Covid-19 Preštejmo se, kdo je ze prebolel/preboleva Covid-19 - New year edition

Si že prebolel/prebolevaš Covid-19?

  • Da

    Glasovi: 17 18,5%
  • Ne

    Glasovi: 75 81,5%

  • Skupaj glasov
    92

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Se bojim da bo tule polovica napačnih odgovorov.
Pravilni bodo samo tisti ki imajo + test na telesa ali so imeli + klasični test.
Ogromno ljudi ga je prebolelo, pa sploh ne vejo, ali pa vejo da so imeli en večer malo vročine pa se niso sli testirat.
Skratka pri odlično statistično vprašanje ki bo dalo precej napačen rezultat.
Kot ostale covid statistike v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: HEPAN

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Doma okoli mene so bili vsi pozitivni. Jaz sem karanteno preživel asimptomatsko. Izolirati se nisem mogel. Verjetno sem prebolel.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Se bojim da bo tule polovica napačnih odgovorov.
Pravilni bodo samo tisti ki imajo + test na telesa ali so imeli + klasični test.
Ogromno ljudi ga je prebolelo, pa sploh ne vejo, ali pa vejo da so imeli en večer malo vročine pa se niso sli testirat.
Skratka pri odlično statistično vprašanje ki bo dalo precej napačen rezultat.
Kot ostale covid statistike v Sloveniji.

dobr, naj se potrdijo tisti ki imajo potrdilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Načeloma nisem prebolel, vendar, lani februarja smo imeli pri nas na šihtu zelo zanimivo situacijo. Jaz in večina sodelavcev je zbolela za "virozo" v roku 1 meseca. Par dni kašlja in zemrno povišane vročine, pa super občutek utrujenosti prvih par dni. Potem je bilo pa uredu. Izgube vonja ali okusa ni zaznal nihče.

Je pa zanimivo, da sedaj nimamo niti enega primera kovida na šihtu, pa smo ogromno v stiku z kupom zunanjih izvajalcev in ogromno po raznih zdravniških ustanovah. Smo pa maske začeli nositi nekje na sredi novembra.

Kaj je bilo februarja ne ve nihče, ker takrat nihče ni nič testiral. Zanimivo, je tudi to, da so v vsaki od naših družin tam okoli januarja in februarja zaznali vsaj ene par podobno bolnih.

Vrtci in šole so bili v naši regiji prvih par mesecev 2020 praktično prazni, sedaj pa imamo baje najboljšo epidemiološko sliko v sloveniji. Kdo bi vedel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Načeloma nisem prebolel, vendar, lani februarja smo imeli pri nas na šihtu zelo zanimivo situacijo. Jaz in večina sodelavcev je zbolela za "virozo" v roku 1 meseca. Par dni kašlja in zemrno povišane vročine, pa super občutek utrujenosti prvih par dni. Potem je bilo pa uredu. Izgube vonja ali okusa ni zaznal nihče.

Je pa zanimivo, da sedaj nimamo niti enega primera kovida na šihtu, pa smo ogromno v stiku z kupom zunanjih izvajalcev in ogromno po raznih zdravniških ustanovah. Smo pa maske začeli nositi nekje na sredi novembra.

Kaj je bilo februarja ne ve nihče, ker takrat nihče ni nič testiral. Zanimivo, je tudi to, da so v vsaki od naših družin tam okoli januarja in februarja zaznali vsaj ene par podobno bolnih.

Vrtci in šole so bili v naši regiji prvih par mesecev 2020 praktično prazni, sedaj pa imamo baje najboljšo epidemiološko sliko v sloveniji. Kdo bi vedel?
Za ziher se greš lahko na protitelesa testirat. Teste opravlja že skoraj vsak laboratorij v Sloveniji, stane pa 25 - 30€. Da ne bo ugibanja :)
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Za ziher se greš lahko na protitelesa testirat. Teste opravlja že skoraj vsak laboratorij v Sloveniji, stane pa 25 - 30€. Da ne bo ugibanja :)

V principu mi je vseeno, ali sem ga imel/prebolel ali ne. Obnašam/o se, kot da ga nikoli nismo imeli, ter izvajamo vso preventivo.
Tako da, nekak nimam namena it niti na protitelesa.

