Prekinitev najemne pogodbe iz krivdnih razlogov

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Da nadaljujem zgodbo, danes sem bil tam, sosedje pravijo, da že kak mesec niso videli v stanovanju nikogar..
Moja dilema - kako človeku poslati priporočeno pošto s povratnico, če že vnaprej vem, da je ne bo dvignil.. ali se potem šteje isto, kot da je nisem poslal? Lahko mu jo nalepim na vrata, dam pod vrata, ampak to se vse lahko zgovarja, da ni dobil.
Vsi mi pravijo, naj se ne bojim in zaščitim mojo lastnino, ampak zakon ščiti najemnika bolj in.. res bi rad naredil tako, kot je treba. Ali se da na kak način uradno preveriti, če je človek mogoče v bolnišnici, zaporu,..kjerkoli drugje? In se zato ne javlja.. Ne vem pa, kje dela.

si preveril stanovanje? upam, da imas originalen kljuc ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Da nadaljujem zgodbo, danes sem bil tam, sosedje pravijo, da že kak mesec niso videli v stanovanju nikogar..
Moja dilema - kako človeku poslati priporočeno pošto s povratnico, če že vnaprej vem, da je ne bo dvignil.. ali se potem šteje isto, kot da je nisem poslal? Lahko mu jo nalepim na vrata, dam pod vrata, ampak to se vse lahko zgovarja, da ni dobil.
Vsi mi pravijo, naj se ne bojim in zaščitim mojo lastnino, ampak zakon ščiti najemnika bolj in.. res bi rad naredil tako, kot je treba. Ali se da na kak način uradno preveriti, če je človek mogoče v bolnišnici, zaporu,..kjerkoli drugje? In se zato ne javlja.. Ne vem pa, kje dela.
Upam da si spotoma zamenjal ključavnico. In boš potem razglabljal naprej kako mu dostaviti pošto.

Za štart mu pošlji SMS da mu prekinjaš pogodbo. Da imaš vsaj nekaj. In vrni se nazaj ter zamenjaj ključavnico ter odstrani vse njegove stvari in jih deponiraj v klet...kar mu javiš, da so tam in da se bosta zmenial kdaj jih lahko pride (seveda mu daj rok, drugače pač vržeš stran).
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ključ imam, a v stanovanje nisem vstopal. Skozi okno je bilo videti, kot da tam ni nikogar..
Res mu nebi rad dal možnosti, da me toži zaradi motenja posesti, zato mislim da ne smem vstopiti v stanovanje, kaj šele,da bi zamenjal ključavnico.. :(
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj pa če pokličeš policijo, razložiš, zakaj gre in vprašaš, kaj naj narediš - pa izvej ime tistega, ki ti bo svetoval, za ziher... Al pa pisno...
Ker če se boš dogovoril s policijo, boš lahko v spremstvu dveh policajev vstopil v stanovanje, pa izpraznil vse in dal v klet njegove stvari, ona dva naredita zapisnik, pa je...
Naj bi šlo...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ključ imam, a v stanovanje nisem vstopal. Skozi okno je bilo videti, kot da tam ni nikogar..
Res mu nebi rad dal možnosti, da me toži zaradi motenja posesti, zato mislim da ne smem vstopiti v stanovanje, kaj šele,da bi zamenjal ključavnico.. :(
Pa dobro, tip ti ne plačuje najemnine že nekaj mesecev, ignorira te na vse možne načine, ti pa prideš tja, gledaš skozi okno in ne vstopiš notri? Zdej če ni to ravno ena 150 kilska gorila, ki je ravno prišel iz zapora vsaj stopi not in poglej kaj je s stanovanjem. Pa ne bodi tak pussy, ki se boji lastne sence, model razpolaga s tvojo nepremičnino in ti ne plačuje za to!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Prijaviš kot pogrešano osebo pa še ob spremstvu policije vstopiš v stanovanje da preveriš če je vse ok. Glede na rezultat te akcije potem ukrepaš dalje.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: B81 in tony

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ključ imam, a v stanovanje nisem vstopal. Skozi okno je bilo videti, kot da tam ni nikogar..
Res mu nebi rad dal možnosti, da me toži zaradi motenja posesti, zato mislim da ne smem vstopiti v stanovanje, kaj šele,da bi zamenjal ključavnico.. :(
Kaj pa, če je najemnik umrl?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Daj neko plombo na vrata da boš vedel a kdo sploh vstopa v stanovanje ali ne.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Kaj pa če pokličeš policijo, razložiš, zakaj gre in vprašaš, kaj naj narediš - pa izvej ime tistega, ki ti bo svetoval, za ziher... Al pa pisno...
Ker če se boš dogovoril s policijo, boš lahko v spremstvu dveh policajev vstopil v stanovanje, pa izpraznil vse in dal v klet njegove stvari, ona dva naredita zapisnik, pa je...
Naj bi šlo...
Ti pa si saljivec.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V lastno stanovanje zasedeno z najemnikom lahko vstopiš kadarkoli z namenom odprave napake, ki škoduje/ogroža/... drugim stanovalcem v objektu! :cool:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pač rečeš da so sosedje klicali da jim pušča voda. Najemnik se na tvoje klice ni odzval, zato si pač vstopil.
Saj vstop ne pomeni, da mu nejgoce osebne stvari uničis. Pač preveriš v kakšnem stanju je flet in on.
Zdaj če ni nič njegovega notri daš drugega najemnika in gotovo. Če so njegove stvari pa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pa shrani si SMS, emaile, zgodovino klicev.
Ko sem jaz podajal ovadbo zoper eno barabco (pa ne z najemnino) si je policaj vse prepisal in je šlo potem naprej v ovadbo.
Če te slučajno prijavi motenja posesti ali česa drugega, potem boš imel nekaj konkretnega za braniti se.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kaj pa če pokličeš policijo, razložiš, zakaj gre in vprašaš, kaj naj narediš - pa izvej ime tistega, ki ti bo svetoval, za ziher... Al pa pisno...
Ker če se boš dogovoril s policijo, boš lahko v spremstvu dveh policajev vstopil v stanovanje, pa izpraznil vse in dal v klet njegove stvari, ona dva naredita zapisnik, pa je...
Naj bi šlo...
Nic iz tvojega zapisa ne drzi. To pisem zato da ne bo kdo prebral in mislil da je to res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony