Prenosnik in Vista brez SLO jezikovne variante

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
V računalniški štacuni sem kupil prenosnika z naloženo licenčno Visto. Ko pa sem doma stvar zalaufal, sem ugotovil, da je naložena angleška verzija. Ni panike, sem si rekel. Še enkrat na novo inštaliram, pa bo.

Jok brate! Enih osem jezikovnih variant je na CD-ju, le slovenske ni. Se da kaj pomagat? Je možno nekako presneti le "Slo-language pack"?

lp
Dolfe
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Np, baje jih tudi ne bo. Je pa SLO vista na voljo. Mogoče bo še najbolje, če probaš direktno microsoft kontaktirat pa vprašat, če je varjanta, da ti (za ne ravno polno ceno) zamenjajo za slo varjanto.

lp
Peter
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Problem je v tem, da je na priloženem DVD-ju vse gor. Kaže da je ta Vista malce prilagojena temu laptopu, poleg so vsi potrebni gonilniki in orodja. Vse je tako uštimano, da se vse samodejno naloži. Za buteljne. press

V igri je bila varianta, da naložim domačo SLO verzijo iz CD-ja, ki že laufa na stacionarnem compu. Potem bi pa prosil MSoft za telefonsko registracijo. Pa se ni obneslo. Nekaterih gonilnikov (vse iz neta) sploh ne vzame. Jeba hoče svoj CD in pika.
10.gif


lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Si probal dat konilnike z originalnega dvdja?
Sicer je pa sranje s tem ja, se čist strinjam. Naprej naloženi sistemi, pa nič driverjev posebaj. Zdej pa ti daj gor kej svojega
bonk.gif


lp
Peter
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Priložen CD ima zelo čuden direktorij. Neznane datoteke, niti setupa ni........
rolleyes-1.gif


 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Uporabnik Odisej pravi:
Np, baje jih tudi ne bo. Je pa SLO vista na voljo. Mogoče bo še najbolje, če probaš direktno microsoft kontaktirat pa vprašat, če je varjanta, da ti (za ne ravno polno ceno) zamenjajo za slo varjanto.

lp
Peter


Bo na voljo SLO ... ampak samo v verziji Windows Vista Ultimate... Sicer jo ze obljubljajo od marca dalje... ravno vceraj sem klical na MS support in je gospodicna rekla, da naj bi bilo do konca letosnjega leta na voljo....samo ne more pa nic garantirat
smile-1.gif
...

Bo pa na voljo za download kot dodatek Windows Vista Ultimate Extras (zaenkrat je na voljo okoli 15 jezikov, na koncu naj bi jih bilo okoli 35) ...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Aha, zanimivo... fino bi blo, če bi še za ostale verzije obstajala ta možnost, ker tudi punca kupuje laptopa zj, pa bo tudi že imel visto gor, home premium sicer.

lp
Peter
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne bo... ker to je v sklopu Ultimate extra's ... in to naj bi bil a tista dodana vrednost, zaradi cesar je ta razlicica tudi najdrazja... Poleg se nekaterih malenkosti, ki pa realno receno niso vredne tiste razlike v ceni ...