Prenos imenika iz dlančnika na smartfone

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Naredil sem eno večjih neumnosti v življenju.
bonk.gif
Že več kot dve leti in pol uporabljam PDA s telefonom. Telefonski del je začel "pešati" zato sem se odločil za zamenjavo aparata. Ker trenutno v ponudbi nobenega operaterja ni PDAja po mojih željah, sem se odločilza zasilno rešitev. Vzel sem Nokio 6110 navigator. Reklamirajo ga kot smartphone, vendar se mi zdi, da pameti ne dobiš v škatli, temveč se nahaja pri operaterju. GPS dela samo v povezavi z internetom, radio prav tako. Ne razumem te politike, da moram plačevat za nekaj, kar je prosto dostopno.

Zdaj pa k problemu. V imeniku na PDAju je 780 vnosov. V Outlooku jih lahko popravljam, spreminjam, dodajam... Te vnose hočem prenesti na nokio, vendar kako? Če jih pošljem preko BTja nokia tuli kot zmešana in vsako vizitko je potrebno ročno prenesti v imenik telefona. Za vsak prenos je potrebno pritisniti 4x na zazne tipke. 4x780 = 3120 pritiskov. Verjetno bi bilo najceneje, da pošljem oba aparata v Indijo in mi to naredijo tam.
confused-1.gif
Preko outlooka mi ne uspe izvoz v format primeren za nokio. Ima kdo kakšno idejo, kako naj rešim zadevo, čene bo nokia kmalu naprodaj.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
grin1.gif
Sej tako za hajo pa spet nisem.
Ugotovil sem, da zna PC Suite prebrati contacts v Outlooku. Ko pa jih je treba izvozit na telefon se zadeva ustavi in pravi, da se povezuje z aparatom. To je trajalo kakšno uro, nakar sem vse skupaj izključil, ker se ni nič dogajalo. Imenik je pa še vedno prazen. Bom začel malo telefone vrtet, baje imajo na Teleray-u podporo tudi za te zadeve.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Nekako mi je ratalo prenest ta imenik. Instaliral sem Office2007, potem je pa šlo. Vendar samo na pol. Tam kjer je bilo več podatkov, je nekatere enostavno porezalo. Nekompatibilnost podatkov.
bonk.gif
Grup mi isto ni preneslo.



Suma sumarum, aparat je naprodaj. Mene ne bo več zezal. Star je dva dni, priložim še avtopolnilec, cena 400 ojrov;. Podatki o aparatu.



Grem kar po HTC 3600.



@grube386: uporabljam Qtek 9090. Od jan 2005. Noben telefonski aparat mi še ni toliko zdržal. Razen tistega bakelitnega, na katerem je pisalo Iskra.
 
Nazadnje urejeno: