma do mesta opravljanja dela.
(2)Delavec je upravičen do povračila stroškov prevoza na delo in z dela najmanj v višini 70 % cene najcenejšega javnega prevoza

Edino kaksna kolektivna pogodba ali pa interni akt bi lahko zagotovila 100%
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi