Premier vlade g. Marjan Šarec dela

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
8.339
963
113
Ni potrebe po 16%, naj dajo nazaj na 20%, pa bo. Pa ne pozabit da imajo hrvati 25% (res pa da nemci pa 19%).

Sicer pa pohvalno da se pobere več. To so namreč davki, ki jih večina nas plačuje, nekateri pa pač ne. Če bi se pobral ves neplačani davek (tudi od fušarije, oddaje stanovanj, airbnb in podobno), bi bilo gotovo lažje vrniti ddv nazaj na 20% (ali pa recimo kaj vložiti v realno izboljšanje situacije v zdravstvu, prometu itd...).

MrDaco

Guru
11. sep 2007
5.599
584
113
Kaj o novi miljardi posojil nič ni govora? In to v času ko so pobrali rekordno velik DDV?

tomi

Guru
1. sep 2007
10.708
602
113
35
MB
jaz sem pač podjetnik jebeštrga, pa me zanima rvc, ne samo prihodki, to se da videt kje?

se pravi, ali so obstoječi inšpektorji začeli delat, al plačujemo xyx dodatnih ki delajo isto kot ostali prej?

bizi

Guru
21. nov 2007
14.399
902
113
Kočevska
Spet nekaj nakladaš. Ta uredba je veljala že prej, za letos so samo dvignili višino od 21 na 25 evrov dnevno. In po tvoje, če samozaposleni kulturni delavec zboli, bi moral crkniti od lakote. Zelo krščansko razmišljanje. :evil:

dentex

Majstr
20. sep 2007
2.277
221
63
Seveda jim ga plačujemo sami si ga niso sposobni, zato pa lahko delajo na raznih vaških procesijah pri nastopih v gozdu, pa po svetu lahko hodijo. Aja pa še na hanziTV majo dobro plačane nastope

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
8.339
963
113
Ali ti dobiš prvih trideset dni bolniške plačilo iz zdravstvenega zavarovanja? :sprasujemse: Kolikor vem, ti jo plača delodajalec.
Plača mi nadomestilo plače, torej tolik, kot imam plače (oziroma 80% tega). Naj enako naredijo še za kulturnike: naj jim dajo nadomestilo glede na prijavljen dohodek (oziroma na tisto, na kar plačujejo davek). Če ima kdo minimalca, naj pač dobi 80% minimalca.

Kdo pa SP-ju plača, ko je bolan in ne dela?

• Všeč mi je
Reactions: Gavran and 8888

McGiver

Guru
14. avg 2009
8.167
961
113
Tudi s.p. dobi plačano iz zavarovanja - SPIZa za več kot 30 dni bolniške.

Tukaj gre dejansko za nadomestilo "zaslužnim" kulturnikom, ki jim država plačuje prispevke na podlagi dosežkov in odločbe izdane za 5 let, ki pa se preverja izpolnjevanje vsako leto, in samo njim se izplačuje "dnevno nadomestilo" za teh prvih trideset dni, potem pa itak SPIZ krije.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
8.339
963
113
Hvala, dejansko nisem vedel kako je s tem. Kar se mene tiče ni problem v da dobijo toliko, bolj je problem kdo vse pri nas je "kulturnik". Morda sicer res ne razumem moderne umetnosti, a če v nečem nihče razen avtorja ne vidi neke dodane vrednosti, potem je to težko umetnost.

Da se razumemo: jaz grej kdaj tudi na Metelkovo, tudi v Rogu sem že bil in prebavljam marsikaj, samo ena meja mora biti. In razni taki "umetniki" so mi že vsaj 100x razlagali kako butast sem da hodim v službo, da je to suženstvo, da služba ni obvezna in tako naprej.

Kolega, ki igra pri komercialno dokaj uspešnih Čukih, je pa še dolgo po tem, ko se je pridruži bendu, hodil še v službo. Rekel je da ni nobem biti umetnik IN normalno hoditi v službo. Saj ne ustvarjaš cel dan (saj tudi "umetniki" ne, pač pohajo in počnejo ostale "pomembne" stvari).

McGiver

Guru
14. avg 2009
8.167
961
113
Velika večina teh ki jih naštevaš so sicer samozaposleni v kulturi, niso pa upravičeni do plačila prispevkov s strani države, ker so pofl.

Merila so precej široka vendar se jih držijo: Prešernova nagrada, resne nagrade v tujini, ... Poleg tega nekateri, ki bi to lahko izkoriščali se tega sploh ne poslužujejo, ker so itak zaposleni v kulturnih ustanovah - bolj je to muha nekaterih "svobodnjakov" znanih s TV zaslonov,...

Gavran

direktor!
22. jul 2007
4.623
494
83
Nuku`Alofa
Spet nekaj nakladaš. Ta uredba je veljala že prej, za letos so samo dvignili višino od 21 na 25 evrov dnevno. In po tvoje, če samozaposleni kulturni delavec zboli, bi moral crkniti od lakote. Zelo krščansko razmišljanje. :evil:
skoraj 20% dvig. Kaj pa place redno zaposlenim in penzije? Po ustavi smo vsi enaki, dejansko pa so ocitno nekateri na boljsem za 20%