Prestavitev vodnega števca

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Letos bomo prestavili vodni števec iz hiše ven (na prosto).

Pa me zanima, zakaj nam je monter (svetovalec ali kaj je že) dejal, da je potrebno vstavit cev premera 100 cm (!!), pa da je treba kupit pokrov, kovinski T5, dimenzije 60 x 60? Je res potrebna takšna grozna dimenzija (jebemu kopanje, grrr) in kako to, da je pokrov fizično precej manjši, pa še kvadraten? A v to cev pride še kaka cev s strani Vodovoda? Je to že kdo delal?

In pa še nekaj: med števcem in krajem, kjer bo števec je tudi pločnik. Nihče mi ni rekel, da moram prekopat tudi pločnik? Kako to potem priklopijo? Ne gre prek starega števca?? V glavnem, kot je razvidno, NIMAM POJMA ! LOOL

Sicer obstaja tud ena plastična zadeva, sm je veliko dražja, kopat je pa vseen treba ...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tako velik jašek je potreben za monterja, da lahko v njem dela. Jest pa fotr sva naredila jašek kvadraten iz kvadrovcev, znotraj je placa meter x meter, zgoraj plata in omenjeni pokrov (tak mora biti pač). Še celo lojtrco iz kovinskih palic sva dodala. Se je monterju kar smejalo ko je priklapljal, je rekel da kaj takega malokrat vidi
smile-1.gif


Najdražji del je bil pokrov, nezanemarljiva postavka je bilo tudi popito pivo (poleti je bilo
smile-1.gif
)

Pločnik je jeba prekopavat, probaj prebit pod njim če gre.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jašek mora bit tako velik zato, da se tud najdebelejši monter lahko not zbaše. Če bo premajhen se zna zgodit da ti ne bodo želeli priklopit vod, tako da upoštevaj navodila.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Jaz na tvojem mestu števca nebi selil.
Mislim, da velja, da če zagotoviš sporočanje stanja števca ustrezni organizaciji, ti števca ni treba selit.
Jaz sem ga sicer že v startu montiral zunaj na mestu in na način, kot ga je določilo, pregledalo in potrdilo vodovodno podjetje, pa je stvar preteklo zimo lepo zmrznila.
Potem sem pa nekje naše predpis, ki pravi ali-ali, se pravi ali redno sporočanje in omogočanje kontrole, ali pa neoviran dostop 365/24.
Mesta omenjene navedbe ne vem več.

P.s.: kaj pa če nočem, da kdorkoli pride mimo, spremlja mojo porabo vode?
Teli javni vodovodarji so zelo pogumni v zahtevah, vendar jih ni potrebno vedno ubogat.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
1-Če nočeš ti ni potrebno prestavljati števca.
2-Je kacajd lepo pojasnil - če pa želijo prestaviti ga naj ampak na svoje stroške-ker vi ste uredili priklop po takratnih predpisih, če pa so jih sedaj spremenili tebi ni potrebno financirat.
3-Če pa so postavili zahtevo ker potrebuješ njihovo soglasje za drug objekt pa naj pisno zahtevajo če si upajo-jih samo na inšpekcijo nesi.

A boš čez čas tudi el. omarco ven postavljal ko bo elektro to želel, pa priklop ta tel., pa prikop za kabel, pa plin, ......
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Malo se pozanimaj kako je z zmrzovanjem. Ponekod vem, da komunala garantira za števec, če je vgrajen v tistem plastičnem jašku, če je pa jašek tvoj pa ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
na katerem koncu ste?

pozanimaj se ali je cev dovoljena...

dimenzija štima, samo se bojim da bo treba 100 x 100 kvadrat.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ravno lani sem to počel.

Plastičnega niti pod razno nisem nameraval kupit, zato sem ga zabetoniral iz opažnih blokov, gor pa litoželezni pokrov.

Notranje dimenzije so 1x0,8m, globina 1 m, potem mi je pa rekel, da je dovolj 0,8.

Prekopati sem moral tudi do glavne cevi, k sreči ni pločnika.

Glej da bo dovolj široko in upaj da ne pride (pre)debel monter.
grin1.gif
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Hvala vsem za odgovore !

Samo tole sem dolžan pojasnit: števec hočemo selit na NAŠO željo, vem pa, da ne bi bilo potrebe. Tako, da so stroški naši.

Pomembno je, da vem, da sem pravilno obveščen glede dimenzij ...
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Notranje mere morajo biti 1x1x1. Se pravi luknja mora biti izkopana vsaj 140cm globoka pravtako siroka. Betonske cevi premera 1m se po tanovem ne smejo vec uporabljati. Pravila veljajo isto za pokrove. Vsaj 60x60 ce se nemotim.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Če plastični niso predragi, je vse ostalo brez smisla.
Plastični ni tako velik, ker ima z vrha izolacijo in se s tem zmanjša širina in globina.

Sta pa dve verziji. Ena ima plastični pokrov, ena pa kovinski.