prenos stevilke kar tako

22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
http://www.zps.si/pravice/mobi...html?Itemid=634

Se je še komu tukaj zgodilo kaj takega?
podlo
10.gif


Kolikor sem slišal novačijo okoli, stojijo pri blagajnah in nato kar naenkrat pride dostavljalec na dom in da v podpis dovoljenje za prenos številke?
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
45
28
Ljubljana
Kot sem slisal iz prve roke gre za Tušmobil oz. posrednikom ki sklepa pogodbe za Tušmobil.....
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Gre za Tusmobil... tasta so takole "nasrali" po telefonu ... potem me pa klice, da je dobil novo SIM kartico po posti z neko drugo stevilko ... Cez par dni so sicer uredili tudi prenos stare stevilke... nikakor pa ni zadovoljen... ker je Tusmobilov signal tam (nad vas nad Grospljem) se slabsi kot Mobitelov ali Si.mobilov...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Je tole legalno početje ?
Namreč ponujajo info o ponudbi, domov pa dobiš pogodbo ?

Citat:
Težava pa menda nastane, ko dostavno podjetje pripelje pošiljko in je zanjo treba podpisati, prinašalec pa rad doda, da se mu mudi.
So f.uckin,g what, je v službi, na take fore sploh še kdo pada ?


Kako najdejo potencialne stranke ? Tušklub kartica ?

Ima kdo kakšen kontakt, da še meni pošljejo "info"
evil.gif
?
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
http://www.zps.si/pravice/mobi...html?Itemid=634

Se je še komu tukaj zgodilo kaj takega?

Kolikor sem slišal novačijo okoli, stojijo pri blagajnah in nato kar naenkrat pride dostavljalec na dom in da v podpis dovoljenje za prenos številke?


Nihče te ne sili v podpis - paket lahko zavrneš, podpišeš samo pogodbo, obrazca za prenos pač ne, prvi mesec je brezplačno in za povrh vsega v 14 dneh odstopiš od nakupa, ker gre za sklepanje pogodbe na daljavo http://www.tusmobil.si/prodaja-na-daljavo.html V tujini je taka prodaja praksa že leta ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:

Nihče te ne sili v podpis - paket lahko zavrneš, podpišeš samo pogodbo, obrazca za prenos pač ne, prvi mesec je brezplačno in za povrh vsega v 14 dneh odstopiš od nakupa, ker gre za sklepanje pogodbe na daljavo http://www.tusmobil.si/prodaja-na-daljavo.html V tujini je taka prodaja praksa že leta ...

Seveda te nihce ne sili v podpis... ampak pri starejsih ljudeh je to malo bolj problematicno... ker niti pojma nimajo, da se stevilka sploh lahko prenese med operaterji ...

Kot kaze nisi prebral clanka na strani ZPS... tam je ravno to omenjeno... glede 14 dnevnega roka... da zaradi tega lahko ostanes brez stevilke... ker se je prenos stevilke ze sprozil ali je celo ze koncan, stranka pa prekine pogodbo... Torej stevilka ne deluje niti pri starem, niti pri novem operaterju ...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Jest vse sem prebral. Za prenos številke je pri postpaidu poleg podpisanega obrazca za prenos potreben še račun, ki ni starejši od 90 dni pri prepaidu pa PUK koda, ki je 90% prepaidašev ne pozna. Zakonodajalec te je tu že z določi splošnega akta o prenosljivosti zavaroval.

