Covid-19 Prepoved obiskov v zdravstvenih ustanovah

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Ima kdo kakšne info kdaj mislijo sprostiti obiske v zdravstvenih ustanovah, vsaj za ožje družinske člane? Glede na to da so obiski v DSO-jih že možni...

Trenutno imam v eni izmed bolnišnic polnoletnega covid-19 negativnega, člana družine v slabem psihičnem stanju in bi obisk verjetno vsaj malo pripomoglo k izboljšanju, vendar ne morem nikakor do njega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ima kdo kakšne info kdaj mislijo sprostiti obiske v zdravstvenih ustanovah, vsaj za ožje družinske člane? Glede na to da so obiski v DSO-jih že možni...

Trenutno imam v eni izmed bolnišnic polnoletnega covid-19 negativnega, člana družine v slabem psihičnem stanju in bi obisk verjetno vsaj malo pripomoglo k izboljšanju, vendar ne morem nikakor do njega.

si poklical v bolnico? mogoce se pa da zmenit za kaksno izjemo...
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Video klici mamo, samo ni vedno pri volji za klic....

Klical večkrat, prosil, če bi lahko vsaj ven prišla kot v DSO-jih na klopco... nič se ne da dogovorit.

Zdej je še druga težava, ker naj bi jo premestili na nevrološko kliniko v Ljubljano, ampak nimajo proste postelje... jebeni COVID
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
V bolnicah res velikokrat manjka človečnosti, "sociale". Sicer je to debata za drugo temo. A v bolnicah prevladuje zdravstveni pristop, ki je velikokrat v nasprotju z socialo. Vse lepo in prav, je treba biti pozoren v teh razmerah in upoštevati stroko, a velikokrat se da še kaj človeškega narediti brez da bi kršil stroko.

Se sploh v kateri bolnici kdo ukvarja z videoklici? Razen kakšen dobrosrčen zaposleni, ki na lastno pest zalaufa svoj viber?
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
A kdo kaj ve a bomo lahko naše starše še kdaj lahko "normalno" obiskovali v DSO-jih ali so to zdaj kar dosmrtni zapori, ki jih drago plačujemo? Teli "obiski" zdaj so kar nekaj. Tako kot sem rekel, zapor. Prideš, miza vmes, se ne smeš nič približat, kaj šele dotaknit. Nič prinest, res sem mel pred očmi tisti prizor iz filmov ko prideš na obisk v zapor. Pol se lahko dereš skozi masko proti napol gluhemu staršu. Fizis je itak šel v k..., ker fizioterapije ni bilo nič, samo postelje, psiha je tudi u malori ... Da ne rečem, da prideš na vrsto na več kot dva tedna. Ok, dokler je bila nuja je bilo še nekako razumljivo, zdaj se mi pa zdi da je to samo še potuha tem DSO-jem. Ne moreš nič preverit kaj se dogaja, kakšno je stanje ... Ljudje bodo preprosto začeli umirat ker bodo izgubili še tisto voljo do življenja ki so jo imeli.

A so kje kakšne usmeritve kako bo šlo tole dalje al smo kar obtičali v nekem stanju ?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ce bi jaz imel starse v DSO in bi jih tako mocno pogresal, bi jih domov vzel za ta cas...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Stvari niso tako preproste kot si napisal. Večina oskrbovancev ne more skrbeti zase, določen del pa rabi stalni nadzor in pomoč. Ob službi je to povsem nemogoče.
Tudi jih jaz ne pogrešam. Seveda jih, ampak v normalih mejah. Ker jih tudi zaradi svojega življenja in obveznosti nimam časa pogrešat. Oni pogrešajo mene in jaz bi jih rad redno obiskoval in jim prinesel nekaj topline in ljubezni ter kakšen priboljšek ob izbrani "cousine de la dom ostarelih". Pač pay back time. Zato bi pač samo to rad da omogočijo normalne obiske ob nekaj zdravstvenih in higienskih zahtevah. Ker tole zdaj je pa precej napihovanja. In nobenih jasnih informacij do kdaj mislijo tole vlečt.

Pa še to. Če bi jih vzel domov bi še vedno moral plačevati dom. Ampak glej hudiča, država je našla denar za vse živo, da bi pa dala nadomestilo za to pa ne. Pa še Urška je toplo priporočala da naj vzamemo starše domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
490
83
41
povsod malo
Ce bi jaz imel starse v DSO in bi jih tako mocno pogresal, bi jih domov vzel za ta cas...
Ni problema ti pošljem enega nepokretnega, ki potrebuje stalno nego od menjave plenice do preprečevanja prelažnin. 24/7.
Ni to dojenček, ki ga boš že nekako negoval. Gre za odraslo osebo 50-80 kil in če je dementna se še rada upira.
V mojem DSO so dogradili celo nadstropje samo za nepokretne in dementne ker teh je vedno več.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ni problema ti pošljem enega nepokretnega, ki potrebuje stalno nego od menjave plenice do preprečevanja prelažnin. 24/7.
Ni to dojenček, ki ga boš že nekako negoval. Gre za odraslo osebo 50-80 kil in če je dementna se še rada upira.
V mojem DSO so dogradili celo nadstropje samo za nepokretne in dementne ker teh je vedno več.
In taksno osebo nekdo pogresa tako mocno, da ne more brez nje za cas karantene? Dementno, da ga sploh ne prepozna... Ko si ravno tak primer dal...