Pregled dimnika v bloku !?

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Kaj potem moram res plačat ta qrčev pregled? Jst dimniških jaškov neposredno itak ne rabim, to se verjetno nanaša na dimnike za potrebe centralne kurjave.

Skratka, dimnikarsko podjetje je že prodalo moj dolg za račun podjetju Odkup Terjatev d.o.o. in zdaj me že oni terjajo, sicer grozijo z izvršbo!? In kaj ta izvršba pomeni, ali res lahko izterjajo od mene teh 15€urov?
uf-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Zdaj pa boš pametnjakovič plačal parkrat več, ker pozabljaš da si doma v bloku kjer se stroški lepo med vse stanovalce delijo. dal bi teh 15 € . probaj se zmeniti da daš 15€ , da se ne gre v izterjavo ker zna stati to precej več.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
dvomim da so vam čistili dimnik na katerega 'kurite'....takega dimnika praktično nima več noben blok oz. tudi če je, sene uproablja ...torej gani potrebnočistiti.

Čistijo pa vsako leto 'dimnike' prezračevanja....če se boš malo razgledal pos tanovanju boš opazil da gre iz sekreta, koplanice, kuhinje ven zračnik...in praktično svako stanovanje ima svoje tuljave....ki pa se redno čistitijo, in tu je teh tvojih 15 EUR, ki ti jih je težko plačati.
Lahko sepa zmeniš da ti te jaške blindirajo, pa bo drekece vleklo preko dnevne sobe skozi okno na plano....pa boš prišparal.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Jah meni so tudi pred kratkim zaračunali čiščenje zračnikov. Se ne mislim hebat s to državo in upravnikom. Če pa računajo tudi čiščenje dimnikov pa v dveh eltih še nisem zasledil-dimniki so, pa najbrž niti cigaretnega dima še niso videli,ker so vsi zaprti z rozetami.
Da pa bi mi kdo pomagal pregnat faraonke iz bloka ga pa ni junaka. Zdravstveni išpektorat niti po enem tednu "ne zna"? odgovorit na mejl. Bo treba res črno na belem jim poslati? (upravnik, ZZV se itak izgovarjajo na nepristojnost)
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
In kaj ta izvršba pomeni, ali res lahko izterjajo od mene teh 15€urov?
uf-1.gif

V najslabšem primeru, se ti lahko zgodi to, da te bo obiskal rubežnik. Le ti ponavadi najprej zagrabijo kakšno TV ali pa računalnik. Potem to poskuša prodati. Velika možnost je, da prva dražba ne uspe, zato se razpiše druga. V drugi rundi se zadeva prodaja po polovični oz. smešni ceni. In recimo, da to nekdo kupi. Na koncu se ti lahko zgodi to, da se je zadeva prodala ti, pa si še vedno dolžan, ker zarubljene zdeve niso pokrile vsote (tu prištej še stroške ivedbe rubeža, dve dražbi ...), ki si jo bil dolžan ... skratka zajebana situacija.

Torej nauk te zgodbe je, čimprej plačaj 15 €, ker če ne boš imel samo štalo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
15€+stroški odkupa terjatve+stroški prevoza sodnega izvršitelja iz njegovega sedeža firme do tvojega naslova+dnevnico izvršitelja+obresti.na koncu bo znesek nekje 200€ ker pametuješ po nepotrebnem in ti je škoda dati 15€ za pucanje zračnih tuljav kijih bajdavej tudi uporabljaš.a ne bi 200€ rajši zapravil nakako drugačen način.recimo svojo drago pelješ ne lepše
confused-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ja nič kaj, ste me prepričali, bo treba tole plačat.
Na qurac mi pa gre:
1. da je ta EDT neka leva firma, ki vozi vsute 20 let stare kombije, ampak očitno je nekdo podelil sam sebi koncesijo za storitev
2. da je račun prvotno bil 13 evrov, stanovalcev in poslovnih prostorov nas je cca 90, kar pomeni 1170 evrof, to pa je že solidna brutto plača diplomiranca v gospodarstvu po kolektivni. Ja peesda a se ta čist dimnik in zračniki čistijo in pregledujejo 1 mesec?
jezen.gif

Se pravi, prijatelj od župana, ki mu je podaril koncesijo pošlje osnovnošolca, da odpre pokrov jaška, pogleda not, reče: dobr je in nam pobere 1170 evrof!?
stupid-1.gif

Zaključek:
- občinska oblast je v peesdi, da dovoli tako tarifo
- občani so idioti, da volijo tako oblast
- inšpektorat je debilen ali skorumpiran, da dovoli take tarife
A sploh obstaja tukaj kakšno telo, ki to nadzira, al dela občina kar ji pade na pamet?
Se pravi, če gre to skozi, se lahko drugo leto dogovorijo za podražanje na npr.: 5000evrov, kar je recimo 55 evrov po stranki.
Kle je fse f peesdy!
bonk.gif

