Prepoved halal klanja živali

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Dejstvo je, da se država tukaj vpleta v neko gospodarsko dejavnost, ker je nekoliko čudno. Vendar svojim državljanom država po drugi strani grozi, da morajo dobro skrbeti za živali, ki si jih lastijo, kmetom predpisuje, koliko m2 rabi kokoš, teliček ne sme biti več privezan, kot je bil zadnja stoletja ... Zato je nekako razumljivo, da se posega tudi v standarde zakola živali in da tu ne neke izjeme niso potrebne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Super a ne, sej kot kaze smo vsi naceloma proti, dokler Mohamed ne pokaze sopa dolarjev, pol pa pozabmo na moralo, nacela in prezir do takih bedarij.

Evo. Me zanima, koliko je na forumu ljudi s hrbtenico rect: ne hvala, tem ljudem. Sam sem imel tak primer pred leti, sem zavrnil, in potem tu poslusal o nesposobnosti ali nekaj takega itd... letos sem to naredil ze drugic. Vi, brezhrbtenicarji, pa kak hocete.

Guinness
Pa ne leti na tebe...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
Te takoj označijo za fašista nacista homofoba izdajalca in kaj jst vem še vse.
+ da ga je treba takoj blokirat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sicer pa je halal klanje v Sloveniji že pet let prepovedano. Vsaj ena klavnica je pa imela "mehki" halal certifikat.

Izidor Krivec, direktor Celjskih mesnin, meni, da je prav, da v Evropi ni klanja govedi na živo. Do nedavnega je imelo certifikat halal tudi njihovo podjetje, vendar ga niso podaljšali. Krivec poudarja, da zato, ker ga arabski svet ni priznaval. »Gre za 'blag evropski certifikat', po katerem živali pred zakolom omamimo, mora pa biti pri klanju navzoč musliman, saj mora žival ubiti 'sveta' roka, vsi nadaljnji postopki obdelave govejega mesa pa so strogo ločeni od svinjine,« nam je pojasnil Krivec.