Prenizka jakost zvoka skozi BT z iGo Primo 2

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
370
162
43
Lp,
ko imam BT povezavo preko XPERIA ARC S z avtomobilskim BT sistemom (Ford Sync - ford focus) je vse skupaj pretiho - neslišno. Sem celo nekaj časa mislil, da zvočno vodenje ne dela,... ker pa se TLF sam konekta v BT sem pogruntal da je tale krivec - ko sem zvok audio naprave dal na MAX glasnost se je slišalo zelo tih zvok, z ogromno šuma (kar je logično saj sem maksimalno ojačal minimalen zvok).

Nikjer ne najdem opcije, kjer bi nastavil nivo glasnosti BT povezave ?
Se pravi, da je to problem ali
- BT jakosti telefona
- BT jakosti Ford Sync
- BT nastavitev iGOja

A je kakšna ideja?
confused-1.gif

PS: ko pa telefoniram preko BT iz telefona na Ford Sync pa so jakosti čisto normalne.... v skladu z audio jakostjo radia, ki ga poslušam....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer specifičnega problema ne poznam, lahko pa ti samo povem, da poznam že nekaj primerov avtomobilskih sistemov, kjer je bil krivec za slabo delovanje/nedelovanje BT-ja z novejšimi telefoni, dejansko sam BT sistem v avtomobilu. To se ponavadi odpravi z nadgradnjo softwera, ki ti ga izvedejo na original servisu. Vendar kot rečeno, to v tvojem primeru ni nujno razlog, sploh glede na tvoj zadnji stavek, zato ti priporočam, da se glede tega najprej malo posvetuješ z googlom.

edit: no ravno razmišljam - če telefonija preko BT normalno deluje, potem seveda ni problem v sistemu, temveč samo v tem, da Primo enostavno nima te podpore v sami kodi programa. Okoli tega je bilo že nekaj špekulacij tudi v wince verziji. To je zelo verjeten scenarij, saj kot vemo, uradna verzija Prima za Android telefone še ne obstaja. In kolikor sem se do sedaj že sam spoznal z Android verzijo Prima, sem uvidel, da so pri NNG večino kode itak uporabili kar od wince verzije..kot primer te površnosti je tudi ta recimo, da v android verziji Prima ne deluje gumb "minimize", ki se nam ponudi ob izhodu iz programa..Torej če ga kliknemo, se ne zgodi nič, kar pomeni, da so to funkcijo vseeno pustili v kodi programa, čeprav na Androidu ta za radi dugačnega multi-taskinga nima efekta...
 
Nazadnje urejeno:

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
370
162
43
Ok, ali je kak forum tehle razvijalcev, ali kak kontakt, da mu opišem problem... pa da vidimo ali se zadeva rešuje v pravi smeri?
Janch, hvala
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
370
162
43
Hm, zdaj pa sploh ne razumem...
sem se včeraj vozil in ugasnil BT na telefonu.... pa spet ni bilo zvoka (tokrat pričakovano iz telefona). Ko sem telefon testiral doma (mirujoč) pa je (tisti demo) tam lepo komentiralo....
hm,... a je kje drugje pol finta?
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
370
162
43
odgovor Ford Support:
Hi -

There aren't any Bluetooth settings that can be adjusted on the MyFord Touch system; we recommend adjusting the media volume on your phone.

Have you tried changing the Speed Compensated Volume? This feature automatically adjusts the system's volume to compensate for speed and wind noise. You can set the system between off and +7. To get to this setting, press the gears on the house screen and select SOUND.

Let me know if this helps or if you have additional questions.

----- jaz pa te opcije na Android 4.0.4 ne najdem,.. je enostavno ni v "ZVOK" meniju....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor jaz razumem govori o audio sistemu v avtu. Tam lahko nastaviš pojačanje zvoka zaradi hitrosti in šuma vetra.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
370
162
43
"we recommend adjusting the media volume on your phone."...
ne Ford Touch nima ničesar...
prav tako pa ne najdem te opcije na telefonu...

je pa zdaj to glupa situacija.... BT je uporaben za telefoniranje - prostoročno, vse klapa, zvok,itd.... ampak, ko bi navigacijo laufal pa bi moral BT izklopiti,... brezveze.... in glupo