Koper je naš!
aplauz.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
To, da se v Sloveniji tala monopole, ki curijo denar od folka za malenkosti, je pač validna observacija. Ampak tako je pač v "nacionalnem interesu", oz. bo z novo vlado še bolj.
wink-1.gif

Ampak slednje ne ošteje jebe, da boš zaradi neplačila 15 EUR ob 200 ali še več EUR zaradi izvržbe. Torej se ti ne splača jebat, lahko pa seveda ustrezne negativne izkušnje pač uporabiš ob obkroževanju osebkov na naslednjih volitvah, tako lokalnih, kot državnih.
smile-1.gif


Ogo
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Eno vprašanje glede tega pregleda: v našem bloku smo imeli ta pregled že cca. mesec in pol nazaj. En teden prej so nam v nabiralnikih pustili obvestili o datumu pregleda. Takoj po prejemu obvestila sem jim poslal mail, v katerem sem jih prosil, da se dogovorimo za en dan popoldanski termin (sami so omenjali to opcijo).
Na mail nisem še do danes dobil odgovora, vem pa, da so bili pri sosedih, ki so bili v času termina doma (pač penzionisti).

Mi lahko pošljejo kakšno položnico ali izvršbo v smislu, da me ni bilo doma?
confused-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
največji šit je to da v 30-40 let starih blokih sedaj 1x letno pregledujejo zračnike,kanale...
prej ko so bila stanovanja v lasti domplana,firm....pa se 30 let ni pregledalo niti enkrat
bonk.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
NE. Poslali ti bodo novo obvestilo z opozorilom, da te bodo prijavili ker jih moraš po zakonu tem in tem ali odloku tem in tem spustiti v stanovanje in jim omogočiti pregled kurilne naprave.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Kolikor je meni upavnik razložil, so očistili samo glavne kanale katere bodo zaračunali upravniku on pa jih je potem nam,
Če pa želiš naročiti čiščenje svojega priključka pa boš sam plačal.
Dvomim da te bod kaj terjali, lahko pa da imate drugačen sistem kot pri nas.
najbrž je res tako kot je shift napisal: 30 let nič sedaj pa vsako leto
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Tudi pri nas so kakšen mesec, dva delali nekaj podobnega ES Servis(?) - no jaz jih nisem videla, niti dobila obvestila o tem. Strošek ni bil računan preko upravnika temveč kar tako direktna položnica. Ali lahko to naredijo???? Za blok skrbi upravnik, saj si ne more kar en zmislit pridit čistit , popravljat, belit, itd. pa zaračunat vsem skupaj.

Položnica za 6 eur še čaka na plačilo - jaz je ne mislim poravnat. Sorči. Pri nas vse ureja upravnik. Nisem dobila računa, kaj mi pa morejo?!
frown-1.gif


Oderuhi! Kako lahko država sploh pusti take svinjarije??? Pa meritve nekih sevanj kuh. naprav? Pa varstvo pri delu za vsakega s.p. ja, itd itd? Mi smo res en texas.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
No pri nas je zaračunal upravnik nek "sorazmeren" delež.
Sicer pa so enkrat po medijih govoril. Nek "dimnikar" v nekem večjem bloku lahko v enem tednu zasluži nekaj kE. In zato marsikoga ulijo te koncesije in se sprašujejo na kak način so "podeljene" samo enemu izvajalcu?
A koncesionar iz LJ ne zna očistit dimnika v Domžalah? V koncesiji so najbrž "napisali" da ne. Zakaj pa so tako napisali pa vemo (ker v Domžalah nihče ni nič dobil od koncesionarja ali pa ni njegov kolega-sorodnik)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
NE. Poslali ti bodo novo obvestilo z opozorilom, da te bodo prijavili ker jih moraš po zakonu tem in tem ali odloku tem in tem spustiti v stanovanje in jim omogočiti pregled kurilne naprave.

Ampak ustava zagotavlja nedotakljivost stanovanja. Še policaj kot državni organ ne sme v stanovanje proti tvoji volji, če nima sodnega naloga.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
To najbrž res, ampak v "pravilniku" kjer imajo dimnikarji osnovo za čiščenje in koncesijo najbrž piše da "morajo" vsi lastniki enkrat letno omogočiti čiščenje dimnika?! Se pravi je pravilnik v nasprotju z ustavo?
 

Srotko_Bos

Pripravnik
13. nov 2008
144
0
16
Laško
www.pivo-lasko.si
Kle ne bo dosti neustavnega. Še zmeraj lahko izbiraš kdaj in kako spustiš dimnikarja noter. Nedotakljivost je relativna, dokler ne ogrožaš drugih. In glede na zakon, pač ogrožaš druge, ker ne vzdržuješ dimniške infrastrukture. Torej si posledično kazensko in premoženjsko odgovoren. Zakon pa še dodatno deluje proti tebi.
Mene osebno ne motijo tile pregledi. Mene motijo, da gre v principu za dimnikarske monopole, da molzejo folk.