Prenosnik za kolegico

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
sem že zgoraj mislo napisat, da mi ne bo kdo z kakimi igricami naprej hodo
evil.gif


to da so višje zahteve pa tudi nič ne pove, oz si lahko interpretiraš tak, da ker je bolj zmogljiva itak da porabi več sredstev da ti lahko tudi več prikaže. kaj pa zaj?
tongue-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Moj pojem zmogljivosti je ta, da na istem hardwaru naredi več, ne pa da za isto stvar potrebuje boljši hardware (na koncu pa še na tem deluje malo počasneje)
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
hardwer pa res ni ovira, ki se itak 100x hitreje razvija kot vse ostalo
confused-1.gif
nevem no mi jasno, zakaj bi še vedno gledal v 15 crt če mi ni treba pa čakal celerona 300 mhz da zmleje, bi sicer isto opravlalo delo ampak zakaj ?! tak maš pa core-jev kolko hočeš, ram je itak zastojn .. zakaj nebi mel še sistema ki zna to boljše pa bolj optimalno izkoristit?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
V bistvu itak ne uporabljaš OS-a, temveč je ta le osnova za uporabo aplikacij (OS ni sam sebi namen). Potem je pomembno samo še, v katerem OSu ti aplikacije ki jih uporabljaš delajo hitreje. V večini primerov verjetno z XPji ne moreš zgrešiti.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Torej ti vzpodbujaš, da moramo zaradi novega operacijskega sistema vsakih X let kupiti tudi nov računalnik, čeprav še stari deluje čisto vredu ? Glede na to kako "popularna" je vista bi rekel da je malo takšnih
grin1.gif


Pa pri softwaru se dejansko gre v obratno smer. Vedno več je virtualizacije, takšnih in drugačnih novodobnih jezikov, ki ravno ne dajo optimalnih rezultatov - ampak spet se vsi izgovarjajo na hardware (je kao vsako leto boljši, zato so lahko tudi programi požrešnejši in počasnejši). In potem pridemo do tega, da vsi pljuvajo po Visti
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ni mi čisto jasno, kaj je sploh prednost Viste...

Oziroma drugače, kater software bo delal na Visti, ne pa tudi na XP-jih? Primerjava s 15'' CRT-jem ni ravno na mestu. Ali kakorkoli trpi produktivnost, če uporabljaš XP-je?

Ali ima Vista ogromno novega pod pokrovom?



Razen fancy schmenzy menijev... what's actually there?

Ko bom rabil lep OS, bom posegel po Mac-u, ko bom rabil stabilnega, se bom privadil Linuxa... ko bom pa samo želel uporabljati Firefox, Word, Excel, Power Point, Photoshop, Mapsource, PC Suite in iTunese... bom pa ostal na XP-jih
smile-1.gif
.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ko boš pa rabil lep ter stabilen os in bi hkrati rad samo uporabljal aplikacije ki jih naštel pa lahko posežeš po osx-u. Za tisti map source pa pc suite pa si že bootcamp naštimaš.
zmaga.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
hardwer pa res ni ovira, ki se itak 100x hitreje razvija kot vse ostalo
confused-1.gif
nevem no mi jasno, zakaj bi še vedno gledal v 15 crt če mi ni treba pa čakal celerona 300 mhz da zmleje, bi sicer isto opravlalo delo ampak zakaj ?! tak maš pa core-jev kolko hočeš, ram je itak zastojn .. zakaj nebi mel še sistema ki zna to boljše pa bolj optimalno izkoristit?
Saj ga imam(o). Windows XP.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Samo eno vprašanje: glede na to, da si napisal, da se bo prenosnik uporabljal doma, predvidevam, da ga ne bo ravno prenašala/prevažala naokrog... Zakaj ne bi vzela 17" namesto 15,4"?
sprasujem se.gif

Popravite me, če se motim, ampak meni osebno bi za to, da imam prenosnik doma na mizi, bolj odgovarjal večji display...
confused-1.gif


Lep pozdrav, pa
roza.gif
!