Prepaid internet USA in ustrezne naprave

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Torej - kot naslov pove: Potrebovali bomo mobilni internet v ZDA.
Kolikor sem gledal, ima Verizon še najboljšo pokritost in se tako odločam za kakega od predplačniških paketov pri njih:
http://www.verizonwireless.com/prepaid/prepaid-tablet/
Tudi nagledano imam, katera poslovalnica mi bo najbolj priročna.
Sedaj se pa postavlja vprašanje:
Kako je z napravami?
Kaj od naprav, ki jih kupimo tu v Evropi bo brez težav delovalo v njihovih omrežjih?
Na zalogi je:
- ZTE MF65 MiFi
- Samsung Galaxy TAB 10.1 (GT-P7500)
- Samsung Galaxy S3 (I9300)
- Samsung Galaxy S2 (I9100)
- Samsung Galaxy S4 mini (mislim da I9195)
Kakšne so vaše izkušnje glede tega na terenu? Bo vsaj ena od naprav normalno delovala v njihovem omrežju? Pač da imam informacijo, ali bo treba še tam kaj njihovega dokupit... Je še kakšen drug hakelc, za katerega je dobro vedet, da mi bo ta projekt vzel čim manj časa in živcev?
Za konstruktivne odgovore se že vnaprej zahvaljujem
smile-1.gif
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Imam izkusnjo z Wallmart Family - neki starter kit ali nekaj podobnega. Hotel sem vzeti prepaid T-mobile SIM pa v Wallmartu takrat niso imeli in mi je prodajalka ponudila to kot alternativo, pa se bolj ugodno je bilo. 25 USD (se mi zdi).

Je pa vnesla v racunalnik podatke, kot da bom narocnik in da pac potem, ko zapustim USA nic ne placam. Od osebnih podatkov je vzela samo ime in priimek, kot naslov pa je vnesla Wallmart trgovino. Dal sem ji telefon, da je se tam vse nastavila (Samsung S4 mini dual sim) pa je zadeva delala s prve! Preko spleta sem se lahko prijavil v svoj racun, ce bi hotel spremljati porabo ali spremeniti kaksne nastavitve, pa ni bilo potrebe. Za 3 tedne sem imel tako vkljuceno 2 ali 3 GB (ne spomnim se tocno). Nisem pa mogel klicati ali posiljati SMS v SLO, lokalno pa je slo.

(S T-Mobile nisem bil zadovoljen. Na internetu sem videl da dobis SIM in mobilni paket za 25 ali 30 USD - odvisno kaksen paket vzames. Pa sem sel prvo k njim, kjer so me najprej olupili za 20 USD za SIM kartico, potem pa bi se moral placati za nek paket za prenos podatkov. Na koncu so mi dali denar nazaj - pa sel direkt v Wallmart, kjer so mi razlozili da taksen T-Mobile paket lahko kupim samo pri njih v trgovini, ampak ga takrat pac niso imeli. No, pa smo izbrali Wallmart Family)
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Nobena od naštetih naprav ne bo delovala, ker Verizon uporablja povsem drugačno omrežje (EV-DO), prav tako ne uporablja SIM kartic temveč ESN številko naprave, ki jo registrirajo na posameznega naročnika/prepaid userja.
Preostane ti AT&T ali T-mobile oz. eden od številnih navideznih operaterjev ki uporabljata omenjeno mrežo. Pri T-mobile moraš bit pozoren še na dejstvo, da povečini uporabljajo AWS band za 3G, katerega evropski telefoni ne podpirajo. AT&T teh težav nima. 4G na pre-paid pa verjetno itak ne boš dobil, pač rezervirano za premium naročnike.

Jaz sem že pred časom kupil T-mobile hotspot (ZTE modem, nevem kateri model) in deluje OK. 1 teden/1GB trenutno stane $10, kar je verjetno med najbolj ugodnimi ponudbami čez lužo. http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Grmek, najlepša hvala za odgovor, ki sem se ga potihem bal, ampak nisem imel informacij.
Torej če grem na Verizon, bom morač kupit tudi napravo, ki bo pa najverjetneje pri nas bolj ali manj neuporabna.
Škoda - kolikor sem gledal ima Verizon dokaj dobro pokritost s signalom, medtem ko ima T-mobile dobro pokrita samo večja mesta, kjer se pa ne bom veliko zadrževal. Ostalo je pri T-mobile kot kaže zelo slabo pokrito ali pa celo v roamingu.
Bo treba bolj natančno pogledat še kako pokritost ima AT&T.

Še vedno sem odprt za kak konstruktiven predlog.
smile-1.gif


Ja - Hvala tudi tebi, BlonG, ampak kot je videti iz mojega zgornjega pisanja, me T-mobilovo omrežje ne privlači preveč, saj kolikor sem pogledal po zemljevidu pokritosti, bi bil večino časa na 2G ali celo v roamingu.
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Ko si v US, se zapodi do prvega Best Buy, Target in podobnih brick&mortar trgovin in malo primerjaj ponudbe. Razni hotspot paketi (naprava+pre-pay SIM oz ESN) se prodajajo za cca $100, tako da naj ne bi bilo težko najti kaj primernega. Ampak vedno, VEDNO preberi drobni tisk pred nakupom, ker je skritih detajlov nenormalno veliko.

lp
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Torej - če sem od tod črpal informacije, je pošteno, da jih tudi vrnem - morda pa komu pride prav... :)
Ko smo bili v ZDA, sem se najprej malo spogledoval z direktnim pristopom v AT&T. Ker je bilo tam ravno malo več za čakat, sem šel direktno v Walmart, ki je bil 200m vstran.
Pri njih sem na koncu našel in tudi kupil za 9.99$

Bring your own phone or tablet GO Phone SIM card.

To sem vtaknil v svoj Samsung Galaxy TAB 10.1 (prva verzija) ter tako dolgo klikal, da sem jo registriral in s svojo kreditno kartico napolnil za 30$.
Tako sem prišel do 3GB prenosa podatkov za naših cca. slabih 30€, (s sim kartico verd) kar je bilo zame sprejemljivo - AT&T ima dokaj dobro pokritost s signalom.
Zadevo smo s pridom uporabljali cel čas našega bivanja tam kot access point in je načeloma zadoščalo našim potrebam (kjer smo ujeli kak drug Wi-Fi signal, smo kajpak delali preko njega).
Malo težav je bilo z nastavitvami APN, ki so se avtomatsko napak nastavile - tu so mi pa pomagali v AT&T centru praktično "v minuti"...
Skratka - zadovoljni.
Kreditne kartice mi sistem ni sprejel MasterCard, delalo je pa z Viso. Dečko na AT&T je sicer bil presenečen, da mi je sprejelo non-american credit card, sekiral se pa okoli tega tudi ni :)
Možno pa je seveda naložit dobroimetje tudi preko "voucherja", samo jaz ga pač v tistem trenutku nisem imel...
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Je medtem v ZDA kej novega? Kolk dandanes pride turističen SIM za zmerno surfanje in navigacijo 10 dni in kaj se splača vzet? T-Mobile tourist plan?

Pri A1 izgleda nudijo za podatkovno opcijo 37€/mesec velikodušnih 100MB :rolleyes:

> Razni hotspot paketi (naprava+pre-pay SIM oz ESN) se prodajajo za cca $100
Je to pol uporabno tudi drugod po svetu, al je zaklenjeno na operaterja ali omejeno s frekvencami?
Pa če prav vem ni tolk fajn za mobi navigacijo ker ni AGPS in dlje čakaš na začetno določitev lokacije?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Mi smo lani bili v US of A. 14 dni. 3 tipi, interjet je skozi laufal na dodatnem telefonu ki smo ga uporabljali kot dostopno točko. Ne spomim se točno pri katerem ponudniku sem vzel, pomoje AT&T, a smo meli neomejeno interneta, če je bil internet kar je blo 90% časa je bil LTE, smo plačali 61$. Smo pa internet največ uporabljali za stremanje glazbe in navigacijo

Grejo pa megabajti zelo gitro če trije naenkrat uporabljajo internet, tako da se nam je splačalo :)