Prestavitev WinXP iz IDE na SATA disk

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
Je kdo kdaj prestavljal (=naredil image z Ghost, Ping...) Windows XP "sistemsko particijo" iz klasicnega IDE diska na SATA disk (torej: sedaj se boota s prvega IDE diska oz. particije na njem, kasneje pa naj bi se z novega SATA diska)? Ali zadeva gre skozi brez problemov ali so kaksni haklci?
Izkusnje imam s "prestavitvijo" iz starega na nov IDE disk, kjer ni bilo nikakrsnih tezav, za IDE->SATA pa sem nekje slisal, da znajo biti problemi.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
In to pomeni tudi počasnejše delovanje oz. s tega vidika se potem nič ne profitira?
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
ksz: Nimajo vse plošče možnosti predstavljanja SATA priključkov na ATA priključek...

Če že nimaš, potem v BIOSu osnovne plšče omogoči SATA priključke, shrani to nastavitev in zalaufaj Windows, nakar ti bo namestilo gonilnike za SATA kontroler. Nato pa naredi z ghostom image trenutnega ATA diska na SATA dik, priklopi ga in bo delalo ok.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
Saj tako sem mislil glede imaga. Podprto je oboje in tudi deluje oboje: trenutno sta notri dva diska (P)ATA in en SATA. Na prvem PATA je sistemska particija. To sem mislil preko imaga prestaviti na prihodnji nov SATA disk (obstojece tri pa bom verjetno pustil notri, s tem, da bo sedanji sistemski seveda formatiran in popucan). Torej bi moralo delati?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj. Saj imaš vse diske pri roki, in če ne dela, pač nadaljuješ s starim diskom.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
In to pomeni tudi počasnejše delovanje oz. s tega vidika se potem nič ne profitira?
Počasnejše v čem?

Da potem SATA disk deluje samo s hitrostjo, kot bi bil navaden IDE disk.
Sploh ni res.
Še vedno imaš prenose kot jih ima SATA, le način komunikacije z diskom je tak kot pri IDE. Al neki takega
tongue-1.gif

Sicer pa niti pravo IDE vodilo ne bi bilo prešvoh za 99% diskov, ki so na tržišču za navadne uporabnike. Šele zadnje serije diskov z 500GB na plato imajo prenose večje od 133MB/s, kolikor je omejitev IDE vodila.

Slikca najhitrejšega trenutno dobavljivega SATA diska. SATA priključek deluje kot IDE(zaradi XPjev na tem disku) in kot vidiš ni nobenih omejitev, ki jin ima pravo IDE vodilo(133MB/s).
40448.jpg
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Da kar tu vprašam glede diska v mojem računalniku, ko kopiram kako veliko datoteko mi en čas kopira z dokaj veliko hitrostjo pol pa kar naenkrat hitrost drastično upade. Probam z HD Tune in pokaže to, so pa tud dost slabši rezultati kot je videti tu na sliki.Ali gre morda disk proti koncu ali je bi rekel normalno taka nihanja?
http://www.shrani.si/f/1u/Xl/3pslsgMT/1/hd-tune.png
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Po tej sliki ti disk deluje čisto normalno.

Probaj za foro enkrat kopirati z izključenim antivirusom.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Mišljeno je bilo, da kopiraš z izklopljenim antivirusom, ne pa HD Tune poganjaš.
Tako boš ugotovil ali je za problem kriv AV ali ne.