Aja, pa še ena zanimivost, da ne bote AndY1 kurcali, sam jemljem vitamin d že najmanj 5 ali več let v zimskem času. Do sedaj sem to jemal bolj kot preventivo za osteoporozo, sedaj pa baje pripomore še k čemu drugemu. Jemljem sicer še 300% RDA c vitamina vsak dan skozi celotno leto. Prehlajen/bolan nisem bil v zadnjih 10 letih praktično 0, z izjemo lanskega februarja 7 dni.

Sam sem bil sicer na začetku skeptičen do cepljenja, vendar sedaj menim, da bi bilo to smiselno izkoristit. Moj poklic spada v 4. točko prednostnih skupin, pa glede na videno, bo cepljenje bolj kot ne obvezno za kakršno koli "normalno" življenje v prihodnosti, tako da zna bit, da bom to izkoristil, kljub temu da ne spadam v nobeno rizično skupino (pod 40 let, fizično zdrav in aktiven, nekadilec z družinskim drevesom kjer je le redko kdo dočakal pod 90 v zadnjih nekaj generacijah).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Aja, pa še ena zanimivost, da ne bote AndY1 kurcali, sam jemljem vitamin d že najmanj 5 ali več let v zimskem času. Do sedaj sem to jemal bolj kot preventivo za osteoporozo, sedaj pa baje pripomore še k čemu drugemu. Jemljem sicer še 300% RDA c vitamina vsak dan skozi celotno leto. Prehlajen/bolan nisem bil v zadnjih 10 letih praktično 0, z izjemo lanskega februarja 7 dni.

Saj mi ga ne kurcamo ker omenja D vitamim. Ampak zato, ker ga je letos odkril in naredil čudež iz njega in misli, da je svet rešil. Vsi ostali ljudje, ki so šolani iz tega področja pa te učinke poznajo že mnoga leta let.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Za ziher se greš lahko na protitelesa testirat. Teste opravlja že skoraj vsak laboratorij v Sloveniji, stane pa 25 - 30€. Da ne bo ugibanja :)

Ja ampak a ni tako, da naj bi protitelesa ostala "na vpogled" zgolj par mesecev in je posledično nesmisleno it delat ta test, če si bil bolan 10-11 mesecev nazaj?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ja ampak a ni tako, da naj bi protitelesa ostala "na vpogled" zgolj par mesecev in je posledično nesmisleno it delat ta test, če si bil bolan 10-11 mesecev nazaj?
Različni viri različno govorijo. Nekateri pravijo da naj bi ostala tudi dalj časa.
Glede na to, da ima pogoste stike s kupom zunanjih izvajalcev in ogromno po raznih zdravniških ustanovah ter mask do novmebra niso nosili, je možno, da je bil v tem času izpostavljen virsu večkrat in je tako imunski sistem večkrat reagiral na virus in ohranil nivo protiteles.

Je pa to seveda eno samo teoritiziranje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ja ampak a ni tako, da naj bi protitelesa ostala "na vpogled" zgolj par mesecev in je posledično nesmisleno it delat ta test, če si bil bolan 10-11 mesecev nazaj?
A torej tudi cepljenje ščiti samo zgolj par mesecev, pač toliko časa, kot imaš protitelesa?
In če ne, zakaj bi bilo drugače?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Sedaj imamo rezultat 15% : 85%. Kako se to raztegne na 60% prekuzenost?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sedaj imamo rezultat 15% : 85%. Kako se to raztegne na 60% prekuzenost?

Odvisno od države:
- v nekaterih državah ti bodo rekli, da brez "dokazila" ne smeš v trgovino z živili, pa v službo, pa tvoji otroci v vrtec in šolo, pa.... Kaj je "dokazilo", je stvar vsake države posebej... Za ene obvezni test, za druge obvezno cepljenje, za tretje... Pri nas "pametni" v normalnih razmerah še otrok nočejo cepit... Potem pač počakaš in zadnji naj ugasne luč...
- v Severni Koreji je to bolj preprosto - ali si mrtev ali pa nimaš virusa...