Prenosnik - hude želje

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Torej naveličal sem se svoje Toshibe, ki mi je bila zvesti kolega 4 leta, počasi razmišljam o čem novem frišnem "mesu". prej sem imel Hp....

Zahteve, ki jih imem:
- LCD: LED, velikost 13.3 do 14.1 (svetleč, nesvetleč mi je vseeno), važna mi je čimvečja resolucija !!!
- grafika: ločena vsaj 512 MB, rajši 1GB; v mislih nimam iger, če bo to koga zbodlo
- brez CD/DVD.. enote; jap ta je huda
bonk.gif

- USB 3.0
- HDMI
- tipkovnica brez sredinske miške, ala HP elitte book (lenovo..)
- procesor: i7, 4-jedrnik; predpomnilnik čim večji
- RAM: 4GB (z prazno režo) ali 8 GB(brez prazne reže), čim hitrejše vodilo
-raz. mest ala expresscard ne rabim, tudi za dock station ne rabim
- teža (max 2.3kg)
-disk: najraje HDD+SSD, če ne gre nujno 500gb, 7200 rpm
-cena: zaenkrat vseeno :D
-eksotične znamke me ne zanimajo: ala alienware...

Sedaj pa me zanima, če pozna kdo kakšen prenosnik, ki bi ustrezal mojim nezemeljskim zahtevam
evil.gif


hvala
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Samo par komentarjev tvojih zahtev:

- LCD: LED, velikost 13.3 do 14.1 (svetleč, nesvetleč mi je vseeno), važna mi je čimvečja resolucija !!!

Odlično! Sploh če boš prenosnik veliko nosil okoli veliko boljša izbira kot 15''+ modeli, obenem pa imaš praktično enako resolucijo kot low-end 15''.


- grafika: ločena vsaj 512 MB, rajši 1GB; v mislih nimam iger, če bo to koga zbodlo

Kaj pa imaš v mislih s tako močno grafiko?


- brez CD/DVD.. enote; jap ta je huda
bonk.gif


Tale bo celo "no-go" glede na ostale zahteva. Trenutno so brez DVD enote samo ultraportable enote. Alternativa je, da sam odstraniš DVD enoto in jo nadomestiš s trdim diskom. HP in Lenovo imata že pripravljene docke, tako da sploh ni nobenega šraufanja.


- USB 3.0

Itak.

- HDMI

Glej raje za DisplayPort. Novejši vmesnik, podpira višje resolucije in adapterji (ali celo kabli) DP-HDMI so smešno poceni (sploh ker jih ima Apple v vseh modelih)


- tipkovnica brez sredinske miške, ala HP elitte book (lenovo..)

To se da izklopit in ne moti. Lenovo in HP imata zelo kvalitetne prenosnike in bi bilo škoda jih dat s seznama samo zaradi tega.



Če cena ni ovira, bi ti svetoval Lenovo T420s + optibay za sekundarni trdi disk. Konkurence pri ostalih niti ne poznam toliko, lahko pa povem, da je model dve generaciji nazaj (T400s) odličen računalnik.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Glej raje za DisplayPort. Novejši vmesnik, podpira višje resolucije in adapterji (ali celo kabli) DP-HDMI so smešno poceni (sploh ker jih ima Apple v vseh modelih)

A ni rvno obratno - DisplayPort podpira [s poceni adaptercki, ki jih tako ali tako potrebujes za priklop na TV oziroma monitor] samo single link (torej posledicno nizje locljivosti) kot dual link povezavi (DVI in HDMI).
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
- tipkovnica brez sredinske miške, ala HP elitte book (lenovo..)

To se da izklopit in ne moti. Lenovo in HP imata zelo kvalitetne prenosnike in bi bilo škoda jih dat s seznama samo zaradi tega.
Težko bi rekel, da ne moti. Sam sem potreboval kar par mesecev, da me je res čisto nehalo motiti. Ko sem tipkal me je kar velikokrat zmotila tista bunka in so se mi prsti ob tisto "spotikali". Je pa res da se navadiš in potem niti opaziš ne več da je tam.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
- brez CD/DVD.. enote; jap ta je huda
bonk.gif


Tale bo celo "no-go" glede na ostale zahteva. Trenutno so brez DVD enote samo ultraportable enote. Alternativa je, da sam odstraniš DVD enoto in jo nadomestiš s trdim diskom. HP in Lenovo imata že pripravljene docke, tako da sploh ni nobenega šraufanja.


sori za off, jaz iscem resitev za mojga HPja, namesto dvdja bom dal not SSD. lahko mogoce kak link? sem iskal pa nisem nasel
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Težko bi rekel, da ne moti. Sam sem potreboval kar par mesecev, da me je res čisto nehalo motiti. Ko sem tipkal me je kar velikokrat zmotila tista bunka in so se mi prsti ob tisto "spotikali". Je pa res da se navadiš in potem niti opaziš ne več da je tam.
Na nekaterih lahko nastavek odstraniš, tako da potem ne štrli tako ven.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
- HDMI

Glej raje za DisplayPort. Novejši vmesnik, podpira višje resolucije in adapterji (ali celo kabli) DP-HDMI so smešno poceni (sploh ker jih ima Apple v vseh modelih)
Hmm, na ceneje.si najdem samo dva adapterja en za 17, drugi 20 EUR. To ni ravno smešno poceni.
Na napačnem mestu gledam?
(v tujini se najde tudi za 5 EUR, to vem - se strinjam, da to več ni neki strošek)
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
- brez CD/DVD.. enote; jap ta je huda
bonk.gif


Tale bo celo "no-go" glede na ostale zahteva. Trenutno so brez DVD enote samo ultraportable enote. Alternativa je, da sam odstraniš DVD enoto in jo nadomestiš s trdim diskom. HP in Lenovo imata že pripravljene docke, tako da sploh ni nobenega šraufanja.


sori za off, jaz iscem resitev za mojga HPja, namesto dvdja bom dal not SSD. lahko mogoce kak link? sem iskal pa nisem nasel
confused-1.gif

Tole ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Glej raje za DisplayPort. Novejši vmesnik, podpira višje resolucije in adapterji (ali celo kabli) DP-HDMI so smešno poceni (sploh ker jih ima Apple v vseh modelih)

A ni rvno obratno - DisplayPort podpira [s poceni adaptercki, ki jih tako ali tako potrebujes za priklop na TV oziroma monitor] samo single link (torej posledicno nizje locljivosti) kot dual link povezavi (DVI in HDMI).
Večina novih monitorjev ima DP.
DP ima dvakratni bandwith od dual-link DVI.
Sicer pa, če kdo rabi več kot 1,600 × 1,200 @ 60 FPS (kar je mogoče z single-link povezavo), bo ustrezno opremo poiskal.
Za veliko večino je to čist dovolj. Za TV pa itak.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
KSZ

da še jaz mal piskerček pristavim.
kakšna se vam zdi naslednja konfiguracija:

Prenosnik ASUS N55SF-S1179V W7
Novi Intel® Core™ i7 procesor i7-2630M (2,0 GHz)
39,6 cm (15.6") FullHD LED (1920x1080) svetleč
ram 4 GB DDR3, trdi disk 750 GB, DVD+/-RW
NVIDIA® GeForce® GT 555M 2GB
HDMI, Bluetooth3.0, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Microsoft® Windows™ 7 Home Premium 64-bit SLO/ANG
garancija 2 leti (baterija 1 leto)

--------------------------------------------------
Ostali podatki:
nabor vezja: Intel HM65 Express
RAM DDR3 1333 MHz,1 od 2. rež zasedeni, do 8GB
hitrost vrtenja trdega diska: 7200 obr/min
ALU ohišje, črno / srebrne barve
Spletna kamera HD
Multitouch drsna ploščica
LAN 100/1000 Mbit, čitalec kartic
zunanji globokotonski zvočnik (woofer)
--------------------------------------------------
vmesniki:
1xHDMI, 1x VGA
2x USB 3.0, 3x USB 2.0
1x RJ45, 1x stereo audio, 1x mikrofon
--------------------------------------------------
6 celična baterija Li-Ion 5200mAh, 56 Whr
dimenzije (cm): 37.9 x 26.1 x 3.7 ~3.75
teža: 2,7 kg

+ dodatno še 4gb pomnilnika za končno ceno okoli 1100 eur.

je v tem cenovnem rangu (ta cena je res max.) in zmogljivostih še kakšen konkurent. gledal sem HP pavilliona, pa mi nekako ne diši, predvsem ker berem da ima kar nekaj uporabnikov z njimi slabe izkušenje.
lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Par let nazaj je bil standard 19-21'', danes je 24''... čez par let bo 27''. Poleg tega Apple začenja od spodaj navzgor uvajati 300dpi zaslone (iPhone 4, sledi iPad, verjetno kmalu kak Cinema Display). Ne dvomim, da bodo drugi sledili.

1600x1200 je danes že precej smešna resolucija. Po mojem bi morala naprava, ki jo kupuješ danes, podpirati najmanj 2560x1600.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
A ni rvno obratno - DisplayPort podpira [s poceni adaptercki, ki jih tako ali tako potrebujes za priklop na TV oziroma monitor] samo single link (torej posledicno nizje locljivosti) kot dual link povezavi (DVI in HDMI).

Ne, ni...
smile-1.gif