Poleg tega piše v članku kako te 'nategnejo' da ti bodo poslali samo ponudbo. Po pošti dobiš predizpolnjeno pogodbo, morebitni aneks in aparat in aktivno sim. Vsak, ki je kadarkoli pri katerem mobilnem operaterju sklepal naročniško razmerje ve, koliko podatkov potrebuješ, da se papirji izpolnejo. In po navedbi vseh potrebnih osebnih podatkov, paketa, opcije, aparata, prenos številke da ali ne, ..., nekdo, ki ima zaključeno osnovno šolo ne more reči , da je pričakoval informativno ponudbo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno v tem je mogoce problem, ker na podlagi kartice zvestobe ze vecino teh podatkov o tebi imajo... In ti tak posljejo ze predizpolnjeno pogodbo.. Pri tastu sicer ni bilo tako, da so ga netagnili s kurirjem in infomatvino ponidbo... Ampak so ga uspeli po telefonu prepricati ... Tako da je dobil novo SIM kartico na dom in postopek prenosa stevlke se je sprovedel, brez da bi on sploh bil v osebnem komtaktu s posrednikom .... Pac ima sedaj Tusmobilovo kartico s katero niakkor ni zadovoljen... In to nezadovoljstvo tudi siri dalje... "Dobra" reklama za taksen nacin poslovanja... Noce se pa zafrkavati s tem, da bi selil stevilko nazaj... Ni nek zahteven uporabnik... je pa ze v letih in so mu take zadeve spanska vas....
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Pogodbo se predizpolni samo s podatki, ki se jih pridobi od človeka preko telefona ... Je pa dejstvo, da je pri vsakem načinu prodaje % nezadovoljnih, nevednih, ... To nikakor ne pomeni, da za veliko večino tak proces ni dober in izjemno udoben.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Pogodbo se predizpolni samo s podatki, ki se jih pridobi od človeka preko telefona ... Je pa dejstvo, da je pri vsakem načinu prodaje % nezadovoljnih, nevednih, ... To nikakor ne pomeni, da za veliko večino tak proces ni dober in izjemno udoben.

Ce jim je cilj poslovati na tak nacin, prav... mene ne moti
smile-1.gif
...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Seveda, imamo pa tudi ostali pravico postaviti protiargumente in izraziti drugačno mnenje.

Citat:
Sploh ce se klice predvsem starejse ljudi in se jim natvezi taksne in drugacne pravljice

Tega enostavno ne veš in ne moreš postaviti take trditve. Saj se je za stvar zavzel ZPS in bodo že presodili ali je zadeva za APEK in inšpekcijo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Seveda, imamo pa tudi ostali pravico postaviti protiargumente in izraziti drugačno mnenje.

Citat:
Sploh ce se klice predvsem starejse ljudi in se jim natvezi taksne in drugacne pravljice

Tega enostavno ne veš in ne moreš postaviti take trditve. Saj se je za stvar zavzel ZPS in bodo že presodili ali je zadeva za APEK in inšpekcijo.

Seveda... nic nisem napisal, da se ne sme postavljati protiargumentov... Pri takih zadevah ponavadi protiargumente postavljajo tisti, ki so povezani z zadevo
smile-1.gif
...

Glede tega, da klicejo predvsem starejse ljudi res ne morem trditi, da je res tako... Tako sem prebral v clanku ZPS, kjer omenjajo tak scenarij... Tast pa tudi sodi v to kategorijo (star kar nekaj preko 70 let)... In scenarij ZPS se mi zdi nekako tudilogicen, ker "mladi" so bolje informairani... in jih tezje na tak nacin pridobijo ...
grims-1.gif
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Pa da ne bo kdo misli, da gre tu za strašno novost. Telekom že nekaj deset let uporablja odhodno telefonsko prodajo za svoje storitve (pri prodaji ADSL in ISDN sem okoli leta 2000 sodeloval kot študent).

Razlika je samo, da so danes potrošniki veliko bolj zavarovani in je tak način prodaje posledično manj 'tvegan'.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ne nas jebat se ti.
En dedek ali mamca pa bosta ravno preverjala kake pravice imata in kaj za to dobita oz. izgubita. Ko pa je pogodba podpisana pa je konec (pusti tvojih 14 dni).
Lp
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Marburg pravi:
Ne nas jebat se ti.
En dedek ali mamca pa bosta ravno preverjala kake pravice imata in kaj za to dobita oz. izgubita. Ko pa je pogodba podpisana pa je konec (pusti tvojih 14 dni).
Lp

Vidim, da tu sodelovat nima smisla, ker je očitno tema odprta z namenom izgovarjanja na nevednost.... se izločujem iz takšnega smetenja po forumu in si lahko neovirano jokate kako je življenje nepošteno in vas vsi hočejo 'jebat'...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
igor, delaš na TM, da jih tako braniš ?
Daj razumi da je starejše lažje nategniti kot 20 letnika, ki ima dostop do neta praktično povsod.

Tega dosedaj ni počel (vsaj načrtno, tako kot TM) noben Slo operater.Se gredo nižanje poslovnih standardov ? Jim uspeva.