Prekinitev najemne pogodbe iz krivdnih razlogov

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa shrani si SMS, emaile, zgodovino klicev.
Ko sem jaz podajal ovadbo zoper eno barabco (pa ne z najemnino) si je policaj vse prepisal in je šlo potem naprej v ovadbo.
Če te slučajno prijavi motenja posesti ali česa drugega, potem boš imel nekaj konkretnega za braniti se.
Nikjer te ne more prijaviti zaradi motenja posesti. Motenje posesti je civilna zadeva in se resuje s tozbo. Lahko pa te prijavi zaradi krsitve nedotakljivosti stanovanja. Ampak ti trdis da tam ze nekaj casa ni njegovo stanovanje.

Vstopis. Mas tri price. Spakiras vse v skatle in das v klet. Menjas kljucavnico. Das novega not. Ce kdaj pride po stvari ok ce ne pa ne. Ce bo kaj hotel te mora tozit in v tem primeru se bos pac ukvarjal s tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in novaa

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kako nisi vstopil v svoje stanovanje jao. Jaz sem tudi imel nekega problematicnega najemnika, sem ga "fizicno" izselil. Potem je pa okoli razlagal da kaksen sem, da nebi kdo sel zivet v moje stanovanje. Nosil mi je pa neplacane odrezke od poloznic, kao placeval jih je v merkatorju. Naredil mi je veliko stroskov.
Zna pa to biti problem, na tvojem mestu bi dal nekemu prijatelju 100 eur naj mu zatezi da mora ven. Trenutno izgubljas veliko vec denarja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Zdaj če ni bila to neka starejša oseba, ali da res nima neke smole v življenju da bi ga pri 30 kap v smrt, potem bi rekel da je to nek jebiveter najemnik, ki sploh ne ve, da je kdaj bil najemnik tega fleta ker je to že pozabil
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Kakor berem vse skupaj, res deluje tako, da se je tip npr. januarja odločil, da se itak namerava konec maja izselit, februarja je nehal plačevati najemnino (upajoč, da bo ene 3 mesece že vlekel zadeve) in se potem konec maja tudi izselil.
Seveda nobenemu tudi nobene besede. Na srečo s takimi ljudmi nisem še imel opravka, baje pa obstajajo in se jim zdi takšen način delovanja normalen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kakor berem vse skupaj, res deluje tako, da se je tip npr. januarja odločil, da se itak namerava konec maja izselit, februarja je nehal plačevati najemnino (upajoč, da bo ene 3 mesece že vlekel zadeve) in se potem konec maja tudi izselil.
Seveda nobenemu tudi nobene besede. Na srečo s takimi ljudmi nisem še imel opravka, baje pa obstajajo in se jim zdi takšen način delovanja normalen.
Kar po eni strani ni nič narobe, če mu to tudi v pogodbi piše. Recimo, da se mu v primeru neplačevanja po 3 neplačanih mesečnih najemninah najemna pogodba prekine. V praksi je potem pri takšnem členu bolje ne plačevati in po 3 mesecih samo oditi, ter upati da se najemodajalcu ne bo dalo terjati še preostalih 3 mesečnih zapadlih obveznosti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nič narobe?
Me zanima kaj bi bilo če bi ga dal v tožbo za tri najemnine..
Plačal bi 3 najemnine, če jih ni že plačal kot varščino ob podpisu pogodbe. Vsekakor bolje zanj kot, da poda odpoved pogodbe, plačuje najemnino do konca, potem pa se z najemodajalcem nateguje, da mu vrne varščino.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
"Oropaj ga" :evil:

Vse, kar ima, mu znosi na hodnik v klet in ko te bo klical, če veš kaj o tem, se delaj butla :evil:
Na desko pa nalimaj obvestilo, da so se našle neke tuje stvari v kleti....

Za resnico pa bi šel na policijo in vprašal, če lahko preverijo, če je oseba sploh živa, ker sta izgubila vse stike in da te fuŁ skrbi.
In zakaj ne bi moral umret v stanovanju? saj mu sosedi ne hodijo trkat na vrata, da bi kaj vedeli...če je kaki đanki, se lahko hitro kak overdose zgodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damo

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Več mesecev ga že ni. Če bi bil v stanovanju bi že smrdelo.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Ja, če je imel kako staro skrinjo, pa to itak dela 50 let, če je treba. Stanovanje je adijo :D
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Uf, to bi bil super primer za Harryja Holea. Da bi se na koncu izkazalo, da hoče kaznovat lastnika s tem, da naredi samomor in lastnika okrivi. :eek: