Prenosnik 13,3" proti 14" ?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem gledal istega Asusa, pa me je odbilo, da nima TB3 porta in da disk ni NVME.

Na koncu sem naročil yogo 720 z istimi specsi. Ni idealna, ampak jebiga.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Nisem še dobil. Sem jih v petek tudi poklical, pa so rekli da bo v ponedeljek (jutri)
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik MooNman pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Jaz sem ga že plačal. Napisalo je da bo dostava 1.12.

Ali si že dobil prenosnik? Daj napiši kako se obnese + in -

Danes dobil
Prvi vtis pozitiven (po slabi urici druženja).
Zaslon super - sem se bal, da bi mi kaj utripalo.
Tipkovnica ok, ampak slabša kot na Thinkpadu
Touchpad mi je super. Zvok tudi boljši
Všeč mi je da na dnu ni rež z zračniki

Problem vidim v ventilatorju, ki se mi je že večkrat oglasil.
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik MooNman pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Jaz sem ga že plačal. Napisalo je da bo dostava 1.12.

Ali si že dobil prenosnik? Daj napiši kako se obnese + in -



Danes dobil
Prvi vtis pozitiven (po slabi urici druženja).
Zaslon super - sem se bal, da bi mi kaj utripalo.
Tipkovnica ok, ampak slabša kot na Thinkpadu
Touchpad mi je super. Zvok tudi boljši
Všeč mi je da na dnu ni rež z zračniki

Problem vidim v ventilatorju, ki se mi je že večkrat oglasil.

Za ventilator lahko uporabiš NoteBook FanControl, da se ventilator ne oglaša skos.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Plusi:

Kvaliteta izdelave: star je tri leta, vsak dan ga nosim domov in je videl že pol sveta z avioni
Teža: Ko ga vsak dan nosiš na okrog, še kako pomembno
Baterija: Dobro drži kljub starosti - sicer res odvisno kako in kaj delaš (WiFI, LAN, GSM...) ampak načeloma zelo dobro.
Tipkovnica: Super, za moje pojme bistveno boljša od konkurence, ampak vseeno ne tako dobra, kot je na novejših generacija X1 ali pa na seriji T

Slabosti:
Ko sem se odločal za nakup sem bil skeptičen, ker je za vsako zadevo (LAN, VGA..) potrebno imeti dongle. Takrat so mi vsi govorili, da tega itak ne bom potreboval, ker je danes vse brezžično. No, temu še zdaleč ni tako. LAN morda že marsikje nadomesti WiFi, čeprav ko delam določene zadeve moram uporabiti LAN - varnostna politika podjetja (ne me spraševati zakaj, ker nimam pojma). Poleg tega so moje izkušnje, glede Video izhoda sledeče 80% je še vedno VGA projektorjev, kamor koli grem (ne samo EU, tudi USA, Azija..). Računalnik je res tanek, nisem pa prepričan, če si ne bi želel raje kakšen mm debelejšega in okrog hodit brez donglov,

OneLink - kot nek dock station, že od samega začetka mi ne preklaplja med resolucijo zunanjega monitorja in prenosnika. Poleg tega mi USB na OneLinku ne dela in smo že zamenjali OneLink pa nič drugače. Zato imam npr. miško priklopljeno direktno v prenosnik, ko sem v pisarni in ne v OneLink,
Ni mi preveč všeč TouchBar vrstica, kjer ima funkcijske tipe - novejše generacije imajo to rečeno.

Pod črto: Sem zadovoljen in bo naslednji gotovo Lenovo. NIsem pa še prepričan ali novi X1 Carbon, ali morda raje T470s.

Malo pogrešam starodoni docking station, ki je deloval perfektno. OneLink ni na istem nivoju.